HSBC İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Değişen teknolojinin büyük bir gelişim göstermesi ile beraber yaşam şartları da kolaylaşmış olup bu aşamada bankada da işler daha kolay hale gelmiştir. Geçmiş dönemlerde kullanıcılar bir tek şube üstünden işlem gerçekleştirebilirken günümüzde bankaların geliştirdiği sistemler ile şubeye gitmeden web üstünden kolaylıkla birçok işlem gerçekleştirilmektedir. Mobil bankacılık ve bunun yanı sıra web bankacılığı işlemlerinin bankalar tarafınca etken edilmesi ile beraber yaşam banka noktasında da kolaylaşmış olup müşteriler şubeye gitmeden işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Bilhassa akıllı cihazların artış göstermesinin peşinden her kişinin telefon üstünden işlem yapma kapasitesinin artması ile bireyler bankacılık işlemlerinde web bankacılığına yönelmiştir. İnternet bankacılığı aşamasında oldukça başarı göstermiş bir sisteme haiz olan HSBC bankası kullanıcılarına birçok olanak ve bununla birlikte kolaylık sağlamaktadır.

HSCBC İnternet Bankacılığına Iyi mi Müracaat Yapabilirim?

HSCBC web bankacılığını kullanmak adına bu yazımızda sizler için web bankacılığı başvurusu hakkında bilgilendirme sağlayacağız. HSBC web bankacılığı 7/24 hizmet veren bir sistem olup dünyanın neresinde olursanız olun web bağlantısının olduğu her mekandan ve cihazdan giriş sağlayabilirsiniz. HSBC internet bankacılığını kullanmak için ilk olarak HSBC kullanıcı kodu ve parola ile şifreniz olması gerekmektedir. Sadece bu aşamada giriş sağlayabilirsiniz. Tüm bu bilgilerin yanı sıra hesabınızın güvenliği açısından güvenli anahtarınız ya da mobil güvenli anahtarınız olması gerekmekte olup, bu bilgilerin olmaması durumunda sisteme giriş yapamayacağınızı belirtebiliriz.

SMS ile Müracaat

Bu aşamada isterseniz SMS sistemi ile tek kullanımlık gizyazı alabilirsiniz. Sadece bu aşamada yapacağınız işlemler öteki girişe nazaran birazcık daha kısıtlıdır. Bu aşamada mobil güvenlik anahtarı ya da güvenli anahtar ile girmeniz durumunda web bankacılığında ki birçok işlemi tek tık ile çözmek mümkündür. Kullanıcı kodunuz ve şifreniz yok ise bu aşamada izleyebileceğiniz 4 yol bulunmaktadır.

İnternet Üstünden Müracaat

Ilk olarak HSBC’nin resmi sayfasına giriş yaptıktan sonrasında kredi kartı yada banka kartınız için anında gizyazı bölümünü tıklayınız sonrasında ise web bankacılığı şifrenizi kolaylıkla saniyeler içinde alabilirsiniz. Hem de ikinci yöntem olarak ATM’den de gizyazı işlemlerinizi kolay halde gerçekleştirebilirsiniz. Bu aşamada ATM üstünden de gizyazı oluşturma butonunu tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Hem de 7/24 ulaşabileceğiniz davet merkezi numarası olan 0850 211 0 111 i arayabilir ve alan kişi temsilcisi aracılığı ile informasyon güvenliği sağlandıktan sonrasında şifrenizi kolay halde alabilirsiniz.

Şubeye Giderek Müracaat

Son yöntem olarak da tüm bunların yanı sıra en yakın HSBC şubesine giderek direk banka personelinden bu şifreyi talep edebilir ve web bankasını kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu aşamada parola kısmında istenen şifreye doğum tarihinizi girmelisiniz. Sadece ihmal etmeyin ki parolayı ilk girişte bir sefere mahsus olarak gireceksiniz. Bu sayede tüm bankacılık işlemlerinizi güvenli bir sistem üstünden şubeye gitme derdi olmadan kolay halde gerçekleştirebilir ve zamandan tutum ederek HCBC’ nin web bankacılığı sistemi ile yaşamı daha kolay yaşayabilirsiniz.

Bundan önceki yazımız olan Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir