KOSGEB Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB Müracaat Şartları

İşletme sahipleri, ilk kez iş yeri açacak olanlar ve KOBİ’li olan iş yer sahipleri KOSGEB’e başvuruda bulunabilir.
Tüm engelli, gazi, ev hanımları, emekliler ve iş oluşturmak isteyen tüm hanım ve erkekler kendilerine web sitesi üstünden ve ya en yakın İş-Kur ve KOSGEB merkezlerine giderek proje destek kredisi için başvuruda bulunabilirler. Meydana getirilen başvurudan proje sahiplerinin KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi alması gerekmektedir.

Bağışlama Kredi KOSGEB Başvurusu

Hibe kredi KOSGEB proje destek kredisi imkanlarından yararlanmak isteyen ev hanımı girişimci bayanlar, genç girişimci bayanlar, emekli, şehit yakınları şeklinde tüm adam ve bayanlar iş yeri açabilmek için öncelikle uygulamalı girişimcilik eğitimini başarı ile tamamlaması gerekiyor. Eğitim bittikten sonrasında girişimciler en yakın İŞ-KUR ve KOSGEB bayisine giderek projeleri ile beraber müracaat yapmaları gerekmektedir. Eğitimi tamamlayıp, KOSGEB uzman kurulu tarafınca projeleri onay olan girişimciler bağışlama kredisi ve KOSGEB proje destek kredisi almaya hak kazanırlar.

KOSGEB kaydı yaparken öncelikle veri tabanına kayıt olacaksınız bu yüzden bazı belgeler doldurmanız gerekecek. Hemen sonra KOBİ beyannamesinin ve data dokümanının yer almış olduğu formların çıktısını alarak götürmeniz gerekmektedir. Son olarak oldukça itina göstererek iyi bir iş planı projesi hazırlanmanız gerekmektedir.

KOSGEB Anlaşmalı Bankalardan 0 Faizli Kredi Başvurusu Iyi mi Yapılabilir?

Genç ve yeni girişimde bulunmak isteyen işletme sahibi olmak isteyen her insanın KOSGEB’den aldıkları onaylı iş plan projesinden sonrasında Türkiye Halk Bankasına başvuruda bulunarak, 100.000 TL sıfır faiz imkanı ile proje destek kredisi almalarına olanak sağlamaktadır. 2016 senesinde ilk kez yapılmış olan bu antak kalma ile 30 yaşını aşmamış olan genç girişimcilerin aldıkları onaylı iş planı ile beraber iş yeri açabilmek için bu fırsattan yararlanabilirler.

KOSGEB Veri Tabanına Iyi mi Kayıt Olunur?

İlk ilkin www.kosgeb.gov.tr adresinden KOBİ Giriş bölümünü seçmelisiniz. Sonrasında karşınıza gelecek olan KOSGEB’e ilk kayıt seçeneğine tıklayarak karşınıza çıkacak olan formu 15 dakika içinde doldurmalısınız. Hemen sonra yapacağınız tüm işlemlerde kullanmak için işletmeniz adına KOSGEB’e kullanıcı adı ve gizyazı oluşturmalısınız.
Formda istenilen işletme adınızı büyük harfler ile yazmalısınız. Hemen sonra işletmenizin hangi statüye haiz bulunduğunu seçmelisiniz. Vergi dairesini yazmadan ilkin işletmenizin olduğu ili seçmelisiniz. İşletme sahibiyseniz vergi numaranızı girin sadece tek bir fert olarak başvuruyorsanız T.C. kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir. İşletmede imza yetkisi olan kişinin adı ve soyadını yazarak formu doldurmaya devam etmelisiniz. Hemen sonra var ise SSK iş yeri sicil numaranızı yoksa BAĞ-KUR numaranızı yazmalısınız. Sonrasında işletmenizin müessese yılını ve şehrini peşinden sicil numarasını girmelisiniz. Bağlı olduğu meslek kuruluşunu seçerek, Etkinlik kodunuzun yer almış olduğu NACE’yi seçip, yapımcı olup olmadığınızı belirtin. NACE işlemlerini tamamladıktan sonrasında kontakt bilgilerinizi girerek yaptığınız işlemi onaylamalısınız.

Bundan önceki yazımız olan Girişimcilik Sertifikası Nedir? Iyi mi Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir