İnşaat Yapma Kredisi Veren Bankalar ve Tamamlama Desteği 2021

Müteahhitlere yada kendi evini yapmak isteyen vatandaşlara inşaat tamamlama kredisi veren bankalar yardımıyla yapıların tüm giderleri karşılanabilmektedir. Akbank, İş Bankası, TEB, Güvence Bankası, Ziraat, Vakıfbank, Halkbank ve Denizbank ile beraber öteki bankalarda hem mortgage hem inşaat yapma kredisi vermektedirler. Bu içeriğimizde bankalar sıralaması, inşaat kredisi şartları, lüzumlu evraklar, hesaplama ve limitler yer almıştır.

İnşaat Yapma Kredisi Veren Bankalar Sıralaması;

 1. Ziraat Bankası,
 2. Halkbank,
 3. Vakıfbank,
 4. Türkiye İş Bankası,
 5. Türkiye Finans
 6. Qnb Finansbank (Konut Geliştirme ve Yenileme),
 7. Şekerbank (Kooperatiften konut kredisi)’tır.
inşaat-kredisi-veren-bankalar
İnşaat kredisi veren bankalar

Bu bankalara meydana getirilen başvurularda kredinin çeşidi ve olanakları şu şartlara gore belirlenir.

 1. Müşterinin talep etmiş olduğu kredi miktarı,
 2. İnşaat kredisinin kaç taksitte geri ödeneceği,
 3. Binanın ipotek tesisi lüzumlu ise yapının şartları taşıyıp taşımadığı ehemmiyet arz etmektedir.

Bazı bankaların web sitelerinde inşaat tamamlama, ev yenileme, dekorasyon ve tadilat kredileri yer almasa da, ihtiyaca yönelik nerede ise tüm bankalar bireysel tüketici kredilerini inşaat tamamlama içinde vermektedirler.

Hazır yapılmış bir evi satın almak istiyorsanız ve cebinizde asla paranız yok ise Peşinatsız konut kredisi veren bankalar ve tamamı kredili evleri incelemenizi tavsiye ederiz.

Halk Bankası İnşaatınıza Destek Kredisi

Hazır ev satın almak yerine ben evimi kendim yapacağım fikrine sahipseniz, Halkbank tüm finansman imkanlarıyla destek vermektedir. Bankanın sunmuş olduğu inşaat destek kredisinin özellikleri şöyledir;

Halk Bankası İnşaatınıza Destek Kredisi
Halk Bankası İnşaatınıza Destek Kredisi
 1. İnşaatın yapılacağı arsanın kendinizin olması yada bir bölümünün yapılmış olması gerekir.(tamamlama desteği almaya yönelik)
 2. Bu destek bireysel müşterilere verilir. İnşaat yapmış olup satmak ve tecim amacıyla değildir.
 3. Destek almak istediğiniz evin yüzde yetmişinin tamamlanmış olması gerekir.
 4. Bankaya meydana getirilen müracaat sonucunda eksper evin geri kalanı için ne kadar paraya gerekseme bulunduğunu tespit eder.
 5. Bu tespit sonrasında banka tarafınca inşaatın bitmesi için lüzumlu finansmanın yüzde sekseni karşılanır. Mesela inşaat için 200 bin lira paraya gerekseme var ise, banka bu paranın 160 bin lirasına inşaat yapma kredisi verir.
 6. Vadeler standart konut kredilerinde olduğu şeklinde 10 yıl ile sınırlıdır. (120 ay)
 7. Bu desteklere natamam konut desteği adı verilir. Natamam kelime anlamıyla eksikleri olan tamamlanmamış anlamına gelmektedir.
 8. Kredinin güncel faiz oranı yüzde 1,38‘ dir.

100 bin TL krediniz için 500 TL kredi tahsis tutarı ödersiniz. Dosya harcaması ise 805,76 TL (içinde eksper tutarı de bulunmaktadır.)olmaktadır. Aylık taksit tutarı 2.942,60 TL olacaktır.

Ziraat Bankası İnşaat Destekleri

Ziraat inşaat yapmak ve yarım kalan inşaatını tamamlamak isteyen yurttaşlarımıza “bir tuğla da bizlerden” sloganıyla destek sunuyor. Bankanın şartları ise şunlardır;

En fazla 10 yıl vade yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası İnşaat Desteği Veriyor!
Ziraat Bankası İnşaat Desteği Veriyor!

Sıfırdan inşaat yapma kredisi vermez. Binanın %70’lik kısmı tamamlanmış olmalıdır.
İnşaat halinde ki ev ipotek altına alınır. Eğer banka bu ipoteği kafi görmezse ilaveten güvence alabilir.
İnşaata kredinin süresince konut sigortası yapılması zorunludur. Krediyi çeken müşteriye ise yaşam sigortası yapılmaktadır. İnşaat kredisi ile ilgili detaylı informasyon almak için tıklayınız. Kredi başvurularınızı size en yakın Ziraat Bankası şubelerinden yapabilirsiniz. Kimlik belgesi, gelir belgesine ek olarak inşaatın yüzde 70 oranında tamamlandığını kanıtlayıcı bir belgenin de sunulması gerekiyor.

İnşaata başlama kredisi hakkında informasyon alabilir ve kredi veren bankalardan finansman elde edebilirsiniz.

Şekerbank İnşaat Yapma ve Tamamlama Kredileri

Şekerbanktan evi için inşaat tamamlama kredisi çekmek isteyen müşterilerin şahsen Şekerbank şubelerine başvurmaları gerekmektedir. Şekerbank bu alanda müşterilerine en uygun ödeme planı seçeneği ile hizmet vermekte olup, 10 yıl uzun vade ile Türk Lirası cinsinden kredi çekebilirsiniz. Şekerbank’a şahsen müracaat yaptıktan sonrasında inşaatınızın son halinin görülmesi için eksper tarafınca ziyaret edilecektir. Eksper evin geri kalan kısmı için bir harcama gideri belirler ve bu gideri bankaya bildirir. Banka bildirilen eksper tutarı üstünden maksimum %60 seviyesinde kredi verebilmektedir. Dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bir husus ise, Şekerbank inşaat yapma kredisi çekerken kaç taksitte geri ödeyeceğinizi iyi belirlemelisiniz. Bundan dolayı erken ödenen krediler için erken ödeme tutarı eğitim edilmektedir. Şekerbank inşaat kredisi hesaplama sayfasından vade ve meblağ bilgisi girerek hesaplama yapabilirsiniz.

Türkiye Finans Katılım Faizsiz Destek

Türkiye Finans Katılım Bankası tarafınca inşaatlara yönelik faizsiz inşaat kredisi imkanı sağlamaktadır. Banka vereceği kredi için kâr oranları belirlemiş olup, bu oranlar dahilinde başvuran müşterilerine destek sağlamaktadır. Müracaat için lüzumlu evraklar ve belgeler şunlardır;

 1. Kimlik belgesi
 2. Maaş bordrosu yada geliri ispatlayan evraklar
 3. Esnaflar için son 1 senelik vergi levhası ve onaylı bilanço özeti
 4. Esnaflar için İmza sürküleri, tecim sicil gazetesi, mizan,
 5. Konuta yapı kullanım izin belgesi ve tapular.

Bankalardan konut  alımlarınız için peşinatsız kredilere de başvurabilir ve satın almak istediğiniz konutun tamamına kredi çekebilirsiniz.

Başvurunuzu yapmadan ilkin bir natamam inşaat projesi hazırlayarak ne kadar para icap ettiğini ortaya koyabilir ve eksper binaya ulaşmadan önce yapacağınız başvuruda talep edeceğiniz miktarı kesinleştirebilirsiniz. Bankalar bu kredide inşaata ipotek tesis ettiklerinden eğer bireysel tüketici kredileri size kafi geliyorsa, bu seçeneği de değerlendirebilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir