Kendi Arsasına Ev Yapmak İsteyene İnşaat Kredisi Verilecek

Günümüzde birçok şahıs maddi sorun ve ellerinde nakit parası olmaması sebebiyle arsasını arazisini müteahhitlere vermek zorunda kalmaktadır. Ve rahat olan müstakil ev hayalleri askıda kalmaktadır. Arsanıza dilediniz şeklinde daire inşa edebilmeniz için bankaların sizler için sağlamış olduğu bir fazlaca kolaylık vardır. Bunlardan birisi de inşaat kredisidir. Hayalini kurmuş olduğunuz inşaatınızı yapmak ya da tamamlamak için bankalara gidip  inşaat kredisine başvurabilirsiniz. Ödeme kolaylığı  elde eden bankaların size sunmuş olduğu uzun vade imkanları yardımıyla rahatça kendi evinizi istediğiniz şeklinde yapabileceksiniz. Hangi Bankalar veriyor?

 • Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • QNB Finansbank(Konut Geliştirme ve Yenileme)
 • Şekerbank (Kooperatiften Konut Kredisi)

Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi

Ziraat Bankasının elde etmiş olduğu kredilerden bir diğeri ise İnşaat tamamlama kredisidir. Bu kredi imkanlarından yararlanarak hayalini kurmuş olduğunuz evinizi artık fazlaca daha rahat bir halde inşa edebilirsiniz. Ek olarak konut yapmak yada yarım kalmış inşaatınızı tamamlamak için bankanın elde etmiş olduğu bu kredi imkanlarından yararlanabileceğiniz şeklinde banka 120 aya kadar vade imkanı sağlayarak  uygun ödeme koşulu ile ev sahibi olmak isteyen yurttaşlarımız için artık kendi evlerini yapmak hayal olmaktan çıkıyor.

Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi
Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi

İnşaat kredisine başvurduğunuz süre;

 • 120 aya kadar vade imkanı sağlanmaktadır.
 • Kredi vadesi süresince konut ve yaşam sigortası yaptırmanız gerekecektir.
 • İnşaat halindeki konutun minimum %70 inin bitmiş olması gerekmektedir.
 • Kredi, çekilecek gayrimenkul üstüne ipotek edilir.(Bazı durumlarda ise ek güvence talep edilir.)

Ek olarak kredi başvurusu için Ziraat Bankası’ na gitmeniz durumunda inşaatın yüzde 70′ inin tamamlanmış bulunduğunu bankaya belgelemeniz gerekmektedir.

Halkbank Dost Konut Kredisi
Halkbank inşaat kredisine

İnşaat yapma kredisi alarak da kendi arsanıza ev yapabilirsiniz.

Halkbank Dost Konut Kredisi

Senelerdir kendi evinizi yapmak istiyorsunuz fakat maddi yetersizliklerden dolayı hayalini kurmuş olduğunuz evinizi  yapamıyorsanız eğer Halkbank size destek oluyor ve İnşaat Destek Kredisi vererek hayallerinizi gerçekleştiriyor. Bu destekten faydalanabilmek için aşağıdaki maddelere dikkat etmeniz gerekmektedir.

 •  Çekilecek olan kredinin vadesi en fazla 180 ay olmalıdır.
 • İnşaat seviyesinin %70 olması gerekmektedir.
 • İnşaatın mevcut tamamlanma seviyesindeki kredi başvurularının ekspertiz kıymeti %80 ile sınırı olan olarak kullandırılmaktadır.
 • Kredi kullanacak kişinin çalışmış olduğu iş sektörü gayrimenkul ve inşaat ticareti haricinde olması gerekmektedir.

120 aya kadar çekeceğiniz konut kredilerinde geçerli olacak olan faiz oranı yüzde 2,47 olurken, 121 aydan 180 aya kadar olan kredilerin faiz oranları yüzde 2,54 olacaktır. İnşaat kredisi ile ilgili detaylı data almak için tıklayınız.

Türkiye İş Bankası İnşaat Kredisi

Konut yapmak ya da başladığınız konutu tamamlamakta maddi sorun çekiyorsanız bankanız uygun vade ve faiz oranlarıyla ihtiyacınız olan şeyleri karşılamaya hazır. Ödeme planını hesaplamak için istediğiniz kredi miktarını ve vadesini yazarak ödeme planını görebilirsiniz. Müracaat yapmak için size en yakın İş Bankası şubesine gidip kredinizi alabilirsiniz.

İş bankası konut kredisi hesaplaması yaparak aylık ödeme planı oluşturabilirsiniz.

türkiye-iş-bankası-ihtiyaç-kredisi
Türkiye İş Bankası gerekseme kredisi

Konut kredisi başvurusu yapmak için lüzumlu belgeler aşağıda verilmiştir;

 • Müracaat Formunu doldurmanız gerekecektir.
 • Gelir durumunuzu gösteren bir belge (Maaş bordrosu)
 • Nüfus cüzdanı ve ya sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi
 • Satın alacağınız konutun üstünde ipotek, rehin şeklinde durumların olup olmadığını gösteren Tapu Dairesi yazısı

Yukarıda lüzumlu görülen bu evrakları tamamlayarak başvuruda bulunmuş olduğunuz da işlem süreniz daha süratli bir halde ilerleyecektir. Ek olarak unutmamak gerekir ki kredi notunuz da bu işlemler için oldukça büyük öneme haizdir. Kredi notunuz yüksek olduğu taktirde talep etmiş olduğunuz oranda nakit paraya haiz olabilirsiniz. https://www.finanspedia.com/insaata-baslama-kredisi-ile-muteahhitlige-adim-atin/ içeriğimizden inşaat yapımı ve tamamlanması için bankalar tarafınca verilen kredileri inceleyebilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir