İş Bankası Emeklilere Özel Kredi

Emekliye Hususi İhtiyaç Kredisi

İş Bankası emekli maaşını kendisinden alan müşterilerine hususi kampanyalar hayata geçirmeye devam etmektedir. Sadece satın alan emekli olduğunda ise bu avantajlar ve kampanyalar birazcık daha artmaktadır. Bunun sebebi ise emekli maaşının o bankaya yatmasını istemelerindendir. Eğer emekli maaşını İş Bankası’na taşımanız halinde de çeşitli imkanlar bilinmektedir. Bunlardan birisi de İş Bankası emekli kredisi şeklindedir. Eğer sizler de emekli iseniz ve çeşitli ihtiyaçlarınız için kredi çekmek istiyorsanız; size hususi kredi imkanları, faiz oranları ve esnek vade imkanları ile kredi çekebilirsiniz. Ek olarak emeklilere yönelik değişik hediyeler ve kampanyalar da gene düzenlenmektedir.

Emeklilere Hususi Kredi Şartları

İş Bankası’nın emeklilere hususi kampanyalı krediler mevzusunda bazı şartları bulunmaktadır. 50.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. Emeklilere hususi faiz oranları ise %1,49 ve %1,52 aralığında değişmektedir. Bu değişikliğin sebebi ise vade sayısıdır.

  • Krediyi çekmek isteyen kişinin Türkiye Cumhuriyeti Toplumsal Güvenlik Kurumundan (Emekli sandığı, SSK ya da Bağkur) emekli olması gerekmektedir.
  • Emekli maaşı ne olursa olsun İş Bankası’na aktarılmaktadır. Maaşı aktarılmayan emekliler bu kampanyalardan yararlanamamaktadır.
  • Ödemelerini emekli maaşına nazaran seçebilirler. Emekli maaşlarını da aylık ya da 3 aylık şeklinde alabilirler. Kredi vade ödemelerini de aylık ve 3 aylık şeklinde belirlemek mümkündür.
  • Emeklilik kartını ya da emekli olduğunuzu gösteren belgeyi ibraz etmeniz gerekmektedir.
  • Kredi vadesi ise minimum 1 ay ve en fazla 48 ay şeklinde seçilebilmektedir. Bu vadenin üstünde kredi çekmek mümkün değildir.

İş Bankası

Emeklilere Hususi Krediye Iyi mi Başvurulur?

İş Bankası emeklilerine hususi kredisine müracaat yapmak için bazı detaylar bulunmaktadır. Bu kredi öteki gereksinim kredileri şeklinde telefon bankacılığından ya da web şubesinden alınamamaktadır. Kesinlikle kredi çekecek kişinin bankaya gitmesi ve lüzumlu belgeleri ibraz etmesi gerekmektedir.

Emekli kredisi için lüzumlu belgeler ise şu şekildedir;

  • Eksiksiz şekilde doldurulmuş emekli kredisi müracaat formu (Şubelerden temin edebilirsiniz.)
  • Nüfus cüzdanı aslı ya da fotokopisi yada sürücü belgesi aslı ya da fotokopisi.
  • Emekli bulunduğunu gösteren belge (Emeklilik kartı.)
  • Emekli aylığının kaydedildiği banka hesap cüzdanı detayları.
  • Eğer SGK’ya kaydı yok ise ya da bulunamıyorsa, geliri doğrulanmayan müşteriler için gelir belgesi.

Bu belgelerin yanı sıra şube sizin ve kredinizin durumuna nazaran ek belgeler ya da bilgiler talep edebilmektedir.

Bundan önceki yazımız olan Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli Konut Kredisi %0,99 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir