Hemen ve Hızlı Kredi Notu Yükseltme Yolları

Süratli Kredi Notu Yükseltme

Süratli Kredi Notu Yükseltme isminde makalemizde sizlere iyi mi daha rahat kredi çekeceğinizi anlatacağız.Kredi notu oldukça değişken bir yapıdadır. Öncelikli olarak Kredi notu ile ilgili en oldukça dört gözle beklenen, En yüksek kredi notu nedir? sorusunun cevabı 0 ile 1900 içinde olup en yüksek 1900 olarak belirlenmiştir. Süratli Kredi Notu Yükseltme ise en ilkin durumunuzu gözden geçirmelisiniz. Hatayı nerede yaptığınızı tespit etmeniz oldukça önemli olup , derhal sonrasında Kredi Notunu yükseltmenin yollarını aramalısınız. Hata tespitinden alınan netice neticesinde yapmanız gereksinim duyulan işlemler şu şekildedir.

Kredi Notu Iyi mi Yükseltilir?

Kredi notunun yüksek olmasını sağlamak için ilk olarak borç ödemelerinin zamanında yapılıyor olması gerekmektedir. Notu düşük olan kişiler bunu yükseltmek için borç yapılmamasına itina göstermelidir. Kredi notu iyi mi yükseltilir? sorusunun cevabı için yapılması gereksinim duyulan diğeri bir davranış ise borç ödemelerinin eksiksiz bir halde ve zamanında yapılması gerektiğidir. Bu sayede kişiler borcuna sadık ve tertipli ödeme gerçekleştiren bir görünüme kavuşmayı başarmaktadır. Örneğin kredi kartı bulunan kişiler kredi notunun bir an ilkin yükselmesini istiyorlarsa ilk olarak karta dair tüm borçlarını temizlemeleri gerekmektedir. Piyasada ödenmemiş borcu olmayan kişilerin kredi notu daha yüksek olarak hesaplanmaktadır. Bu da bankalara meydana getirilen başvurularda pozitif yanıt alma olasılığını artırmaktadır.

Kredi Notum Düzensiz Ödemeden Dolayı Düşük Iyi mi Yükseltirim?

Kredi notu sizin son 5 senelik finansal faaliyetlerinizin özeti olarak karşımıza çıkmaktadır. Kredi Risk Raporu satın alarak son 5 yılda neler yaptığınızı görebilirsiniz. Siz daha öncesinde de anlattığımız suretiyle düzensiz ödemeden kaynaklı bir kredi notu düşüklüğünü tespit ettiniz. Bu noktadan sonrasında tüm borçlarınızı tertipli olarak vadelerinde ödemeye başlayın. Minimum 3 – 5 aylık tertipli ödeme sonucunda kredi notunuzun Türkiye averajının üstüne çıkacağını görmüş olacaksınız. Hatta İmkanınız var ise mevcut kredi borçlarınızın bazılarını topyekün kapatın. Bu işlem sizin maddi sıkıntılarınızın geçtiğine işaret edildiğinden kredi notu daha süratli bir halde yükselmektedir. Tertipli ödeme yapmanıza rağmen beklenen yükseliş gerçekleşmiyor ise Kredi Notunu yükseltmenin yolları isminde makalemizde bahsettiğimiz hata tespit kısmına gene bakmalısınız. Tertipli ödemeye rağmen kredi notunuz yükselişe geçmiyor ise Kredi kullanım yoğunluğundan dolayı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Tertipli ödemeler yapıyorsunuz fakat diğeri taraftan da sürekli kredi başvurusunda bulunuyorsanız kredi notunuz yükselişini durdurur. Bilhassa kredi başvurularına alacağınız negatif yanıtlar kredi notunuzun olduğu yerde durmasına hatta düşmesine niçin olacaktır.

Tertipli ödeme yapmış olup  ve hatta kredi başvurusu yapmıyorsanız buradaki mesele mevcut kredilerinizde olabilir. Bunun açılımı ise Kredi limitinizin sınırında olduğunuzu gösterir. İmkan dahilinde Mevcut borçlarınızın bir kısmını tamamen kapatırsanız kredi notunuz yükselişe geçecektir.

Yakın zaman içinde Satmaca borçlarınında kredi notuna etki edeceğini hatırlatmak isteriz. Ödemediğiniz elektrik , doğalgaz vb. faturaların da kredi notunu düşürücü özelliği bulunmaktadır. Şuan da faturalar kredi notunu etkileyen elementler içinde yer almadığından Kredi Notunu yükseltmenin yolları içinde yer almaz.

Bundan önceki yazımız olan Findeks Kredi Notunu Nasıl Belirliyor? başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir