İzmir’de Kredi Çekemeyenler İçin Alternatifler (GÜNCEL)

İzmir’de ikamet eden ve kredi çekemeyenlere müjde! Kara listede olduklarından dolayı 5 yıl süresince sicili temizlenemeyen yurttaşlarımız sunacağımız alternatif yöntemler ile finansman elde edebilir. Senetle kredi veren şirketlerin yanı sıra bazı şahıslar kredi çekemeyenler adına kredi çekmektedir. Bu işlemin iyi mi yapıldığı ve öteki para bulma şekilleri ile ilgili içeriğimizden detaylı data alabilirsiniz.

Ege Bölgemizin incisi İzmir ilimizde ikamet eden ve gittikçe zorlaşan geçim şartlarının altında ezilen ve bankalardan almış olduğu kredi ve kredi kartı borçlarını ödemekte zorluk çeken yurttaşlarımız için Merkez ve  Buca, Bayraklı, Aliağa, Bornova, Balçova, Bayındırlı, Beydağ, Gaziemir, Bergama, Karşıyaka şeklinde semt ve ilçelerinde de, kredi çekemeyen vatandaşlara, senet karşılığında finansman elde eden, kuyumcular, faktöring şirketleri ve iş adamları bulunmaktadır.

Bankalardan kredi çekemeyen bilhassa de sicili temiz olmayan ve kredi notu düşük olan İzmirli yurttaşlarımız borç para veren bölgeler ve senet karşılığında borç veren finansman kuruluşlarına mecburen müracaat yaparak borçlarını ödeme imkanı bulmaktadır.

Borç para veren ve senet karşılığında para veren bölgeler kredi çekemeyenler için ilk akla gelen  alternatif para bulma yöntemlerin arasındadır. Son umar olarak senet karşılığında para veren firmalara müracaat yapmak isteyenler Vatanımızda bilhassa de büyük şehirlerde mesela İstanbul, Ankara, İzmir şeklinde illerimizde öteki şehirlerimizden daha fazladır. Bankalar sicili bozuk  ve kara listedeki giren müşterileri için kredi vermediğinden bu durumda olan kişilerin ilk olarak müracaat yapacağı firmalar asla kuşkusuz borç para veren firmalardır.

Avukatlık İcralık bir durumunuz var ise, Avukatlık olanlara kredi veren bankalar hakkında data alabilir ve bu bankalara giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz.

İzmir Kredi Çekemeyenlere Borç Para Veren Yerler
İzmir Kredi Çekemeyenlere Borç Para Veren Bölgeler

Kara listede adı geçen ve bu yüzden bankalardan minimum 5 yıl süresince kredi alamayan kişilerin her türlü nakit gereksinimlerini karşılamak ve acil para bulma şekilleri içinde olan bu firmalara müracaat yaparak senet karşılığında  istedikleri miktarlarda para alma olanağına haiz olabilirler. Senet karşılığında borç para veren bölgeler bankalar şeklinde dosya harcaması ve sigorta bedeli olmadan bir tek yüksek faiz oranları uygulayarak acil nakit ihtiyaçların çözüm arayan kişilere destek olmaktadır. Senetle para almak her ne kadar kişilerin aklını bulandırsa da ve çekici gelmese de birçok  kart mağduru maalesef bu firmalardan yüksek faiz oranları ile para bulabilmektedir.

Senetle Borç Para Iyi mi Alınır?

Senetle kredi veren bölgeler, bilhassa bankaların kara sıralamasında adı geçen ve sicili bozuk olan kişiler için aylık düzenledikleri senetler karşılığında alınan paranın aylık taksit miktarları hesaplayarak üstüne uygulayacakları faiz oranlarını katarak belirledikleri taksit sayıları üstünden istenilen oranda borç para vermektedir. Aylık düzenlenen senetler karşılığında alınan borç para zamanında ödenerek taksit ödemeleri kapatılır. Karşılıklı güvene dayalı olarak verilen borç parayı bu şeklinde firmalardan senetle borç para alan kişiler ödemelerini zamanında yapmaları halinde hiçbir sorunla karşılaşmayacaklardır.

Zamanında ödeme yapmakta zorluk çeken kişilerin bu şeklinde yerlerden uzak durması daima daha mantıklı bir hareket olacaktır. Eğer bu şeklinde firmalardan senetle borç para alarak borcu zamanında ödememe şeklinde bir durum yaşanırsa malesef bu firmalar senetleri asla ödememiş sayarak ödenen borç ile beraber toplam faiz oranlarını da ilave ederek sizi daha da zor duruma düşürebilir. Bundan dolayı bu firmalardan borç para alan kişilerin kesinlikle zamanında ödeme yapması gereklidir. Bilhassa de  dolandırılmak istemiyorsanız İzmir ‘ de ofisi ve bürosu bulunan firmalardan bizzat müracaat yaparak senet karşılığında yüksek faiz oranları ile borç para alarak acil ihtiyacınız olan şeyleri bu paralar ile giderebilirsiniz.

Senetle Borç Para Nasıl Alınır
Senetle Borç Para Iyi mi Alınır

Alternatif yöntemler şunlardır;

  • Senetle cep telefonu yada mobil ürünler satan firmalara başvurabilir,
  • Kredi kartı yada elden taksitle altın satın alabilir,
  • Sicil notuna bakmayan banka şubelerinden 20 bin liraya kadar gereksinim kredisi çekebilirsiniz.

İzmir liman kenti olması sebebiyle deniz ulaşımında sevkıyat ve taşımacılık meydana getiren birçok şirket mevcuttur. İzmir ilimizde hemen hemen faktoring şirketi mevcut olmadığından, İzmir de etkinlik gösteren Kobi ve Esnaflarımız İstanbul ilimizde bulunan ve BDDK kısaca Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu bünyesindeki faktoring  şirketlerinden acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması için finansman talebinde bulunabilirler.

BDDK yer edinen öteki faktoring şirketlerinin sıralı sıralaması burada mevcuttur. İzmir’de etkinlik gösteren kobi ve işletmeler acil nakit ihtiyaçlarının karşılanmasında İstanbul’da yer edinen borç para veren firmalara kargo üstünden alacakları çek yada faturaları süre kaybı etmeden finanse edebilirler.

Eğer para yardımına gereksinim duyuyorsunuz, İzmir Valiliği Toplumsal Yardımlaşma Kurumuna Aşağıda ki bağlantı linkinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir Sosyal Yardımlaşma Başvurusu

senetle kredi
Senetle kredi veren yerlerden finansman sağlayabilirsiniz.

İzmir’de Bulunan Faktoring Şirketleri

İzmir ilimizde faktoring hizmetleri sunan birkaç faktöring şirketini listeledik. Bu firmalar senet ve çek işlemlerinin paraya çevrilmesi, alıcılara vade tanınması, firmaların rekabet güçlerinin arttırılması,  nakit akışının düzenlenmesi şeklinde hizmetler sunmaktadırlar.

  1. Eko Faktoring izmir; Alsancak Mahallesi, 1456 Sok. Punta İş Merkezi No:10 D:1, 35220 Konak/İzmir
  2. Atılım Faktöring; Konak, Cumhuriyet Blv Mayıs İş Merkezi No:123 D:203, 35220 Konak/İzmir
  3. Tam Faktöring; Mersinli Mah.Fatih Cad.No:216 Konak/İzmir, 35170 Konak/İzmir
  4. Para Finans Faktöring: Mersinli Mahallesi 2822 Sokak No: 56, 35110 İzmir

Elden Taksitle Cep Telefonu Satın Alabileceğiniz Mağazalar;

  1. Evkur AVM; Köyiçi Mahallesi, Anadolu Cd. No:814, 35640 Aosb/Çiğli
  2. Balçova Şubesi; Onur Mahallesi, Ata Cd. 80/A, 35330 Balçova
  3. Bozyaka Evkur; Bozyaka Mahallesi, Eski İzmir Cd. 173/A, 35140 Karabağlar / İzmir

Bu yöntemler ile para bulabilir ve acil nakit ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilirsiniz. Kredi kartsız altın satan kuyumcular da size alternatif olabilir.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir