İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar (HACİZ GELMEDEN SON ŞANS)

Yasal takibe girmiş olanlar da paraya gereksinim duyuyor. İcralık olanlara bankaların kendilerine kredi verip vermeyeceğini merak ediyor. Ziraat Bankası şeklinde bir kaç bankanın icralık olanlara kredi verebileceği söyleniyor. İcralık olana kredi verenler bankaları sizler için araştırdık. İcralık olanlar ne yapmaları icap ettiğini bilmiyorlarsa, içeriğimizden informasyon alarak icrayı durdurabilir ve bankalardan alacakları krediler ile borçlarını kapatabilir.

Bankalar ile yasal takip işlemleri ile uğraşan, esnaf, sanatkar ve yurttaşlarımız İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar ve şartları hakkında detaylı araştırma yapmaktadır.

Bankalardan bireysel finansman kredileri kapsamında gereksinim kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi alarak, kredi taksit ödemelerini belirli bir süre içinde gerçekleştiremeyen, ödemeleri aksatarak yasal takibe düşen ve avukatlık olarak icralık olan tüketiciler kara listeye alınmakta, kredi sicilleri düşmekte ve bozulmakta ve bankalardan kolaylıkla kredi alamamaktadır. Bundan dolayı bankalar kredi başvurusunda bulunan  kişilerin öncelikle KKB den kredi notlarına bakmaktadır. Bankalara olan borçların belirlenen süre içinde kapatılmaması durumunda ve bu durum belirli bir süre devam ettiğinde ödeme temerrüte düşmekte ve borç sahibi ya da kefile yasal takip işlemi başlatılarak ödemenin eğitim edilmesi için avukata verilip yasal takibe düşülmektedir. Bu durumda olan kişiler malesef icralık olmakta banka tarafında başlatılan yasal takip sürecinde ödeme yapılmazsa bu durum icra olmak ile sonuçlanmaktadır.

İcralık olan kişiler banka avukatlarının İcra mahkemesine başvurarak İcra Müdürlüklerine gönderilen icra emri ile borç sahibinin mallarına el koyulma süreci ile bitmektedir. Bankalar alacakları olan kredi borçlarının karşılığında borç sahibi yada kefil kişinin mal varlığına el koyarak verdiği kredinin tahsilatını yapmak suretiyle şahıs ile alacaklı borç ilişkisini kapatır. Bu duruma gelinmeden ilkin tüketicilerin borç ödemelerinin aksatılmadan yapmasına geçerli sebepler haricinde ödemeleri aksatmamasına ehemmiyet vermelidir. Ödemeler aksatıldığı her dönemde kredi notu düşüklüğüne sebep olduğundan kişilerin başka bankalara kredi talebinde bulunduklarında müracaat neticeleri onaylanmaz ve kredi talepleri reddedilir. Kredi ödemelerinde yaşanmış olan aksaklıklar ve ödemeler sebebiyle icralık olanlara ve daha evvel kredi notu düşük olan ve icralık olan tüketiciler güvensiz satın alan olarak adlandırılarak riskli grupta görüldüğünden yine aynı duruma düşmesi ihtimalinin yüksek olması sebebiyle bankalar tarafınca kredi talepleri çoğu zaman onaylanmaz ve reddedilir.

icralık-olanlar-nasıl-kredi-alır
İcralık olanlar iyi mi kredi alır?

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olanlar ve kara listede olup bankalardan kırmızı kalem yiyenler bankalardan kredi talebinde bulunmak için 5 yıl beklemek ve bu süre içinde ödemelerini tertipli yapmak suretiyle kredi notlarını yükseltmek zorundadır 5 senenin sonunda sadece bu şartları yerine getiren kişilere kredi verilmektedir. Bekleme süresi olan bu 5 yıl içinde kara listede olan ve icralık olan acil nakit ihtiyacı duyan ve borçlarını kapatmak zorunda olanlar tüketicilere bankalar haricinde bazı finansman kuruluşları yüksek faiz oranları ile  senet karşılığında ve belirli bir komisyon karşılığında kredi vermektedir. Zor durumdaki kişilerin bu durumlarından yararlanarak yüksek faiz oranları ve komisyonlar ile finansman elde eden kuruluşlardan dolandırılmamak adına uzak durulması son aşama önemlidir. Ziraat Bankası düşük faizli kredi veriyor.

Eğer bankalar ile aranızda icralık olma şeklinde bir durumunuz  var ise yapmanız ihtiyaç duyulan bazı şekilleri aşağıdaki mevzularımızdan da öğrenebilirsiniz.

İcralık Olanlar İçin Yapılandırma Kredisi

İcralık olanlar ilk olarak borcunun bulunmuş olduğu banka ile görüşerek mevcut borçlarının yapılandırılması talebinde bulunması gereklidir. İcraya girilmeden ilkin yasal takip sürecinde bankalar ile görüşüp bu durumun çözülmesi en mantıklı olanıdır. Ek olarak icra takibinde bir kefil bularak da bu işlemler durdurulabilir.Borcunuzun bulunmuş olduğu bankaya, yapılandırma kredisi talebinde bulunarak uzun vadelerde, belirli faiz oranları ile taksitlendirerek ödemeleri zamanında yapmanız, icra emrinin kaldırılması ve icralık olmaktan çıkarak kara listeden çıkmanızı sağlayacak ilk yöntem olacaktır.

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar
İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bankalar kredi borçlarının kapatılmasında sorun yaşayacak tüketiciler için yapılandırma kredisi verecektir. Bu yüzden öncelikle icralık durumda olanlar, borçlarının bulunmuş olduğu banka ile görüşerek borçlarını belirli taksitlere böldürüp uzun vadelerde ödeyerek icralık durumundan kurtulabilirler.

Avukatlık icralık olanlara kredi veren bankalardan da kredi alabilirsiniz.

İcralık Olanlara Borç Kapatma Kredisi

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar yardımıyla olan kişiler için borç kapatma kredi vermektedir. İcralık olan ve borcunun bulunmuş olduğu bankadaki borçlarını kapatmak isteyen tüketicilere bankalar borç kapatma kredisi vererek borç geçirme işlemi ile dağınık borçlarını kapatarak kişinin uzun vadeli borç kapatma kredilerinden yararlandırmaktadır. İcralık olanlar; borç kapatma kredisi başvurusu başka bankalara yapılmaktadır ve borcun bulunmuş olduğu bankalar haricinde başka bankalardan borç kapatma kredisi alarak bankadaki borçların ödemesini borç transferi yaparak da  kapatmak mümkündür. Borçlarınızı tek bir banka çatısı altında biriktirerek uzun vadeli krediler kullanarak taksit ödeme planı oluşturup belirli taksitlerde borcu ödemek suretiyle icralık olmaktan çıkabilirsiniz. İcralık olanlara borç kapatma kredisi veren bankalar kredi başvurusunda kişilerden ipotek ve rehin karşılığında ve sağlam bir iki tane kefil talep ederek kredi vermektedir. Üzerinize kayıtlı tarla, arsa, ev, otomobil şeklinde mallarınızı bankaya rehin göstererek borç kapatma kredisi alarak icralık borcunuzu bu kredi ile kapatabilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir