KOSGEB 50 Bin TL Kredi Başvurusu 2021

Faizsiz 50.000 TL Kredi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

KOSGEB’in 50 Bin TL tutarındaki faizsiz kredi başvurularının tekrardan verileceği duyumlar arasındadır. Sadece bu aşamada KOSGEB’den 50 Bin TL’lik kredi başvurusu kabul edilen işletmelere kısa bildiri ve elektronik posta kanalıyla bilgilendirme yapılacak. Ek olarak kredi başvurunuzun sonucunu ondan sonra kosgeb.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

Minik ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olarak malum KOSGEB, bilinmiş olduğu suretiyle 50 Bin TL tutarında faizsiz kredi veriyor.

KOSGEB 50 Bin TL Faizsiz Kredi başvurusu ne süre?

Geçtiğimiz 2017 senesinde KOSGEB tarafınca verilen bu kredinin başvurusu için son tarih 20 Şubat’tı. Başvurulara istinaden değerlendirmeler yapılmış oldu ve müracaat sonuçlarının bugün açıklanması umut ediliyor. Maliye Bakanı Naci Ağbal, “İnşallah 27 Şubat tarihinde kredi müracaat neticelerini açıklamış olacağız. “ifadesini kullanmıştı.

Sadece şu döneme kadar 2021 yılı içinde gene bu şekilde bir faizsiz kredi periyodu olacak mı? hep aklımıza takılan sorular arasındaydı. Sadece şu döneme kadar herhangi bir izahat yapılmadı.

Mühim!  KOSGEB Destekli Yapılabilecek 11 İş Fikri

KOSGEB kredisinde geri ödemeler iyi mi olacak?

50 Bin TL tutarındaki KOSGEB kredisinin geri ödemesinde şöyleki bir yol izlenecek:

 • İlk 12 ay şu demek oluyor ki 1 yıl kredi geri ödemesi yapılmayacak.
 • 1 seneden sonrasında 3 aylık taksitlerle toplamda 36 ay şu demek oluyor ki 3 yıl süresince faizsiz bir halde ödeme yapılacak.

KOSGEB 50 Bin TL faizsiz kredi için gerekenler

2017 yılı 10 Şubat’ta bu mevzuyla ilgili olarak bir basın toplantısı yapılmıştı. Toplantıya Bilim-Sanayii-Teknoloji Bakanı Özlü ve KOSGEB Başkanı Biçer katılmıştı. Bu görüşmede Bakan Özlü kredi kullanmak isteyenlerin yerine getirmesi ihtiyaç duyulan şartları şöyleki belirtmişti: “Desteğe hak kazanmış durumda olan minik ve orta büyüklükteki işletmeler kredi kullanmadan evvel KOSGEB veritabanına kaydolmalı. Bunun akabinde de onaylı halde KOBİ informasyon beyannamesi oluşturmalıdır. Bu şartları yerine getirdikten sonrasında şu bankalara müracaat edebilirler:

 • AkBank
 • DenizBank
 • QNB FinansBank
 • Güvence Bankası
 • HalkBank
 • İş Bankası
 • Vakıflar Bankası
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Ziraat Bankası

KOSGEB Veritabanına iyi mi kayıt olunur?

Eğer KOSGEB’e ilk müracaatınız ise ilk olarak kosgeb.gov.tr adresinden size belirtilen formu doldurmalısınız. Bu aşamada sizden istenen bilgiler aşağıdaki şekilde olacaktır:

 1. İşletme adı
 2. Vergi numarası
 3. Yetkili şahıs
 4. Kurum senesi
 5. Esnaf ya da tecim numarası

Bundan önceki yazımız olan KOSGEB Başvurusu Iyi mi Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir