Herkese Kredi Çıkartılır! (KARA LİSTEYE SON ŞANS)

Kara listede olanlara kredi veren finansal kuruluşlar ve bankalar bulunmaktadır. Ziraat Bankası, Finansbank, Aktifbank vb. bankalar yasal takipte kısaca icralık alanlara kredi çıkarabilmektedir. Avukatlık durumdaysanız üzülmeyin ve yasal olmayan yollara bulaşmayın. Kara listede olanlara kredi veren bankaları içeriğimizde bulabilirsiniz. Azca riskli kredi notuna, 800 puana haiz banka müşterilerine kredi verilmektedir. Sicili bozuk olanlar kredi alamaz diye bir kural yoktur. Bazı bankalar kredi notunu dikkate almamaktadır.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar

Bankalara kredi başvurusunda bulunduğunuzda, bu başvurunun kabul edilebilmesi için bazı şartları taşımanız gerekmektedir. Ilk olarak gelir belgesi sunmalısınız. Sonrasında bankalar hakkınızda araştırma başlatacaktır. Başvuruların kabul edilebilmesi için dikkat edilecek olan öteki kriterler kredi notu ve sicil durumudur. Kredi notunun 1300 ve üstünde olması gerekmektedir. Bu puandan azca olanlar orta ya da yüksek risk içermektedir. Bu durumda kredi alamayacak mısınız?

Kredi notuna dikkat etmeyen bankalar da bulunmaktadır. Doğal olarak bunun için bankaların değişik şartları bulunduğunu söylemek mümkündür. İlk olarak sizden kefil talep edebilirler. Kefilin tertipli bir gelire haiz olması ya da üstüne bir gayrimenkul olması gerekmektedir. Ya da güvence göstermenizi isteyebilirler. İpotekli krediler isminde olan banka ürünleri bulunmaktadır. Taşınmaza sahipseniz bunu ipotek ettirerek kredi çekebilirsiniz. Ek olarak kefil yolu ile 3 bin TL’ den 10 bin TL’ ye kadar kredi çekebilirsiniz. Tüm bunların yerine tertipli ödemeler yaparak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Bir tek gelir belgesi sunarak rahatça kredi çekebilirsiniz.

kredi-notuna-bakmayan-bankalar
Kredi notuna bakmayan bankalar

Kredi Notunu Yükseltme Şekilleri

Sizden bir arkadaşınızın nakit istediğini düşünün. Hatta belirli bir faiz ile geri ödeyeceğini taahhüt ediyor. Sadece arkadaşınızın borcu geri ödeyeceğine dair güveniniz yok. Bankalar da bu sistemle iş yapmaktadır. Geri ödeme yapılmayacağını tespit edilmesi durumunda bankalar da kredi vermek istemeyecektir. Kredi notunu yükseltmek için çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

En Riskli Orta Riskli Azca Riskli İyi Oldukça İyi
1-699 700-1099 1100-1499 1500-1699 1700-1900

Tabloda kredi notuna bakılırsa risk durumları ifade edilmiştir.

Ödemelerinizi tertipli yapın.

Kredi notunun düşmesinin sebepleri ödemeleri aksatmanızdır. Kısa süreli bir gecikme de olsa ödemenin zamanında yapılmadığı farz edildiğinden dolayı kredi notunuz düşecektir. Eğer maaş tarihiniz ile kredi taksit tarihiniz birbirinden değişik ise tarih güncellemesi yapınız.

Borcunuzu yapılandırın.

Hemen hemen icraya gitmeden, bankalar borçlarınızı yapılandırmanızı talep edebilir. Eğer bu teklifi kabul ederseniz vade sürelerini uzatmanızı tavsiye ederiz. Bu aşamada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan nokta kredi faiz oranıdır. Yapılandırma işlemi gerçekleştireceğiniz bankanın faiz oranı yüksek ise kesinlikle tercih etmeyerek öteki bankalar ile ilgili araştırma yapınız. Ek olarak meydana getirilen düzenleme ile beraber 48 aya varan oranlarda yapılandırma yapılabilmektedir. Sicil affı ile beraber de kredi notunuz yükselebilir.

Kredi kartı alın.

Kredi borcunuzu kapattıktan sonrasında kredi kartı talebinde bulunun. Bankalar vadeli hesap açmanız şartı ile size kredi kartı verecektir. Sadece bu uygulama bir nebze olsun notunuzun yükselmesini sağlar.

5 senelik süreyi iyi değerlendirin.

Kredinin bir kez takibe alınması durumunda risk raporundan çıkması 5 yıl sürmektedir. 5 yıl içinde kredi borcunuzu kapatsanız bile durum değişmez. Fakat süre bitiminde kara listeden çıkmış olacağınızdan kredi çekmenizde herhangi bir engel bulunmamaktadır. Bahsettiğimiz şeklinde, kredi kartı ürününe haiz olur ve tertipli ödeme yapmış olursanız kredi notunuz yine terfi edecektir. Yüksek limitli kredi kartı veren bankaları inceleyebilirsiniz.

Sicil Affı Yasası

2021 yılı itibari ile TBMM tarafınca kabul edilen yasa neticesinde bankalar sicili bozuk olan kişilere kredi verdiklerinde ya da mevcut kredileri yapılandırdıklarında herhangi bir cezai mesuliyet almayacaklar. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu‘ nun düzenlemiş olduğu yönetmelikte kredi borcu olan ve bu borçlarını kapatmakta güçlük çekenler için uzun vadeler öngörülüyor. Kredi kartlarında bu vade maksimum 72 ay olabiliyor. Sadece kredi kullanarak borçların yapılandırılmasında azami vade 48 ay olabiliyor. Düşük faiz oranları da sunulduğunda banka müşterisi rahatça borcunu kapatabiliyor. Sicil affından yararlanmak için bankalara başvuruda bulunmak gerekiyor. 5 senelik kara listeden çıkma süresi de bu aşamada önemlidir. Kredi borçluları 4 senelik vadeler ile ödeme yaparak kara listeden çıkarak sicillerini temizleyebilir.

Sadece verilen sürede kredi borcunu kapatmayan kişinin üstüne kayıtlı olan menkul ya da gayrimenkuller satılarak borcun tahsilatı gerçekleştirilir. Banka tarafınca borcunu ödemeyen banka müşterisine uyarıda bulunulur ve bir süre tanınır. Bu yasal takip süresinde ihtara uymayan kişinin dosyaları icra dairesine gönderilir. Kredi notunuzu öğrenmek için tıklayınız.

Finansbank Kara Listedekileri Kredi Veriyor!

İhtiyaçlarınız için Finansbank’ ın kredilerinden faydalanabilirsiniz. Bankanın kredi vermesi için 18 yaşını doldurmuş olmanız, gelirinizi sunmanız ve kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Sadece kredi notunuz düşükse banka başvurunuzu reddedebilir. Eğer değişik bir bankaya kredi borcunuz var ise, borç transferi yaparak Finansbank’ ta yapılandırabilirsiniz. Hatta bankanın borç geçirme kredisi ürünü bulunmaktadır. 36 aya vadeler ile gerekseme kredisine başvurabilirsiniz. Lüzumlu şartları sağlamanız halinde %2, 54 faiz oranı ile borçlarınızı bu bankada tek başlık altında toplayabilirsiniz.

finansbank-kara-listedekilere-kredi-veriyor
Finansnank kara listedekilere kredi veriyor.

Aktarma edilecek ürünler kredi kartları, taşıt ve gerekseme kredileridir. Konut kredileri ve ek hesaplar ne yazık ki yapılandırma kapsamına alınmamıştır. Borcunuzun bulunmuş olduğu banka tarafınca geçirme edilen borçların tamamı yapılandırılabilir. EFT’ ler ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. Toplam borç ya da daha düşük tutarların yapılandırılması yapılır. Gönderim bir sonraki iş gününde yapılmaktadır. Borç transferi için öteki bank şubesinin kesinlikle bilgilendirilmesi gerekmektedir. Borç yapılandırması ile beraber hem siciliniz temizlenmiş, hem de kara listeden çıkmış olacaksınız.

Ek olarak bankanın ipotekli konut ve gerekseme kredisi ürünlerine başvurabilirsiniz. Sicili fena olanlar bu sayede kredi alabilir. Sadece mevcud borç yüzünden eve haciz gelir mi? diye merak edenler bağlantıyı inceleyebilir.

Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi

İcralık olanlara kredi veren bankalar içinde Ziraat Bankası’ nı da sayabiliriz. Sadece kredi alabilmek için ilk koşul bu icra dosyalarının kapatılmasıdır. Yoksa kredi almanız zorlaşacaktır. Yukarıda belirttiğimiz 5 yıl kuralı burada gene devreye girmektedir. Dosyanız avukata verildiği andan itibaren borcu kapatmak için yasal süre bilinmektedir. Bu süre içinde borçlarınızı indirim talep ederek kapatabilirsiniz. Borcu kapattıktan sonrasında avukattan bir evrak almanız gerekiyor.

Bu aşamadan sonrasında kredi başvurusu yapabilirsiniz. Sadece sistem üstünde hala kredi notunuz düşük olacağı için banka başvurunuzu reddedecektir. Avukattan alacağınız evrakı müracaat esnasında teslim ederseniz krediniz pozitif sonuçlanabilir. Emekli müşterilerin kredi almaları daha kolaydır. Maaş transferi yaparak kolayca kredi alabilirsiniz. Doğal olarak bu durumda alınacak olan kredilerin limitleri de oldukça düşük olacaktır. Kredi notunuz düşük ve siciliniz fena ise bankaların güvence göstermenizi talep edebileceğini söylemiştik. Bu durumda kredi alabilmek için bankanın ipotekli gerekseme kredisi ürünlerine başvurabilirsiniz. Kredi bilgileri ile ilgili data almak için tıklayınız.

ziraat-bankası-icralık-olanlara-kredi
İcralık olanlara kredi

Sadece kara listeden çıkabilmeniz için de pek oldukça yöntem mevcuttur. Sicilinizi temizlemek ve kredi notunuzu yükseltmek için bankada kredi borçlarınızı yapılandırabilirsiniz. Ziraat Bankası en uygun faiz oranlarını sunan bankalar içinde yer verilmiştir. Öteki bankalardan kredi transferi yaparak borçlarınızı Ziraat’ te tek çatı altında toplayabilir ve tertipli ödemeler yaparak 5 senenin sonunda kara listeden çıkabilirsiniz. Sicil affını uygulayan bankaları inceleyerek bu bankalardan borçlarınızı yapılandırmasını talep edebilirsiniz.

Türk Iktisat Bankası Kara Listeye Kredi

TEB’ de icralık olanlara belirli şartlar dahilinde kredi verebiliyor. Tertipli gelire haiz ve yaş şartını elde eden bir kefil ile beraber müracaat yaparak düşük limitlerde kredi alabilirsiniz. Ek olarak ipotekli finansman kredileri de işinizi görecektir. Haiz olduğunuz gayrimenkulü güvence göstermek kredi başvurunuzun pozitif sonuçlanmasına sebep olacaktır. Ek olarak banka altın teminatlı kredi de vermektedir. Bu kredilerin limitleri 30 bin TL’ dir. 

Öteki bankalarda borçlarınız var ise TEB’ in sunmuş olacağı uygun faiz oranları ve 48 aya varan vadeler ile borçlarınızı tek çatı altında toplayabilirsiniz. Borç yapılandırması yaparak kara listeden çıkmanız mümkündür. Aslına bakarsan banka müşterileri faizlerin düşmesi ile beraber daha uygun oranlarda geri ödeme yapmak ya da maddi sıkıntıya düştüğünde yapılandırma yoluna giderler. Bu aşamada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan şey faiz oranları olacaktır.

teb-kara-listedekilere-kredi-veriyor
Teb kara listeye kredi veriyor

Almış olduğunuz gerekseme, konut ve taşıt kredilerini bu bankada yapılandırarak ödemelerinizi tertipli bir halde yapmak sureti ile kara listeden çıkabilirsiniz. 5 yıl sonunda borcunuzu kapatmanız halinde siciliniz temizlenmiş olacaktır. Kara listeden çıkma yöntemlerini inceleyerek sicilinizi düzeltebilirsiniz.

Gene de bankaların kara listede olanların kredi başvurularını kabul edip etmemesi tamamen kendi iradeleridir. Bu sebeple şu banka kati olarak kredi verir diyerek yanlış yönlendirme yapmak doğru olmaz. Sadece saymış olduğumuz bankalardan borç yapılandırması yolu ile kredi notunuzu yükseltip sicilinizi temizleyerek kredi almanız mümkündür. Sicil affı kapsamında bu durumdn istifade edilebilir. Detaylı data banka şubelerinden alınabilir.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir