İstanbul’da Ticket Sodexo Bozdurma Yerleri (Yemek Çeki Kırdırma)

2021 senesinde çalıştığınız işyerinizden size sodexo ve öteki ticket çekleri ile yiyecek verilebilir. Bu kartı kullanarak işyerinin anlaşmalı lokanta ve restaurantlarında yiyecek yiyebileceğiniz şeklinde, yiyecek yemeyi tercih etmez iseniz bazı işletmelerde öteki hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Hatta bu kartları bozdurma ve kırdırma işlemi ile yiyecek çekini nakit paraya çevirebilirsiniz. Ticket ve sodexo anlaşmalı marketler, lokantalar, avmleri, giyim dükkanları, ayakkabıcılar ve nakit para veren yiyecek fişi kırdıran bölgeler ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunabilir. 2021 senesinde birçok çalışan öğle yemeğini kolay menülerle geçiştirmekte ve yiyecek fişini bozdurarak ticket kırdırma firmalarına müracaat yapmaktadırlar. Bu sayede kartta bulunan krediler yardımıyla bir miktar nakit paraya kavuşmuş olmuş olursunuz. İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında ticket bozduran fazlaca sayıda şirket bulunmaktadır.  İhtiyacınız olan nakit parayı yasal yollardan temin etmek var iken, kim olduğu belli olmayan ve kendine tefeci diyen şahıslardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Ticket Sodexo Bozdurma ve Kırdırma İşlemi Iyi mi Yapılır?

Günümüzde bir fazlaca şirket kullananların yiyecek ihtiyacını popüler olan bu kartlar ile karşılamaktadır. Bu kart yardımıyla 24 binden fazla şirket ve 1 buçuk milyondan fazla şahıs etken olarak kullanmaktadır. İstanbul’un hangi semtinde olursanız olun birçok market yada giyim mağazasında sodexo kartınızı kullanabilirsiniz. Artık tüm restaurant ve avmleri de bu kart ile antak kalma yapmaktadırlar. Bundan dolayı çalışan harcamadığı ticket ve sodexolar ile evinin gereksinimlerini karşılamayı düşünebilir. Firmaların kartlara yükledikleri kontör ve TL. bakiyeleri ise haftalık, 15 günlük yada aylık periyotlara gore belirlenmektedir. 2021 senesinde bazı firmalar belirli ücret ve komisyonlar alarak sodexo ve ticket kartınızı paraya çevirebilirler. Mağazalarda bu alışverişler sonrasında yiyecek kartı firmalarından belirli bir ücret öderler. Bu sebeple toptan yiyecek satabilen şirket kartı kırarken belirli bir komisyon talep etmektedir. Kart bozdurma işlemi için averaj yüzde 20 oranında komisyonlar talep edilir. Bu kapsamda kartında 200 TL. bulunan bir yurttaş sodexo kırdırma işlemi yaptırdığında kendisinden 40 TL. civarında bir kesinti yapılacaktır. Sadece bu şahıs kartı ile besin ve giyim alışverişi yaparsa hiçbir kesintiyle karşı karşıya kalmayacaktır. İstanbul Bakırköy, Adalar, Sirkeci, Kadıköy bölgelerinde bulunan yüzlerce mağazada komisyonsuz alışveriş yapabilir yada 100 liranın 20 lirasını komisyonculara vererek yiyecek kartınızı bozdurabilirsiniz. Tercih sizin!

Ticket Sodexo Bozdurma ve Kırdırma
Ticket Sodexo Bozdurma ve Kırdırma

Sodexo Ticket Bozdurma İşlemi Yasal mı? Nerelerde Bozdurulur?

Firmalar tarafınca en fazlaca verilen yiyecek kartları Win Win, Ticket, Sodexo ve Setcard olarak adlandırılır. Iyi mi ki işletme çalışanlarının yiyecek harcamaları için yiyecek kartı veriyor ise, çalışanlar bu kartlarını diledikleri şeklinde kullanmakta özgürdürler. Bu kapsamda komisyon karşılığında ücret alarak yiyecek kartı kırma işlemi yasaldır. Çalışan ister yiyecek yer, ister alışveriş yapar, isterse direkt olarak paraya çevirir. Hak işyeri sahibi tarafınca tekelde kart hamiline tanınan bir ayrıcalıktır. Sadece vatanımızda acil nakite gereksinim duyan vatandaşın bu durumundan faydalanan yiyecek kartı tefecileri de bulunmaktadır. Eğer yiyecek kartınız var ise bazı tefeciler sizden yüksek meblağlar talep ederek bozdurma işlemi önerebilirler. Mesela kartınızda 500 TL. para var iken size 200-250 TL. vererek bozdurmanızı isteyebilirler. Bu kişilerin Eminönü ve Bağcılar bölgelerinde bulunduğundan bahsedilmektedir. Hal bu şekilde olunca ticket kartını paraya çeviremeyen yurttaş ihtiyacından dolayı mecburen teklifi kabul etmektedir. Okuyucularımızın mağdur olamaması için bunun yerine aşağıda ki şekilleri kullanmanızı öneriyoruz.

  1. Devamlı yiyecek yediğiniz restauranta başvurmanız en iyi tavsiyedir. Sonuçta satılan yemeklerin bir bedeli olduğu şeklinde tanınan müşterilerin nakit paraya çevirme ihtimalleri daha yüksektir.
  2. Patronunuz kartınıza TL. yüklemeden ilkin nakit ihtiyacınız bulunduğunu söylerseniz yiyecek paranızı peşin olarak alabilirsiniz.
  3. Mesai arkadaşlarınıza TL. puanlarınızı ücret karşılığında pazarlayabilirsiniz.
  4. İstanbul’da ki anlaşmalı marketlerden yakınlarınızın alışveriş harcamalarını ticket ile yapabilir, bu alışveriş neticesinde kendilerinden nakit para alabilirsiniz.

Sodexo Ticket Nerelerde Geçer? Alışveriş Yapılır mı?

Her setcard yada Multinetin kendi içinde çeşitleri bulunmaktadır. Mesela Sodexo’nun Restaurant pass, busines pass, fuel pass, gift pass bazı çeşitleridir. Vatanımızda 50 binden fazla kart geçen mağaza bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Bim, Şok, A101, Migros, Lc Waikiki Master passs şeklinde büyük alışveriş market zincirlerinde de geçmektedir. İnternet üstünden yiyecek kartınızın sorgulama sayfasına girerek kaç TL. bakiyeniz kaldığını sorgulamanız mümkündür. Bununla beraber bakiye devri, aktarma işlemleri de yapılabilir.

Yapacağınız harcamaya gore bakiyeniz kafi değil ise yeni bakiye yükleyebilir yada harcamanızı yapabilirsiniz.  Bununla beraber IOS ve Android ticket uygulaması yardımıyla İstanbul ilimizde ticket geçen marketleri ve restaurantları anında görüntüleyebilirsiniz. Bunun haricinde kartınıza hususi kampanya ve fırsatlar, sisteme yeni katılan lokantalar, ne kadar bakiyeniz kalmış olduğu, size en yakın mesafede bulunan ve kartınızın geçmiş olduğu işletmeler hakkında bir kaç tıklama ile kati bilgilere ulaşabilirsiniz. İstanbul’da sodexo bozduran yerler hakkında online sorgulama yapabilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir