İŞKUR BORCU SORGULAMA

Günümüzde yaygın kullanılan web yardımıyla birçok işlemi online olarak süratli bir halde yapabiliyoruz. Buna iş arama ve iş bulma işlemleri de dahildir. İŞKUR, işletmecilerin, kuruluşların işçi aramış olduğu, iş arayanların da iş başvurusu yapmış olduğu bir sistemdir. E-Devlet yardımıyla bu İŞKUR’la ilgili olan sorgulamalarınızı kolay bir halde yapabilirsiniz. İŞKUR borcu sorgulama işlemi de bu saydıklarımıza dahil olan bir işlemdir. Şimdi size İŞKUR borcu sorgulama işleminin iyi mi yapıldığını anlatalım.

İŞKUR Borcu Sorgulama İşlemi Iyi mi Yapılır ?

Bu işlemi yapabilmeniz için ilk olarak bir E-Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında şifrenizi öğrenebilirsiniz. E-Devlet şifreniz size her sorgulama işleminde gerekecektir.

Şifrenizi aldıktan sonrasında aşağıda size vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayarak oluşturulan sayfada ”kimliğimi şimdi doğrula” bölümünde kimliğinizi doğrulayınız. Bu işlemi yaptıktan sonrasında ”E-Devlet şifresi” kısmına tıklayınız. Sonrasında T.C kimlik numaranızı ve aldığınız E-Devlet şifresini seçeneklere doğru olarak kodlayınız ve gönder butonuna basınız. Bu işlemlerin peşinden İŞKUR borcu sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet sistemiyle yalnız İŞKUR borcu sorgulama işlemi değil bunun yanında SSK sorgulama, emeklilik maaşı hesaplama, Bağ-Kur borcu sorgulama şeklinde aklınıza takılanları da yapabilirsiniz.

İŞKUR Borcu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

tıkla sorunu sor

İŞKUR BORCU SORGULAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir