İş Bankası Kredi hesaplama

İş Bankası’ndan kullanacağınız kredi ürünlerinde aylık taksit tutarınızı öğrenebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için İş Bankası kredi hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

İş Bankası kredi hesaplama aracı ile tüm kredi ürünlerinin kredi hesaplamasını gerçekleştirebilirsiniz. Kredi hesaplaması yapmanız krediyi kullanmadan ilkin oldukça sağlıklıdır. Zira kredi hesaplaması yardımıyla krediyi kullanmadan ilkin kredi tutarının bütçenize uygun olup olmadığını görebilirsiniz. Hesaplama işlemini yaptıktan sonrasında aylık ödeyeceğiniz tutarı öğrenirsiniz. Eğer aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı gelirinizi negatif yönde etkiliyorsa kredinin vadesini uzatarak daha düşük aylık taksit tutarlarından yararlanabilirsiniz.

İş Bankası kredi hesaplama işlemini yapmak için buraya tıklamanız yeterlidir. Oluşturulan sayfa İş Bankası’nın resmi web sayfasıdır. Kredi hesaplama işlemini yapmak için ilk olarak kullanacağınız kredi ürününün türünü seçmelisiniz. Ürün seçme butonunda bankanın müşterilerine sunmuş olduğu tüm kredi ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünlerden istediğinizi seçtikten sonrasında hesaplama türünü seçmelisiniz. Hesaplama türünde banka sizlere iki seçenek sunmaktadır. Bunlardan kredi tutarını hesapla seçeneğini seçtiğinizde iade edebileceğiniz aylık taksit tutarını ve ödemek istediğiniz vadeyi seçtiğinizde karşınıza kullanabileceğiniz kredi tutarı çıkmaktadır. Bir öteki seçenek olan taksit tutarını hesapla seçeneğini seçtiğinizde ise kullanmak istediğiniz kredinin toplam tutarını ve ödemek istediğiniz vadeyi seçmelisiniz. Bu seçenekleri belirttikten sonrasında aylık olarak krediye ne kadar ödeme yapacağınızı şu demek oluyor ki kredi taksit tutarını öğrenebilirsiniz. Burada yapacağınız hesaplamaların faiz oranları İş Bankası’nın güncel faiz oranlarıdır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir