Konut Kredisi Faiz Oranları Şubat 2021

En Uygun (Düşük) Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi hesaplama aracını kullandığınızda, gözünüze çarpması ihtiyaç duyulan bölgeler konut kredisi faiz oranları ve süresidir. Eğer düşük bir konut kredisi faiz oranı girerseniz, aylık ödemenizin düşmesini bekleyebilirsiniz. Aylık bakiyenizi faiz oranlarındaki ne kadar bir düşüşün etkileyeceği, kredinin ebatlarına bağlıdır.

Daha kısa süreli bir kredi seçin ve aynı krediyi daha kısa sürede ödeyeceğiniz den aylık ödemeleriniz terfi edecektir.

Sizler için aşağıda bir tablo ile en düşük 100.000 TL 120 ya vadeli konut kredisi faiz oranlarını inceledik.

Bankalar Faiz Oranı Kredi Tutarı Aylık Ödeme Vade Sayısı
Ziraat Bankası 0,98% 100.000 TL 1.420 TL 120 Ay
Halkbank 0,98% 100.000 TL 1.420 TL 120 Ay
Vakıfbank 0,98% 100.000 TL 1.420 TL 120 Ay
Şekerbank 2,29% 100.000 TL 2.452 TL 120 Ay
ING Bank 1,69% 100.000 TL 1.951 TL 120 Ay

Konut kredimi iyi mi geri ödeyeceğim?

Konut kredisi geri ödeme-her ay hem borç aldığınız miktarı hem de kredi verenin yüklediği faiz oranını ödeyeceksiniz. Yalnız konut kredisi faizi-her ay krediniz üstünden faiz oranlarını ödersiniz, tek başına krediyi değil. Eğer bu seçeneği seçerseniz, borç aldığınız miktarı azaltmadığınızı ve dönem sonunda krediyi geri ödemek için başka bir yol hazırlamak zorunda olduğunuzu anlamanız önemlidir.

Mühim!  Tüm Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2016 Aralık Ayı

Ya da bunların ikisinin birleşimini de seçebilirsiniz.

Pazar evlerle dolup taşmaktadır, satıcılar satmak için istekli ve konut kredileri oldukça düşük faiz oranlarındalar.
Fakat bu size sunulan ilk konut kredisine atlamanız gerektiği anlamına gelmez.

Aşağıdakiler ihtimaller içinde en iyi krediyi almanıza destek olacak bazı ipuçları:

  • Geleneksel durağan(durgun) oranlı krediler ödenebilir, ayarlanabilir oranlı konut kredilerini hesaba katmanın bir mantığı yoktur.
  • Faiz oranları dalgalıdır ve bir çok kredi sağlayıcı antak kalma imzalanmadan 30-45 gün öncesine kadar ne kadar faiz oranı ödeyeceğinizi güvence etmeyecektir. O zamana kadar gerçekte ne kadar geri ödeyeceğinizi hiçbir vakit bilmeyeceksiniz.
  • O gün yaklaştıkça, kredi sağlayıcınızın en iyi teklifi ya da en yakın teklifi sunduğundan güvenilir olmak için son bir kez daha araştırma yapmalısınız.
  • Çoğunlukla, bu problem olacaktır. Fakat size mühim oranda yüksek bir faiz oranı verilirse yada öteki kredi sağlayıcıların duyuru etmiş olduğu oranlarla daha çok rekabet edemeyen bir faiz oranı sunulursa, niçin bulunduğunu sormalısınız.
  • Her ne kadar değişiklik icra eden kredi sağlayıcılar sizi mülkü alabileceğiniz zamanı birkaç hafta geriye itmeye zorlasalar da, en iyi oranlı konut kredilerini takip etmekten tereddüt etmemelisiniz.
Mühim!  2017 Senesinde Konut Kredisi Faizleri Düşer mi?

Bankanızı soruşturun

Belirli iyi bir oran bulamıyorsanız, kendi bankanızın standart konut kredisi faiz oranının ne derecede bulunduğunu niçin denetim etmiyorsunuz.

Zira bankanız sizden daha oldukca bilgili ve kredi-puanlaması sizin hareket tarzınızı engellemeye dair, bu yüzden fazladan informasyon gerekebilir. Bankanızla bir görüşme talep etmek önemlidir, şu sebeple onların size daha iyi konut kredisi faiz oranları yada diğerlerinin veremeyeceği koşullar sunmaları şansı vardır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir