İş Bankası Otomatik Fon Alımı Nedir?

Türkiye de finans sektöründe hizmet veren bankalar müşterilerine daha iyi hizmet verebilme adına bankacılık faaliyetlerindeki çeşitliliğini arttırmaktadır. Bilhassa vadesiz hesaplarda bulunan paraların değerlendirilmesi noktasında müşterilerine fon alım satımı benzer biçimde işlemlerine izin vermekte ve oldukça ciddi kazançlar sağlamaktadırlar. Banka hesaplarında bulunan paraların değerlendirilmesi noktasında en oldukça tercih edilen bankacılık işlemleri içinde yer edinen fon alımı için birçok banka müşterisi adına otomatik işlem gerçekleştirmektedir.

Devletimizde bankacılık alanında hizmet veren kuruluşlar içinde adı daima ilk sırada yer edinen İş Bankası otomatik fon alımı işlemini gerçekleştirmektedir.

Banka müşterilerine daha çok kazanç sağlama adına meydana gelen bir bankacılık ürünü olan fon alımı birçok banka tarafınca gerçekleştirilmektedir.

Fon alımı ile ilgili olarak İş Bankası otomatik fon alımı nedir? Bankalar birçok bankacılık işlemini müşterilerinin vermiş olduğu direktifler neticesinde süratli, kolay ve ergonomik bir halde gerçekleştirerek satın alan memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmaktadırlar. Bu bağlamda bankadaki parasını değerlendirmek isteyen İş Bankası müşterileri bankanın belirleyeceği sistem doğrultusunda otomatik fon alımı emirini verebilir. Bu talimatın verilmesinden sonrasında İş Bankası bünyesinde bulunan çeşitli adlar adı altında yer edinen fonlardan alarak en fazla 45 günlük vadeler ile değerlendirmektedir. İş Bankası banka müşterilerinin fon hesaplarında minimum 20 TL en fazla da 80.000 TL talimatı verebilmelerini sağlamaktadır.

İş Bankası otomatik fon alımı noktasında bankanın kullanmış olduğu fonlar ise şunlardır. En oldukça kullanılan Para Piyasası Fonu, Kumbara Fonu, TEMA Değişken Fonu, Privla Hisse ve Değişken Fonu vb. adlar adı altında yer edinen fonlardır. Bilhassa çocuk müşterilerinin de fon hesaplarından faydalanabilmesi adına sunmuş olduğu kumbara fonu oldukça fazla tercih edilenler içinde yer alır. Peki, İş Bankası otomatik fon alımı talimatı iyi mi verilmektedir, diyenler için çeşitli hizmet kanalları bulunmaktadır. Buna gore banka müşterileri banka şubeleri, telefon ve web bankacılığı aracılığı ile otomatik fon alımı talimatı verebilmektedir.

Bundan önceki yazımız olan Boş Senet Nasıl Doldurulur? | Detaylı Videolu Anlatım başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir