İşyeri Kiralama Kredisi Veren Bankalar 2021

Sermayesiz iş yeri ve dükkan açmak isteyen girişimcilerin belini büken giderlerden biri de iş yeri kirasıdır. İşletme kiraları günümüzde bölge ve muhitlere bakılırsa artış göstermekte ve genel anlamda 1-2 senelik sözleşmeler çerçevesinde anlaşmalı olarak belirlenmektedir. Boş haliyle hiçbir işe yaramayan bir iş yerini girişimci esnaf kiraladığın da ve bu işletmeden kar etmeye başladığında, bölgenin popüler olması söz mevzusu olacağından, dükkan sahiplerinin kira artış talepleri ihtimaller içindedir. Bundan dolayı iş yeri kiralamak için girişimcinin elinde bir miktar ana para olması gerekir. Eğer sermayeniz yok ise bu içeriğimiz de iş yeri kiralama kredisi veren bankaları araştırdık.

İşyeri Kira Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Kendi iş yerini kurmuş olan esnaf ve girişimcilerimiz sektöre yeni adım atmış olduklarında piyasaya riskli bir giriş yaparak tutunmaya çalışır ilk bir kaç ay kim bilir bir kaç yıl piyasa da adını duyurmaya çalışır devamlı olarak yenilikler yaparak alan kişi kitlesini belirlemek ister, rakiplerine nazaran daha iyi olmaya çalışır, her kesimden ve her bölgeden müşterisi olsun ister ve devamlı olarak indirimler yapar işte tüm bu atılımlar ise belirli bir bütçe gerektirir eğer sektöre giriş yaparken azca ana para ile adım atmışsanız sıkıntılı zamanlar sizi bekliyor olacaktır. Bu sebeple de yatırımlarınızı ve atmış olduğunuz adımları davranışlarında ölçülü atmak zorundasınız.

İşyeri Kira Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?
İşyeri Kira Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Bir fazlaca esnaf ve girişimci yeni bir iş yeri açmak istediğinde dükkan tercihlerini yaya ve vasıta trafiğinin bolca olduğu bölgelerde açmak ister bu durum ise iş yeri sahibine birazcık pahalıya patlayabilir. Bunun sebebine bakmış olduğumuz da ise dükkan kiralarının oldukça yüksek bulunduğunu fark edebiliyoruz. Birazcık ilkin de bahsetmiş olduğum benzer biçimde sektöre tutunmak için ilk bir kaç vakit sıkıntılı geçecektir. Bu sıkıntılı zamanda ise iş yerinize vereceğin kira ise belinizi bükebilir. Bu sebeple de bir fazlaca banka kira kredisi vererek yolunuzu açabilir ve sıkıntılı süreci atlatmanıza sebep olabilir. Bu bankalar ise aşağıdaki yazımızın akışında detaylı bir şekilde ele alınmıştır.

İş Bankası Ticari Müşterilerine İşyeri Kiralama Kredisi Veriyor

Eğer ticari faaliyetleriniz için bir dükkan kiralamayı amaçlıyor iseniz, daha ilkin anlaşmanız olmasa bile 2021 yılı içinde açacağınız iş yerinize ilişik olan kira giderinizi İş Bankası şubelerinden yeri kiralama kredisi olarak alabilirsiniz. Banka bu kredi türünden yaralanmak isteyen müşterilerinden bazı şartlara uyum sağlamasını istemektedir. Bu krediyi çekmek için 2 şarttan bahsedilmektedir. Bahsi geçen şartlar ise;

 1. Eğer dükkan sahibi iş yeri kirasını her ay almak yerine peşin talep ederse,
 2. Dükkan sahibi iş yeri kirasının peşin ödenmesi sonrasında indirim yapıyorsa,
 3. Müracaat sahibi ticari kimliği olan bir esnaf ise yararlanabilir.

Eğer müracaat sahibi olan esnaf tüccar ise her türlü Gayrimenkul kiralama işleminde İş Bankasına müracaat yaparak bu finansman imkanından faydalanabilmektedir.  (kaynak: http://www.isbank.com.tr/TR/kobi/krediler/nakdi-krediler/isyeri-kira-kredisi/Sayfalar/isyeri-kira-kredisi.aspx)

İş yeri Kira Kontratı İndirmek İçin Görsele Tıklayın!

Türkiye Finans Peşin Kira Kredisi Vermektedir

Türkiye Finans şubelerince de, dükkan kiralayan esnaflarımıza bir fırsat sunulmaktadır. Bu finansman imkanında esnafın senelik ödemesi ihtiyaç duyulan kira miktarı, senelik aidatlar ve emlakçıların kiralama sonucunda talep etmiş oldukları komisyon tutarlarına sağlanmaktadır. Müracaat şahsen Türkiye Finans şubelerine yapılır.

İşyeri açma kredisi hesaplama tablosu adresini ziyaret ederek, sıfırdan dükkan açmak için ihtiyaç duyulan sermayeyi hesaplayabilirsiniz.

İş yeri kiralama kredisi için lüzumlu evraklar şunlardır;

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunuzu gösteren nüfus cüzdanınız yada ehliye ile geçişlik da olabilir.
 2. Maaş durumunu gösterir evraklar (gelir belgesi, maaş bordrosu)
 3. İşletme vergi levhası, son seneye ilişik onaylı bilanço, gelir tablosu
 4. İmza sirküleri ve tecim sicil gazetesi sureti,
 5. Proforma satmaca,
 6. Kiralanacak dükkanın tapusu
 7. Bankanın talep edeceği öteki evraklar (kefil isteme hakkına haizdir) (kaynak: Türkiye Finans)
İş yeri kiralama kredisi için gerekli evraklar
İş yeri kiralama kredisi için lüzumlu evraklar

Albaraka Türk Konut Kira Kredisi

Albaraka Türk tarafınca ise bir tek esnaflar için değil, kira bedelini peşin isteyen ev sahiplerine ödenmek suretiyle bireysel kullanıcılara gayrimenkul kira kredisi verilmektedir. 1 senelik kredi bankadan çekilir ve müracaat sahibi 12 ay vade ile kira öder benzer biçimde taksit taksit öder. Burada en mühim koşul 1 yıl ile sınırı olan olarak verilmesi ve 12 ay taksitle ödenmesidir. Bilinmiş olduğu suretiyle Albaraka Türk faiz yerine hisse kâr oranı sistemi ile iş yapmaktadır.

12 ay vadeli olarak 10.000 TL. kira kredisi çeken bir alan kişi; kâr oranı ilave edildiğinde her ay 970,18 TL. taksit ödemektedir. 1 yıl sonunda toplamda geriye ödenecek meblağ ise 10.672 TL.’dir.

Bu destek sunar haricinde 1 senelik yada daha uzun vadeler için birçok bankadan bireysel gereksinim kredisi kullanılabilmektedir. Bu bankalar ın sıralaması ise aşağıda maddeler halinde yerini almaktadır.

 1. Akbank
 2. HSBC
 3. Odeabank
 4. TEB
 5. Güvence Bankası
 6. Yapı ve Kredi
 7. Denizbank
 8. Qnb Finansbank

Güvence Bankası İş yeri Kredisi

Güvence Bankasınca dükkan satın almak isteyen esnafa, aşağıda adları belirtilen kredi paketleri sunulmaktadır.

 1. Ara ödemeli,
 2. Artan taksitli,
 3. Azalan taksitli,
 4. Balon ödemeli,
 5. Hususi ödemeli iş yeri mortgage,
 6. Durağan(durgun) faizli,
 7. Şimdi al sonrasında öde
Güvence Bankası iş yeri kredisi

Bu kredilerin her biri dükkan satın almak için verilen finansman paketleridir. Müşteriler ödeme periyotlarına bakılırsa istedikleri paketi tercih edebilirler. Sadece bu paketlerin her biri kiralama için değil gayrimenkulün satın alınmasına yöneliktir.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Destekleri

Geçmiş olduğumuz yıllarda esnaflarımızın gereksinimleri için verilen 150 bin liralık işletme desteği adlı kredi paketinin limiti 2021 yılı içerinde yapılmış olan düzenlemeler neticesinde yükseltilerek 200 bin liraya çıkarılmıştır. Sermayesiz dükkan açan esnaflar, dükkan kiralarını bu kredi paketinden yararlanarak karşılayabilirler. Müracaat yapmadan ilkin esnafın kefalet kooperatifine üye olma şartı aranmaktadır. Sonrasında müracaat sahibinin mali durumuna, ticari puanına, kredi notuna ve çekmek istediği krediyi ödeyeceği vadeye bakılırsa kefil ve gayrimenkul ipoteği talep edilebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra devletimiz tarafınca 2021 yılı içinde düzenlenmiş olan ve projeye dökülüp hayata geçirilmiş olan bir öteki madde ise esnaf ve kefalet kredilerinden yaralanmak isteyen esnaflara hususi yeni dükkan açmak için  yada yeni iş yeri açmak için 500 bin liraya kadar kredi imkanı sağlanmaktadır. Eğer kira değil de kendi iş yerinizi açmayı ve dükkanınızı almayı hedefliyorsanız bu kredi türünden yararlanabilirsiniz.

Bankalara Başvurmak Yerine Niçin Esnaf Kefalet Tavsiye Ediliyor?

Ufak bir hesaplama yapmak gerekirse, esnaf kefaletin senelik faiz oranı 1 yıldan fazla kredilerde yüzde 5’tir. Bu faiz oranı aylığa vurulduğunda %0,41’e denk gelmektedir. Her ne kadar çeşitli harcamalarda öğrenim edilse de, bankaların en düşük gereksinim kredisi faizleri yüzde 2,5 ila 3 civarındadır. Bu sebeple kkb puanlaması muntazam olan ve kefil gösterebilen esnafların iş yeri kira kredisini kefaletten talep etmeleri durumunda daha karlı olacakları aşikardır.

 • Tutmak istediğiniz dükkanı seçin.
 • Dükkan sahibi ile kira şartlarını ve süresini görüşün. Senelik, 2 senelik ve 5 senelik kira miktarları ile artış oranlarını görüşün.
 • Eğer işletmeniz açık ve kefalet üyesi iseniz kooperatife, değilseniz yukarıda adları yazılı bankalara başvurun.
 • Hakkınızda hayırlı ve uğurlu olması dileğiyle..

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir