Konut Kredisi Faiz Oranları Ocak 2021

En Uygun (Düşük) Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi hesaplama aracını kullandığınızda, gözünüze çarpması gereken yerler konut kredisi faiz oranları ve süresidir. Eğer düşük bir konut kredisi faiz oranı girerseniz, aylık ödemenizin düşmesini bekleyebilirsiniz. Aylık bakiyenizi faiz oranlarındaki ne kadar bir düşüşün etkileyeceği, kredinin büyüklüğüne bağlıdır.

Daha kısa süreli bir kredi seçin ve aynı krediyi daha kısa sürede ödeyeceğiniz den aylık ödemeleriniz yükselecektir.

Sizler için aşağıda bir tablo ile en düşük 200.000 TL 120 ya vadeli konut kredisi faiz oranlarını inceledik.

Bankalar Faiz Oranı Kredi Tutarı Aylık Ödeme Vade Sayısı
Ziraat Bankası 0,99% 200.000 TL 2.855,56 TL 120 Ay
Halkbank 0,99% 200.000 TL 2.855,56 TL 120 Ay
İş Bankası 0,99% 200.000 TL 2.855,56 TL 120 Ay
Şekerbank 1,39% 200.000 TL 3,435.50 TL 120 Ay
ING Bank 0,98% 200.000 TL 2.841,74 TL 120 Ay

Konut kredimi nasıl geri ödeyeceğim?

Konut kredisi geri ödeme-her ay hem borç aldığınız miktarı hem de kredi verenin yüklediği faiz oranını ödeyeceksiniz. Sadece konut kredisi faizi-her ay krediniz üzerinden faiz oranlarını ödersiniz, tek başına krediyi değil. Eğer bu seçeneği seçerseniz, borç aldığınız miktarı azaltmadığınızı ve dönem sonunda krediyi geri ödemek için başka bir yol hazırlamak zorunda olduğunuzu anlamanız önemlidir.

Ya da bunların ikisinin birleşimini de seçebilirsiniz.

Pazar evlerle dolup taşmaktadır, satıcılar satmak için hevesli ve konut kredileri oldukça düşük faiz oranlarındalar.
Ama bu size sunulan ilk konut kredisine atlamanız gerektiği anlamına gelmez.

Aşağıdakiler olası en iyi krediyi almanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

  • Geleneksel sabit oranlı krediler ödenebilir, ayarlanabilir oranlı konut kredilerini hesaba katmanın bir mantığı yoktur.
  • Faiz oranları dalgalıdır ve çoğu kredi sağlayıcı anlaşma imzalanmadan 30-45 gün öncesine kadar ne kadar faiz oranı ödeyeceğinizi garanti etmeyecektir. O zamana kadar gerçekte ne kadar geri ödeyeceğinizi hiçbir zaman bilmeyeceksiniz.
  • O gün yaklaştıkça, kredi sağlayıcınızın en iyi teklifi ya da en yakın teklifi sunduğundan emin olmak için son bir kez daha araştırma yapmalısınız.
  • Çoğunlukla, bu sorun olacaktır. Ama size önemli oranda yüksek bir faiz oranı verilirse veya diğer kredi sağlayıcıların ilan ettiği oranlarla daha fazla rekabet edemeyen bir faiz oranı sunulursa, neden olduğunu sormalısınız.
  • Her ne kadar değişim yapan kredi sağlayıcılar sizi mülkü alabileceğiniz tarihi birkaç hafta geriye itmeye zorlasalar da, en iyi oranlı konut kredilerini takip etmekten tereddüt etmemelisiniz.

Bankanızı soruşturun

Belirli iyi bir oran bulamıyorsanız, kendi bankanızın standart konut kredisi faiz oranının ne derecede olduğunu neden kontrol etmiyorsunuz.

Çünkü bankanız sizden daha çok bilgili ve kredi-puanlaması sizin hareket tarzınızı engellemeye dair, bu yüzden ekstra bilgi gerekebilir. Bankanızla bir görüşme talep etmek önemlidir, çünkü onların size daha iyi konut kredisi faiz oranları veya diğerlerinin veremeyeceği koşullar sunmaları şansı vardır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir