Her Projeye Farklı Uygulama Programı

1990 senesinde kurulduğu günden bu yana devlet destekleri ile Kobi ve girişimcileri desteklediği benzer biçimde 2021 senesinde devlet destekleri vermeye devam ediyor. Kosgeb Ufak ve Orta ölçekli işletmeleri verdiği çeşitli geri ödemesiz bağışlama faiz destekleri ile yanında olmaya devam edecektir.

Bu program Kosgeb’e kayıtlı KOBİ’leri ve şartları kafi bulunan esnaflarımızı esas almaktadır. Proje dahilinde, genel anlamda üretim alanında hizmet veren KOBİ’lerin rekabet güçlerinin desteklenmesi, tanıtım ve pazarlama yapabilmeleri ve kaliteli ürün üretebilmeleri amacıyla verilmektedir. Bölgelere bakılırsa %50 ile %70 içinde destek ödenmektedir. Kosgeb genel destek programı üst limitlerini görmek için tıklayınız.

Teknopazar Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama

Siz teknolojik ürünler üretin biz tanıtım ve pazarlama giderlerini destekleyelim diyen KOSGEB, en fazla 2 ay olan Teknopazar destek programı süresince teknoloji tabanlı KOBİ’lerin internasyonal pazarlarda rekabet güçlerinin artırılması ve Teknolojik Ürüne yönelik Tanıtım ve Pazarlama faaliyetlerinin desteklenmesi ve Ar-Ge ve İnovasyon projelerinin sonuçlarının ticarileştirilmesine gereksinim duyan Kobilere  yurt dışındaki tanıtım ve pazarlama faaliyetleri için 100.000 TL yurt içindeki tanıtım ve pazarlama faaliyetleri için ise 50.000 TL olarak toplamda 150 bin lira pazarlama hibesi (geri ödemesiz) Bilim, Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı tarafınca verilen Teknolojik Ürün (TÜR) Edinim Belgesine haiz işletmelere ve teknolojik ürün ve prototipe haiz yada patent hakkını Türk Patent Enstitüsü nezdinde devralmış işletmelere kullandırılmaktadır. Teknopazar desteğine müracaat şartları için tıklayınız.

Teknogirişim destekleri
Teknogirişim destekleri

KOSGEB destekli çiğköfte bayiliği açabilirsiniz ve

Endüstriyel uygulama programı

Endüstriyel uygulama programının kapsamından  yeni bir ürün yada hizmetin üretilerek pazara uygun şekilde ticarileştirilmesini amaçlayan projeler desteklenmektedir.

Ek olarak üretilen yeni ürün ve hizmetin daha azca maliyetlerle daha çok kaliteli olarak üretilmesi amacıyla oluşturulan projeleri de kapsam içindedir. Halen Başvurular devam etmektedir.

Arge ve inovasyon

2021 senesinde teknolojik ürünlerin, hizmetlerin üretilmesi amacıyla yürütülen projeler desteklenmektedir. Gene  Ar-Ge ve İnovasyon Programı desteği kapsamında  yenilikçi iş fikrine haiz girişimcilerin ve kobilerin geliştirilmesi amacıyla yürütülen projeler de desteklenmektedir. Bu desteğe 2021 senesinde hem KOBİ’ler hem de girişimciler başvurarak program kapsamında proje yürütmeleri şartıyla yararlanabileceklerdir.

KOBİGEL Kobi gelişim

Kobigel Kobi gelişim destek programı Ufak ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki etkinliklerinin artırılarak ülkenin ulusal ve internasyonal hedefleri doğrultusunda  KOBİ’lerin rekabet güçlerinin artırılması amacıyla hazırladıkları projelerin 300 bin bağışlama 700 bin faizsiz krediler ile desteklenmesi programıdır. KOBİGEL programı kapsamında desteklenen proje giderlerini görmek için tıklayınız.

Girişimcilik

Yeni girişimci desteği adı altında verilecek destek sunar 2021 senesinde devam etmeyecektir. Bu desteğin yerine Girişimciliği Geliştirme Destek Programı adı altında ileri düzeyde olan ve geleneksel girişimciler desteklenecektir. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri kurs tarihlerini inceleyerek kurslara kayıt olabilir ve bu destekten yararlanabilirsiniz.

Kobi Proje Destek

3 senelik program süresi olan Kobi Proje destek programı kapsamına 12 ay süreli İşletmelerin; üretim, yönetim-organizasyon, pazarlama, dış tecim, insan kaynakları, mali işler ve finans, data yönetimi ve bunlarla ilişkili alanlarda sunacakları projeler 150.000 TL olarak destek verilmektedir. Bu program ile 2021 senesinde başvuran tüm KOBİ’lerimize 3 yıl program süresince 24+12 ay proje süresince 150 bin lira kadar destek sağlanacaktır.

kobi-destekleme
Kobi projelerine destek veriliyor.

Internasyonal Kuluçka Merkezi

Program süresi 5 yıl olan Kuluçka desteği Müessese ve Donanım Desteği kapsamında 100.000 ABD Doları Operasyonel Giderler Desteği kapsamında 3.750.000 ABD Doları olarak Internasyonal Kuluçka Merkezi Kurma Programı’ndan üniversiteler, üniversitelerin bu amaçla kurulmuş iştirakleri ve teknoloji geliştirme bölgesi yönetici şirketleri tek başına ya da ortaklık olarak müracaat yapmaları halinde verilmektedir. Internasyonal Hızlandırıcı Programı’ndan Ufak ve Orta Ölçekli İşletmelere 3 yıl program süresi kapsamında % 80 destek oranı ile 60.000 ABD Doları destek verilmektedir

Laboratuvar hizmetleri

İşletmelerin ürün kalitesinin arttırılması, internasyonal firmalarla rekabetin sağlanması ve birçok ürünün yurtiçinde üretilebilmesi için teknik anlamda destek verme ve bilgilendirme amacıyla toplam 9 ilde 11 tane laboratuvar KOSGEB Müdürlükleri bünyesinde hizmet vermektedir.

Tematik proje

Kobiler için ulusal ve internasyonal alanda rekabet enerjisini yükseltecek, meslek kuruluşları için bölgelerini kalkındıracak özellikte projeler bölgesel ve sektörel destek verilir. Kobi ve meslek kuruluşlarına Tematik proje destek programı kapsamında 36 ay program süresince kendi işletmelerini geliştirmeleri ve Meslek Kuruluşları tarafınca ufak ve orta ölçekli işletmelerin geliştirilmesi amacıyla daha çok proje hazırlamalarının teşvik edilmesi 24 Ay (+12 Ay) geri ödemesiz 150 bin lira destek verilir.

Kosgeb bayan giyim mağazası açacak olanlara bağışlama ve kredi veriyor. Projeniz ile başvurarak işletmenizi açabilirsiniz.

İş birliği güç birliği

Tek başına büyümekte zorluk çeken ve işbirliğine gereksinim duyan Kobilerin ortak problemlerine ortak çözümler için Orta-Yüksek ve Yüksek Teknoloji Alanlarındaki Ortak İmalata Yönelik Projelere 300.000 TL (Geri Ödemesiz), 1.200.000 TL (Geri Ödemeli) toplamda 1.500.000 TL destek verilmektedir.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir