İŞKUR Sisteme Giriş

Türkiye İş Kurumu en genel anlamı ile Türkiye’deki istihdam sorununu çözme, işsizlik oranını düşürme ve işverenleri teşvikler ile desteklemektir. Son yıllarda baş gösteren işsizlik problemi ülke ekonomisini de etkilemektedir. Bu bakımdan meydana getirilen emek harcamalar neticesinde istihdam oranları arttırılmaya ve işveren kurumlar devlet destekleri ile iş alımını çoğaltılmaya çalışılmaktadır. Her yıl istihdam oranını yükselten kurum, her geçen gün artan işsizlik sorununa çözüm üretmeyi amaçlamakta ve bu yönde çalışmalarını sürdürmektedir. İŞKUR iş arama mevzusunda önde gelen en güvenilir kurumdur. Bu bakımdan her gün yüzlerce şahıs tarafınca başvurulan ve takip edilen bir kurum olma hususi durumunu kurulduğu günden bugüne devam ettirmektedir. 2016 yılından bugüne iş başvurusunda üstün dereceli sayılara imza atmış olan kurum, istihdam mevzusunda özveri ile iş yapmaktadır. İŞKUR’un hizmetlerinden 14 yaşını doldurmuş hepimiz yararlanabilmektedir. Sistem istihdam, mesleki eğitimi iyileştirmek, işbaşında öğrenme, yetişim, işverenlerin teşviki benzer biçimde birçok mevzuda emek harcama yapmaktadır. İŞKUR Sisteme Giriş yapıldıktan sonrasında İŞKUR tarafınca size uygun işin olması durumunda eşleştirme sağlanacaktır.

İŞKUR Sistemine Kayıt Olurken Dikkat Edilmesi Ihtiyaç duyulan Mevzular

İŞKUR devletimizde her yıl binlerce kişiye istihdam alanı sağlamaktadır. Geliştirdiği teşvikler ile İşbaşında Eğitim Programı benzer biçimde projeler ile istihdam seviyesini her yıl arttırmayı hedeflemektedir. İstihdam süresi iş alanlarının açılmasına bağlı olarak değişmektedir. Sisteme kayıt yaptırdıktan sonrasında sistem size herhangi bir işe yerleştirme süresi öngörmemektedir. Sisteme kaydınızı yaptırırken ilk olarak bilgilerinizin doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. Size en uygun işle eşleştirilmeniz için sisteme girdiğiniz bilgilerin doğruluğu ve güncelliği son aşama önemlidir. Sistemden engelli, herhangi bir suçtan yargı giymiş kişiler ve üniversite öğrencileri de yararlanabilmektedir. Sistemden yararlanmanız için iki ana temel madde yer almıştır: 14 yaşını doldurmuş olmak ve askeri bir görevle alakanız olmaması. Sisteme engelli yada hükümlü girişi yaptıysanız kuruma engelinizi ve hakkınızda verilen yargı ile ilgili resmi belgeleri İŞKUR’a bizzat teslim etmeniz gerekmektedir. İşe yerleştirme işlemleri bu belgeler göz önünde bulundurularak gerçekleştirilecektir.

İŞKUR Sistemine Giriş Iyi mi Yapılır?

İŞKUR sisteminin sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanmak için ilk olarak sisteme kayıt yaptırmalısınız. Kayıt işlemleri için ilk olarak İŞKUR’un web sitesini açmanız gerekmektedir. Kayıt işlemleri için bağlantıları yazının sonunda bulabilirsiniz. İŞKUR sistemine kayıt yaptırmak son aşama kolaydır. İŞKUR kaydınızı ve sisteme girişinizi iyi mi yapacağınızı aşağıda resimli ifade ile sizin için anlattık. Bunun için yazının sonunda yer edinen bağlantıya tıkladıktan sonrasında karşınıza aşağıdaki sayfa gelecektir. Buradan kayıt amacınıza gore ”İş Arayan Üyeliği” yada ”İşveren Üyeliği” kısmına tıklamanız gerekmektedir.

İŞKUR’a kayıt amacınıza gore yaptığınız seçimden sonrasında karşınıza aşağıda yer edinen resimdeki benzer biçimde bir kısım çıkacaktır. Sisteme kayıt yaptırmadan ilkin kesinlikle Kullanıcı Sözleşmesini okuyup onaylamanız gerekmektedir. Onayladıktan sonrasında bilgilerinizi doldurmanız için ayrı bir sayfa açılacaktır. Buradaki detayları eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgilerinizi girdikten sonrasında sisteme giriş yapmanız için İŞKUR’un sitesinden kayıt amacınıza gore ”İşveren Giriş” yada ”İş Arayan” girişi yapabilirsiniz. İŞKUR E-ŞUBE hizmetlerinin içeriğine aşağıdaki resimden ulaşabilirsiniz.

İŞKUR E-ŞUBE hizmetleri içinde İş İlanları, Mesleki Eğitim Kursları, İşbaşı Eğitim Programları, Girişimcilik Programları, Cemiyet Yararına Programlar ve İşsizlik Ödeneği seçenekleri bulunmaktadır. Yukarıda görülen hizmetlerden sisteme kayıt olarak yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte İŞKUR’un E-ŞUBE hizmetlerini detaylı bir şekilde aşağıda linki bulunan adresten inceleyebilirsiniz.

İŞKUR’un duyularını takip ederek, sisteme yaptınız girişten sonrasında sayfanızı denetim ederek güncel gelişmelere ve iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. İŞKUR’un sunmuş olduğu imkanlar, teşvikler ve hizmetler hem işverenleri hem de iş arayan kişileri yakından ilgilendirmektedir. Bu bakımdan sık sık duyuruları denetim etmenizi tavsiye ederiz. Aşağıda verilen linklerle yukarıda anlatılan işlemleri süratli ve kolay bir halde gerçekleştirebilirsiniz.

İŞKUR Hakkında Detaylı Informasyon İçin Lütfen BURAYA TIKLAYINIZ!

İŞKUR’a Kayıt Yaptırmak İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

İŞKUR’a Giriş Yapmak İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

İŞKUR Sisteme Giriş İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir