Konut kredisi hesaplama

Sizin için doğru bir konut kredisinin para yetirilebilir bir aylık ödemesinin olması lazım. Konut kredisi hesaplama, konut kredinizi ödeyebileceğinizden güvenli olabilmeniz için rahat bir yoldur. Kredi ve mülk bilgileriyle ilgili parametreleri hesaplayarak potansiyel aylık ödemenizi hesaplar. Bununla birlikte vergi ve sigorta bilgilerini de dikkate alır. Bu sayıları girin ve kredi ödeyip ödeyemeyeceğinizin süratli bir değerlendirmesini elde edin.

Bizim aylık konut kredisi hesaplayıcımızın kullanımı kolaydır. İlk adım kredi miktarı, faiz oranı, süresi ve ev kıymeti şeklinde dört alanı ihtiva eder. Kredi miktarı sizin ihtiyacınız olan borç miktarıdır, faiz oranı kredi sağlayıcı tarafınca duyuru edilen orandır, süre kredinin geri ödeneceği zamandır (çoğu zaman 15 ila 30 yıl) ve ev kıymeti ise kıymet biçilen fiyattır. Konut kredisi hesaplayıcısının ikinci adımı, senelik vergiler, senelik sigorta ve senelik ÖİS (Hususi ipotek sigortası) şeklinde 3 tane daha adım ihtiva eder.

ÖİS (Hususi İpotek Sigortası)
İster yeni bir konut kredisini ilk kez alıyor olun, isterseniz de mevcut bir kredi sağlayıcı ile anlaşmanın sonunda ev kredisini değiştirmeyi amaçlıyor olun, gereksinimlerini karşılamak için en iyi seçeneği bulmak isteyeceksiniz. Tüm borç alanlar, kişisel statüsüne bakılmadan, pazardaki en iyi konut kredilerini karşılaştırabilme ve onlara hangisinin uygun bulunduğunu bulabilme kabiliyetine haiz olmak ister.
Almak istediğiniz evi bulduğunuzda, çek defterinizi çıkarıp gerçek bir müracaat yapmanın zamanıdır. Gene de birçok kredi sağlayıcının tazminatsız bir müracaat tutarı ödeteceğini ihmal etmeyin.

Kredi sağlayıcı ile temasa geçin ve istediğiniz kredi için ön onaylama mesele.
Ne kadar kazandığınız, ne kadar birikiminiz olduğu ve arabalardan, okul kredilerine ve kredi kartlarına kadar her şeye ne kadar borçlu olduğunuzu gözden geçiren bir “ön onay” müracaat formu doldurmanız gerekecektir.
Kredi sağlayıcı bunu değerlendirecek, kredi raporunuzu ve puanınızı denetim edecek ve ön onayı aldığınıza ve ne kadar kredi kullanabileceğinize dair bir mektupla size yanıt verecektir.

Bir çok borç alan kimse, kredilerini ön onaylayan bankayla yada konut kredisi kuruluşuyla çalışmaya devam eder fakat eğer bunlar size gelirinizi, birikimlerinizi ve borçlarınızı banka beyannamesi ve öteki belgelerle onaylama eden ikinci bir müracaat doldurmanızı isterlerse şaşırmayın.

Bu vaka, banka ya da konut kredisi şirketinin, sizi hangi kredi değerliliğinde dikkate aldığını görmenizde ve bir krediyi almayı yada istediğiniz iyi bir oranda kredi borçlanmanızı zora sokacak beklenmedik sorunları ortaya çıkarmanızda ilk şansınızdır.
Krediler müracaat formunda adlandırdığınız hesaba geri ödenirler. Kredi sağlayıcıya banka hesabınızdan kredinin geri ödenmesi için para çekebilme yetkisini vermeniz gerekmektedir.

Fakat ilk adımınız, iyi bir konut kredisi hesaplayıcısı kullanarak ne kadar iade edebileceğiniz hakkında bir fikre haiz olmanız gerektiğidir. Sonrasında kredi sağlayıcılara ne kadar borç alabileceğiniz fikriyle gidebilirsiniz.
Bizim konut kredi hesaplama ve karşılaştırma servisimiz bu mevzuda size destek olabilir. Tüm pazarı kapsar ve saniyeler içinde hangi ürünün size en uygun bulunduğunu söyleyebilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir