Hükümetten Memura ve Memur Emeklisine Yeni Zam Teklifi

Hükümetten Memura ve Işyar Emeklisine Yeni Zam Teklifi, bilinenin üstüne Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un işyar ve işyar emeklileri için sunulan ilk teklifleri kabul edilmemişti. Bunun üstüne MEMUR-SEN Genel Başkanı Ali Yalçın, yapmış olduğu açıklamada “Yeni bir teklif ve yeni bir eşik bekliyoruz. Açıklamasında bulunarak yeni teklif beklediklerini açıkça dile getirmişti.

Devletimizde bulunan ortalama 3 milyon 200 bin işyar ile 2 milyona yakın işyar emeklisinin 2021 ve 2021 yıllarındaki mali ve toplumsal haklarını belirleyecek 5. Dönem Toplu Sözleşmesinin görüşmeleri devam ederken, Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti Başkanı Ali Yalçın içinde Bakanlıkta sürpriz bir görüşme gerçekleşti.

Meydana getirilen görüşmede Hükümet, son dakika gelişmesi olarak yeni tekliflerini bu şekilde sunmuş oldu.  5. Dönem Toplu Sözleşmesi kapsamında işyar ve işyar emeklisine 2021’de yüzde 4+4, 2021’de yüzde 3+3 zamdan oluşan yeni teklifte bulunmuş oldu.

Meydana getirilen İlk Teklif,

2021’nin ilk altı ayında yüzde 3,5, ikinci altı ayında yüzde 3,

2021’nin ilk altı ayında yüzde 3, ikinci altı ayında yüzde 2,5,

Sponsorlu Bağlantılar

zamdan oluşan bu teklif, işyar konfederasyonlarınca kabul edilmemişti.

tıkla sorunu sor

Hükümetten Memura ve Işyar Emeklisine Yeni Zam Teklifi İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir