İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAV SONUCU SORGULAMA

İş Güvenliği Nedir, Amaçları Nedir?

İş güvenliği demek; çalışan kişileri iş kazalarından korumak ve iş kazası olma durumunu önlemek amacıyla güvenilir emek harcama ortamı hazırlamak anlama gelir. Süratli sanayileşme ve günümüzdeki teknolojik gelişmeler ile beraber bilhassa işyerlerinde çalışan işçilerin güvenliği ile ilgili bazı problemler da açığa çıkmıştır. Bu sebeple bazı önlemleri evvelde alarak işyerlerini güvenli hale getirmek gerekmekte olduğundan iş güvenliği oldukça mühim hale gelmiştir. Oluşabilecek iş kazalarını ortadan kaldırmayı amaçlayan iş güvenliği bilgilerini her işyerinde bulunması ve her işçinin bilmesi ve uygulama önemlidir. E-Devlet yardımı ile gerçekleştirebileceğiniz iş güvenliği uzmanlığı imtihan sonucu sorgulama için lüzumlu detayları ve E-Devlet şifresine haiz değilseniz şifrenizi nereden ve iyi mi alabileceğinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İş Güvenliği Uzmanlığı Imtihan Sonucu Sorgulama İşlemi Iyi mi ve Nereden Yapılır?

05 Aralık 2015’te yapılacak olan iş güvenliği uzmanlığı imtihan sonucu sorgulama yapacağınız süre ve daha ilkin yapılmış olan iş güvenliği uzmanlığı imtihan sonucu sorgulamanızı yapabilmek için yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza çıkacak olan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün resmi sayfasında bulanan üst şerit menüsünde bulunan “İSG-KATİP Giriş” seçeneğine tıklayınız.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne bağlı İSG-KATİP resmi web sitesine giriş yapabilmek ve site üstünden işlem gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifresine haiz olmanız gerekmektedir. E-Devlet şifreniz olmadan site üstünden giriş yapmış olup, herhangi bir işlem gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir. Hemen hemen E-Devlet şifresi sahibi değilseniz E-Devlet şifrenizi almak için size en yakın merkez PTT şubesine bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile beraber gidip E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. E-Devlet şifresi alma başvurunuzu yaptıktan sonrasında 2 TL işlem tutarı ödemeniz gerekmektedir. İşlem ücretini ödedikten sonrasında E-Devlet şifrenizi size hususi kapalı bir zarf içinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonrasında yada aslına bakarsan bir E-Devlet şifresine sahipseniz, iş güvenliği uzmanlığı imtihan sonucu sorgulama yapmak için yazımızın sonunda bulunan size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayıp, işleminizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. “İSG-KATİP Giriş” seçeneğine tıklayıp, oluşturulan E-Devlet resmi sayfasında T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi ilgili alanlara eksiksiz ve doğru bir halde yazıp derhal altında bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Tıkladıktan sonrasında açılacak sayfada karşınıza çıkacak olan yeşil yazılı “Giriş” seçeneğine tıklayınız. Açılacak olan resmi sayfada gene üst şeritte bulunan “Imtihan Durumu Sorgulama” seçeneğine tıklayıp gene aynı şekilde açılacak olan platformda sizden istenecek olan lüzumlu bilgiler T.C. kimlik numaranız, baba adınız ve doğum tarihinizi ilgili alanlara yazıp “Sorgula” seçeneğine tıklayarak girmiş olduğunuz sınavın iş güvenliği uzmanlığı imtihan sonucu sorgulama işleminizi İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün resmi web sitesi üstünden başarıya ulaşmış bir halde gerçekleştirmiş olacaksınız.

İş Güvenliği Uzmanlığı Imtihan Sonucu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAV SONUCU SORGULAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir