İpotekli İhtiyaç Kredisi Şartları 2021 (Kapsamlı)

İpotekli Kredi

Bankacılık sektörünün içinde yer edinen kuruluşların büyük bir kısmı satın alan odaklı olarak iş koşturmacasındadır. Kendi bünyesinde bulunan banka müşterilerinin her türlü finansal gereksinimlerini karşılama adına ellerinden gelen tüm gayreti göstererek onların hizmetine sunmaktadırlar.

Bankalar kendi bünyelerinden müşterilerinin kullanımı için hazırlamış olduğu ve müşterilerin en oldukça kullandığı ürünler içinde çeşitli kredi ürünleri gelmektedir. Bankalar tarafınca düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile hazırlanmış olan onlarca kredi ürünü bulunur. Banka müşterileri tarafınca son yıllarda bankalar tarafınca verilen en uygun kredilerdin biri de şüphesiz ipotekli gerekseme kredisi adı altında verilen ürünleridir. Bilinmiş olduğu suretiyle bu ürünler kredi notu düşük, Merkez Bankasının Kara Listesine girmiş hatta bankalar tarafınca kara listeye alınmış olan müşterilerin bile ümit kapısıdır. Peki, ipotekli gerekseme kredisi şartları nedir?

İpotekli Kredi Şartları

Ticari müşteriler hariç, bireysel müşterilerinin her türlü ihtiyacına karışlık olarak kullanabileceği kredi ürünü olan ipotekli gerekseme kredisi için ilk olarak banka tercihi yapılmalıdır. Bu kredi ürününde bankalar birbirinden değişik müracaat koşulları ortaya atabilmektedirler.

İpotekli gerekseme kredisi koşullarına gelinecek olunursa; krediyi çekecek olan kişinin üstüne ne olursa olsun kayıtlı en bir tane taşınmazın bulunması gereklidir. Tarla, arsa, konut, müstakil ev, iş yeri, dükkan, bağ, bahçe vb. bu taşınmazlardan herhangi birinin tapusu ile beraber krediyi talep edilecek bankaya gitmek yeterlidir. Banka sizin talep ettiğiniz kredi miktarını baz alarak, elinizdeki taşınmazın ekspertiz değerine nazaran kredi kullandırır. Bankanın kullandıracağı ipotekli gerekseme kredisi şartlarının başlangıcında şüphesiz bu geldiği benzer biçimde ekspertiz değerinin en fazla %50-%75 içinde değişen miktarlardaki krediler müşterinin onayı doğrultusunda kullandırılır.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren 7 Banka Önerisi

Bundan önceki yazımız olan 10.000 TL 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir