İŞE YENİ GİREN HERKESE BİREYSEL EMEKLİLİK!

Bireysel Emeklilik’te Yeni Dönem

Bireysel emeklilikteki, son durum haberimizde yer verilmiştir. Bireysel emeklilik kısa sürede çıkacak olan yasayla mecburi olacak. Doğrusu artık bireysel emeklilik mecburi hale gelecek.

Iktisat yönetimi tarafınca, tasarrufların artırılması mevzusunda büyük bir işlev gören bireysel emeklilik üstünden bir emek verme yürütülüyor. Bu emek verme kapsamında işe giren kişiler için çifte sigortalılık yolu açılıyor. Doğrusu bu durumda çalışanlar çift sigortalı olabilecekler. Bu emek verme ile beraber işveren şahıs, yeni işe giren kişilere direk olarak bireysel emeklilik sigortasına dahil edecek.

Yeni işe başlamış olan kişiler Bireysel Emeklilik Sigortası (BES)‘nı istemedikleri takdirde, çıkış talep ederek sistemden ayrılabilecekler. İşe yeni başlayanlar için bireysel emeklilik sigortasına otomatikman dahil edilmesi mevzusunda emek verme meydana getiren kişiler bu mevzuda şu açıklamayı yapmış oldu: “Bu, zorunluluk anlamına gelmiyor. Hem sektör tarafı hem iktisat yönetimi tarafı emek verme yürütüyor. İşveren tarafınca otomatikman sisteme dahil edilecek. Sadece kendisi istemez ise çıkış talep ederek, sistemden çıkabilecek. Bir zorunluluk söz mevzusu değil. Bu konudaki emek harcamalar sürüyor. “

tıkla sorunu sor

İŞE YENİ GİREN HERKESE BİREYSEL EMEKLİLİK! İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir