İstanbul’da Peşinatsız Senetle Altın Veren Kuyumcular

Senetle altın veren kuyumcular bilhassa İstanbul ve Ankara’da yoğunlaşmıştır. Acil altın ihtiyacının düğün şeklinde nedenlerle ortaya çıkması ya da nakit para ihtiyacını altın alarak karşılamak isteyenler, bu kuyumculara başvurmaktadır. İstanbul ve Ankara’da yoğunlaşan elden senetle altın alma işleminin yanında, Türkiye’nin dört bir yanından altının senetle alınmasına ilişkin adımlar, kuyumcular tarafınca atılmaktadır.

Senetle Altın Alırken Dikkat Edilecek Noktalar

Senetle altın almanın püf noktaları içinde en mühimleri tanıdık bir kuyumcudan bu işlemin gerçekleştirilmesidir. Bu sayede güvenle alışverişinizi yapabilirsiniz. İşlem senet kullanarak yapıldığından, itimat mevzusunda problemler yaşanabilmektedir. Bu yüzden kuyumcudan senedinizi aylık olarak yapmasını istemelisiniz. Bu sayede takside bağladığınız altın alışverişlerinizi öderken, elinize geçen ödenmiş senetleri imha edebilirsiniz. Sadece tüm bir borç tek senette toplanırsa, borcunuzu ödeseniz de kalan bir taksitinizi geciktirmeniz halinde, borcunuzun hiçbir kısmını ödememiş şeklinde işlem görebilirsiniz. Bu yüzden aylık tutarların yazılı olduğu senetleri ayrı ayrı yaptırıp, para karşılığı senedinizi almalısınız.

Kredi Çekemeyenler İçin Altın Almak

Kredi çekemeyen vatandaşların altın alması için kuyumcular tarafınca elden taksit imkanları sunulmuştur. Borçların fazlaca üst üste gelmesi şeklinde durumlarda kullanılmak suretiyle kuyumcular tarafınca senetle altın alma kolaylığı sağlanmaktadır. Senetle alınacak altınlar, yine bozdurularak nakit paraya çevrilebilir, bu sayede nakit ihtiyacı karşılanabilir. Alınacak altının bu amaçla kullanılması planlanıyorsa, gram altın alınması tercih edilmelidir. Zira pırlanta ya da işlenmiş bilezik şeklinde aksesuar eşyalarının alımı ile satımı içinde büyük fark bulunmakta, bu fark da alan için zarara yol açmaktadır. Bu yüzden gram yada çeyrek altın alınması, sonrasında satılması planlanıyorsa daha uygun olacaktır.

Kuyumcular, gelen müşterilerin bankadan nakit çekememe durumu sebebiyle kredi kartı ile altın alması, sonrasında bozdurması fikrine sıcak bakmaktadırlar. Alın ve bozdurma arasındaki fark ve altın satış komisyonu şeklinde ek ücretleri müşteriye ödetmeleri sebebiyle, düşük de olsa komisyon tutarı ödeterek kar etmeyi amaçlarlar. Bunun yanında İstanbul, Mardin, Van şeklinde şehirlerde, kuyumcular bununla beraber senet karşılığı nakit para da vermektedir. Bunun yapılabilmesi için altının satışı formalite olarak gösterilir. Satış karşılığı imzalanacak senede istenen para miktarı yazılır. Bunun için dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan senedin bir tane değil, aylara bölünmüş olarak yapılmış olmasıdır.

Tertipli Maaşı ve Ssk’sı Olanlara Senetle Altın

Tertipli maaş sahiplerine senetle altın verilmesi, öteki gruplara oranla daha kolaydır. Kuyumcular tarafınca  tertipli maaş, altın alıcıları için ödeme teminatı olarak görülmektedir. Bu yüzden kuyumcular, devlet memurlarına ve sigortalılara senetle altın vermeye daha sıcak bakarlar. Bir nevi faktöring firmalar şeklinde nakit ihtiyacını karşılama yolunda adımlar atan kuyumcular, bu tür maaşı olan müşterileri için taksit imkanlarını daha çok arttırmaktadır. Aylık olarak imzalanan senetlerde senet sahibinin Ssk’lı biri olması, kuyumcular tarafınca itimat verici olarak algılanmaktadır. Bu yüzden bilhassa devlet memurlarının nakit gereksinimlerine bu biçim senetle altın satan kuyumcularca fazlaca süratli bir halde çözüm bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Senetle Altın Satan Kuyumcular

Senetle altın satışı meydana getirilen kuyumcuları bulmak için yapılması ihtiyaç duyulan direkt olarak sormaktır. Çoğu zaman İstanbul Kapalıçarşı şeklinde kuyumcuların ağırlıkta olduğu bölgeler gidilerek kolaylıkla senet karşılığı altın alma işlemi yapılabilmektedir. Bunun yanında kredi kartından çekip belirli bir komisyon karşılığı nakit paraya dönüştürülen miktarı size verecek kuyumcu sayısı fazlaca daha fazladır. Elden taksit imkanıyla altın alımını yalnız köklü ve müşterilerinden itimat almış kuyumcular yaparken, neredeyse tüm kuyumcular kredi kartını nakit paraya çevirebilir. Bu yüzden eğer nakit ihtiyacı için altın alımı isteniyorsa, ilk olarak kredi kartlarının denenmesi daha yararlı olacaktır.

Elden taksit ile altın almak için kuyumcuya gidilirken yanında götürülmesi ihtiyaç duyulan bazı belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler şöyleki sıralanabilir:

 • İkametgah
 • E- devlet şifresi ile yapılacak icra takip edeni sorgulama
 • Kimlik belgesi

Bu belgelerle kuyumcuya elden taksitle altın alma amacıyla gidildiğinde kuyumcuların itimatı sağlaması amacıyla belgeler istenecektir. Kuyumcular, e- devlet sistemi üstünden yapacakları sorguda icra takip edeni bulunan müşterilere elden taksitle altın vermemektedir. Senet karşılığı altın alımları için icra takibinin bulunmaması gerekmektedir.

Elden Taksitle Satın Alınabilecek Altınlar

Elden alımı mümkün olan altın çeşitleri şunlardır:

 • Kelepçe model bilezik
 • Trabzon hasır modeli
 • Adana burma bilezik
 • Hediyelik altın
 • Düz işçiliksiz 22 ayar
 • Düz işçiliksiz 24 ayar
 • Takı seti
 • Altın küpe çeşitleri

Bu çeşitlerde altın alırken en fazlaca dikkat edilmesi gerekenler içinde işçiliksiz olması, saf halde bulunması dır. İşçilik ücretleri satışta düşüldüğünden alımda yüksek, satımda düşük bir ücret elde edilir. Bu yüzden acil paraya gereksinim duyan ve bu yüzden elden taksitle altın alışverişi halletmeye çalışanlar düz, mütevazi, işçiliksiz parçalar tercih etmelidir. Bunun yanında derhal acil paraya çevirmek isteniyorsa 22 ayar mütevazi bilezikler en uygunlarıdır.

Taksitle Çeyrek Altın Almak

Senetle çeyrek altın almak için çeyrek altın için ortalama 5 TL taksitlendirme sebepli ücret artışı meydana gelecektir. Bu artış doğrultusunda mesela 150 TL’lik bir altının taksitli fiyatı 155 TL olarak belirlenir ve senet ona nazaran hazırlanmış olur. Kuyumcuların komisyon ücretleri, güvendikleri müşterilerine peşinatsız ve elden taksitle altın satmaları özgür piyasa kuralları gereğince yalnız kendilerini ilgilendiren bir durumdur. Bu durum, fahiş faiz oranları uygulanmadıkça, para ile para kazanma, para satma şeklinde durumlar meydana gelmedikçe tefeciliğe girmez ve kabahat değildir.

Senetle Altın Bilezik Almak

Senet imzalayarak bilezik almak tamamen özgür piyasa eseridir. Bu kapsamda kimi kuyumcular kesinlikle bu şekilde bir işe girmemekte, bazılarından de kolaylıkla senetle altın alınabilmektedir.altının gramaj fiyatı belli olmasına karşın işçilik, süsleme, aksesuar, kullanılan taşlar şeklinde ekstralar dolayısıyla fiyatta altın ederinin üstünde bir satış bedeli ortaya çıkmaktadır. Buna karşın işlemelerinden dolayı yalnız altını 1.000 TL olan bir bilezik 1.800 TL’ye satılabilmektedir. Bu satış gerçekleştirildikten sonrasında alıcı bileziği satmaya çalıştığında ise en fazla 1.000 TL’ye alıcı kuyumcu bulacaktır. Bu yüzden alıcının ziyanı minimum 800 TL olur. Bu şekilde bir durumla karşılaşmamanın yolu, üstünde taş bulundurmayan, düz bilezikler seçmektir.

Bunun yanında set ve takımlarda da her ne kadar model düz de olsa satış esnasında büyük fiyat farkları ortaya çıkmaktadır. Gerdanlık takımlarının pırlanta olması durumunda 2.000 TL ve üstü alınmış bir ekip dahi fazlaca cüzi fiyatlara kuyumcular tarafınca alınır. Bununla karşılaşılmaması için ilerde yada kısa sürede bozdurulması düşünülerek alınan kuyum ürünlerinin düz, eksiz, işçiliksiz ve ek taş kullanılmayan modeller arasından seçilmesi gerekmektedir. Bu sayede satışta yitik daha aza inecektir.

Mecidiyeköy Kuyumcular Çarşısı Senetle Satışları

Mecidiyeköy Çarşısı senetli satışları burayı öteki kuyumculardan ayırmaktadır. Bu kuyum çarşısında karttan çekip nakite aktarmaktan elden taksitle bilezik satmaya kadar, tüm değişik alışveriş stilleri kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra bu çarşıda taksitle cumhuriyet altını ve bilezikler dahil dahil tüm altın çeşitleri satışa sunulmuştur.Şehit Ertuğrul Kocabaş Caddesi üstünde bulunan bu çarşı, Mecidiyeköy’de senetle altın alımı yapılabilecek yerlerin başlangıcında gelmektedir.

Peşinatsız Senetle Araba Nasıl Alınır? Neresi Veriyor?

Peşinatsız Senetle Cep Telefonu Nasıl Alınır? Veren Yerler Nelerdir?

Arçelik Senetle Telefon Veriyor mu ? Nasıl Alınır?

tıkla sorunu sor

İstanbul’da Peşinatsız Senetle Altın Veren Kuyumcular İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


17 comments

 1. Selam ben İstanbul büyük şehir belediyesinde çalışıyorum aksi ve ters giden bazı sorunlarım oldu ve maddi anlamda güçlük çekmekteyim senet ile taksitli altın almak istiyorum yardımcı okursanız sevinirim

 2. Siz mi ilgilemiyordunuz acaba

 3. Merhabalar kredi notum düşük borclarim dağınık hepsini kapatmak istiyorum 20000 bin TL lazım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

 4. Senetle altın alan varmı yazıyoruz cevap yok

 5. Evet ben varim

 6. Merhaba Ertan bey
  Nasıl ve nereden alabiliriz?

  Mail adresimde paylasabilirmisiniz rica etsem bilgileri.

 7. Ertan bey size nasıl ulasabiliriz

 8. Ertan bey merhaba nasıl aldınız?

 9. Ertan bey nasil irtibata gecebeliriz yardimci olurmusunuz

 10. Öğretmen ım devlette senetle altın almak istiyorum

 11. Ertan bey 05323

 12. Peşinatsız 24 Aya Kadar Nişan Düğün Takılarınızı Alabileceğiniz Kurumsal Bir Şirketiz.

  Not: Resmi ve Kurumsal Çalışıyoruz Şartlara Uyan Müşterilere 24 Aya Kadar Sabit Taksitli Altın Satışı Yapıyoruz.

  Ödemeler Türkiye Geneli Deniz Bank Şubelerine Yapılıyor ve Ödediğiniz Taksit Senedinizi Bankadan Alıyorsunuz.

 13. İhtiyacım var yardımcı olurmusunuz.

 14. ulasabılır mısınız eger taksıtle ve senetle altın satısınız var ise
  saygılar sevgıler

 15. Merhaba taksit nicli kullanıcı devlet memuruyum 10.000 TL ihtiyacım var 6 aylık ödeme şeklinde ödeme konusunda sıkıntı yok bana ulaşırsanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir