İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAV BAŞVURUSU

İş Güvenliği ve İş Güvenliğinin Amacı Nedir?

İş güvenliği denince aklımıza bir işçinin çalmış olduğu işyerinde işin yürütülmesi esnasında çeşitli nedenlerden dolayı oluşabilecek sağlığa zarar verebilecek şeylerden korunmak amacıyla meydana getirilen sistemli ve bilimsel çalışmalardır.

İş Güvenliği İle Korunması Ihtiyaç duyulan Temel Şeyler Nedir?

  • Çalışanları korumak
  • İşyerindeki oluşabilecek ziyanı bilgili bir halde önlemek
  • İşyeri güvenliğini sağlamak

5 Aralık 2015 tarihinde yapılacak olan İş Sağlığı ve Güvenliği Imtihanı ile ilgili ÖSYM Başkanlığı ile meydana getirilen görüşme sonucunda aşağıda bulunan bilgiler kesinleşmiştir:

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün resmi web sitesinde yer edinen 10 Eylül 2015 tarihindeki duyuruda; yapılacak olan sınava, imtihan için eğitim alarak ilk kez girecek olan katılımcılar için eğitim programlarının tamamlanacağı (uzaktan eğitim, örgün eğitim ve uygulamalı eğitim de dahil olmak suretiyle) son imtihan zamanı olarak belirtilen 20 Eylül 2015 zamanı 16 Ekim 2015 olarak yenilenmiştir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün resmi web sitesinde yer edinen 21 Temmuz 2015 tarihindeki duyuruda; imtihan hakkını kaybeden yada daha ilkin meydana getirilen İş Sağlığı ve Güvenliği sınavlarında başarıya ulaşmış olamayan ya da bu sınavlara başvuruda bulunmayan adayların İSG-KATİP üstünden açıklaması meydana getirilen noksan evrakları tamamlamaları için verilmiş olan 15 Eylül 2015 zamanı 16 Ekim 2015 olarak değiştirilmiştir.

16 Ekim 2015 tarihinden sonrasında eğitimleri tam olmayan yada noksan evrakını gönderenler 5 Aralık 2015 tarihindeki sınava girmeleri kesinlikle mümkün olmayacaktır. Sınava katılacak adayların bu şekilde iş güvenliği uzmanlığı imtihan başvurusuna dikkat etmeleri gerekmektedir. Belgelerin tamamlamaları ve belgeleri iş güvenliği uzmanlığı imtihan başvurusu esnasında istenen yetkiliye teslim edilmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

İş güvenliği uzmanlığı imtihan başvurusu platformuna giriş yapabilmek için E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifresine haiz değilseniz bu platformda işlem gerçekleştirmeniz mümkün değildir. E-Devlet şifresine haiz olmak için size en yakın merkez PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile beraber giderek E-Devlet şifresi alma başvurunda bulunmanız gerekmektedir. Gizyazı alma başvurunuzu yaptıktan sonrasında 2 TL işlem tutarı ödemeniz gerekmektedir. İşlem ücretini ödedikten sonrasında E-Devlet şifrenizi size hususi kapalı bir zarf içinde teslim alabilirsiniz.

İş Güvenliği Uzmanlığı Imtihan Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak iş güvenliği uzmanlığı imtihan başvurusu işlemini gerçekleştirebileceğiniz resmi siteye ulaşabilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan sayfada üst menü şeridinde bulunan “İSG-KATİP Giriş” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Tıkladığınızda karşınıza E-Devlet giriş sayfası açılacaktır. Kimlik doğrulama işleminizi almış olduğunuz E-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile yapmanız gerekmektedir. T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi eksiksiz ve doğru bir halde yazdıktan sonrasında derhal aşağısında bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Karşınıza çıkan sayfada bulunan yeşil yazı ile yazılmış olan “Giriş” seçeneğine tıklayınız. Oluşturulan sayfa üstünde gene üstteki menü şeridinde “Imtihan Durumu Sorgulama” seçeneğine tıklayıp sizden istenen T.C. kimlik numaranız, baba adınız ve doğum tarihinizi girip “Sorgula” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

İş güvenliği uzmanlığı imtihan başvurusu bu şekilde gerçekleşmiş olacaktır. 05 Aralık 2015 tarihinde yapılacak sınava girecek olan adayların “Imtihan Uygulama Duyurusu” bölümünde belirlenecek olan tarihler içinde ÖSYM müracaat merkezleri aracılığı ile imtihan giriş başvurularını yapmaları gerekmektedir. İş güvenliği uzmanlığı imtihan başvurusu tarihini kaçıran adaylar için 05 Aralık 2015’te yapılacak olan sınava girmeleri mümkün olmayacaktır. Gene aynı şekilde lüzumlu evrakları noksan teslim eden adayların da sınava girmeleri mümkün olmayacaktır.

İş Güvenliği Uzmanlığı Imtihan Başvurusu İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAV BAŞVURUSU İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir