KOSGEB Destekli Çiğköfte Bayilikleri İş Planı Örneği 2021

2021 senesinde her ilimizde pişmeden köfte bayiliği veren onlarca şirket var. Yeni iş oluşturmak isteyen girişimciler, bu bayiliklerden herhangi birini seçme mevzusunda, tereddüt yaşadıkları şeklinde, sermayesi olmayanlar ise KOSGEB’den destek almanın yöntemini araştırmaktadırlar. Bu içeriğimiz de sizlere KOSGEB’den destek alarak pişmeden köfte dükkanı iyi mi açılır? Nereye başvurulur konusunu anlatacağız. Ek olarak pişmeden köfte etkinlik kodları, iş planı örnekleri, bayilik tutarları, aylık kazanç şeklinde mevzularda merak ettiğiniz tüm bilgilere de ulaşabilirsiniz.

KOSGEB Destekli Pişmemiş köfte İşletmesi Iyi mi Açılır?

İster pişmeden köfteci açın, ister besin üretimi ile ilgili bir işyeri KOSGEB işyeri açma desteğinden faydalanabilirsiniz. Müessese 14 proje programı ile ilk kez işletme açanlara ve hali hazırda işyeri bulunan ve desteğe gereksinim duyan kişilere bağışlama ve faizsiz kredi vermektedir. Bu destekten yararlanmak için işletmenin uygun proje programına başvurması gereklidir. İlk koşul olarak, şirketinizin yada kolay usul götürü vergi ödeyen dükkanınızın etkinlik alanının NACE KODLARI içinde yer almasıdır. Pişmemiş köfte dükkanlarının nace kodu içeriğini hep beraber inceleyelim.

Pişmemiş köfte imalatı için Kosgeb Desteği;

Eğer siz bayilik almak yerine pişmeden köfte imalatını kendiniz yapmak istiyorsanız Nace kodları sıralamasında yer edinen C kodu ile Besin Ürünlerinin İmalatı kategorisinde müracaat yapmalısınız.

kosgeb-cigkofte-bayilik
Kosgeb Çiğköfte Nace Kodu

Son 1 yıl içinde açılmış olan pişmeden köfte üreten bir işletmeniz var ise, gene bu kod ile müracaat şansınız var.

C-10; Besin Ürünlerinin İmalatı
C-10.8; Öteki besin ürünlerinin imalatı

Bu kod dizini ile ilk kere pişmeden köfteci açacak ve üretim meydana getirecek girişimciler girişimci destek programına başvurabilirler. Gene işletmenin açılışından sonrasında danışmanınız tarafınca uygun kod ve alanlar hakkında da bilgilendirilirsiniz.

Yukarıda anlatılan kod dizini bir tek pişmeden köfte üretimi meydana getirecek olanlar için geçerli olup, eğer siz bir tek bayilik alıp, perakende satış yapacaksanız aşağıda yer almakta olan kod dizinini kullanmanız gerekmektedir.

Kosgeb Çiğ Köfte Perakende Satış Kodu
Kosgeb Pişmemiş Köfte Perakende Satış Kodu

G Başlıklı Toptan ve Perakende Tecim isminde Nace kodu sıralamasında, belirli bir mala tahsis edilmiş yada tahsis edilmemiş kod dizinleri mevcuttur. Gene yukarıda görüldüğü suretiyle perakende yerine toptan satış icra eden firmalar için 46.9 nolu nace kodu geçerlidir. Bunlar genel anlamda pişmeden köfte bayilik yada franchising veren, birçok değişik bayiye günlük belirli kilolarda pişmeden köfte dağıtımı icra eden büyük pişmeden köfteciler için geçerlidir.

Eğer işletme de tek bir ürün satılıyor ise, belirli bir mala tahsis edilmiş, Birden fazla ürün ana ürün kategorisi mevcut ise, belirli bir mala tahsis edilmemiş kategorisine girmektedir.

Bu itibarla kosgeb destekli pişmeden köfte bayiliği almak isteyenler 47-1  nace kodu ile başvurularını gerçekleştirebilirler.

Pişmemiş Köfte Bayiliği Veren Firmalar ve Franchising Hakkında Kısa Bilgiler;

Hacıalioğlu; Herşey dahil – 7.990 TL. Trafiğe açık, 15 m2 büyüklüğünde dükkan talep ediyor.

Pişmemiş Köftem Franchising; Bayilik tutarı istemeyen şirket franchising alan girişimcilere birçok destek sağlıyor.

Adı Yörem; Parasız bayilik ve 750 kilogram. parasız pişmeden köfte veriyor. İşletme dekorasyonu için 6.990 TL. talep ediyor.

Pişmemiş Köfte Miss; Şirket 2.500 TL. ücret karşılığında kendi işinizin sahibi olmanızı sağlıyor.

Çiğ Köfteci Franchising Bedeli

Tadıyaman; Firmanın Türkiye’de 110 tane şubesi var. Müessese aşamasında eğitim desteği sağlıyor.

İstanbul; 3.990 TL. + KDV bayilik bedeli talep ediyor.  İnternet sayfasında bu sektörün %300’e kadara kar edebileceğinden bahsediyor.  Şirket dükkanı baştan aşağıya kurup teslim ediyor. 2 masa , 8 iskemle, esnafkredi.net ışıklı tabelalar, 1,5 metre dolap, camlı banko, cam giydirme görselleri, bıçak, sini, broşür, 150 kilogram. armağan köfte teslim ediyor. Firmanın videosunu buradan seyredebilirsiniz.

Lezizhan Şirketi; Lezizhan girişimcilerden 50 metre karelik boş bir dükkan tutmalarını, Whatsapp uygulamasından dükkanın fotoğraflarını göndermelerini, anlaşmaya varmaları durumunda sözleşme imzalamalarını, eğer dükkanı açmak istediğiniz yerde, lezizhan bayiliği yok ise ekstradan 1.000 TL. indirim uygulandığını bildiriyor.

Doping; Marka bedeli yada bayilik tutarı talep etmiyor. İster dükkanınızı siz dizayn edin, isterseniz bu işi Doping’e bırakın. Eğer aylık hedeflenen ciroya ulaşırsanız, şirket size geri ödeme yapıyor. Bayinin ayakta durması, şirket için fazlaca mühim. Bu uygulamaları için doping pişmeden köfteyi kutlama ediyoruz.

Mevzu bahis; Müessese girişimcilere anahtar teslim işletme sunuyor. 3 değişik franchising paketi mevcut. Bu paketlerin değişik içerikleri ile alakalıdır. Bazısında masa ve iskemle sayısı bir birinden farklıdır.

  1. A’dan Z’ye herşey içinde paket; 7.000 TL.
  2. Ekonomik bayilik paketi; 4.950 TL.
  3. Fırsat Paketi; 3.500 TL.

Battal Bey; Ek ücret, kapora, güvence talep etmiyor. Günlük sevkiyat elde eden kurum, en uygun fiyat garantisi veriyor.

Ziyafet; Firmanın Türkiye’de toplamda 440 bayisi mevcut. Minimum 15 metre kare dükkan kiralayan girişimcilere bayilik veren pişmeden köfte şirketi, avmlerine, metro giriş ve çıkışlarına yada kalabalık olan bölgelerde franchising sağlıyor.

Sait; İstanbul ve Kocaeli’de yaygın olarak yüzlerce bayisi bulunan Sait, web sitesinden yapılacak olan başvuruları değerlendiriyor. Firmanın ana merkezi İstanbul Sultangazi’de bulunuyor.

Cesa Şirketi; Almanya, Fransa, Makedonya, Bulgaristan  ve Azerbaycan’ da bayilikleri bulunan şirket yurt içinde, kendi işini oluşturmak isteyen, iş hayatına yeni atılan ve sektörde önder olmak isteyen başarıya ulaşmış girişimciler arıyor. İletişim için 0212 858 13 32 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Serinceci; 2005 senesinde İstanbul’da hizmete başlamış olan şirket 12 senedir müşterilerine hizmet vermekten onur duyuyor. Türkiye’nin dört bir tarafınca franchising imkanı sunan firmaya kurumsal telefon numarası olan 444 4 305’den ulaşılabiliyor.

Bölme; Soğutuculu dolap, satış tezgahı, 3 ekip oturma ekipmanları ( 9 iskemle 3 masa) Pleksi tabela, dış cephe baskıları ile öteki sarf malzemelerini teslim eden şirket bu konsepti için 5.500 TL. franchising bedeli talep ediyor. Şirket girişimcilerden bir tek dükkan bulmalarını ve yeni işlerine başlamaları tavsiye ediyor. (Unutmadan: işyeri açılışına hususi 50 kilogram.’da parasız pişmeden köfte gönderiyor.)

Bu firmalar haricinde Nucello, Dudanlıbey, Pişmemiş köfteci ali, Nakka, Gazi, Arsamiea, Altıntepsi, Zarif, Köftedokya, Ömer usta, Kahta, Özgü Adıyaman, On numara, Cmr, Oses, Özgü çiğköfte, Pancig, Tatlıses, Centat, Çiğköfteevi, 24, Erkan usta, İsot, Sırrı usta, Antep, Samsat, Oğuzhan usta, Lagash, Köksalbey, Bayburt, Canbey isminde firmalar da bayilik vermeye devam etmektedir. Bu firmaların siteleri üstünden yazışma bilgilerine erişebilirsiniz.

kosgeb bayilik kampanyası
Hazır Bayilik Paketi

Bayilikler Güzel Sadece Kosgeb Bunun Neresinde?

KOSGEB’den destek almanın değişik 2 aşaması var. Bunlardan birincisi işletmeyi açmadan ilkin girişimcilik destek programına başvurmak, ikincisi ise işletme açıldıktan sonrasında e-kobi kaydı yapmış olup öteki programlara başvurmak. Hangisini seçerseniz seçin. Her iki yöntemde de, işletme açıldıktan sonrasında kobi kaydı yapılarak bildirge verilmesi koşul sadece, eğer ana sektörünüz bu ise, evvel Hizmet Merkezleri ile detaylı olarak görüşmeniz ve iş planı hakkında data almanız yarar sağlayabilir.

Programın şartları olarak ilk olarak 4 günlük kursa katılıp sertifika almak, bu sertifika ile KOSGEB pişmeden köfte iş planı hazırlamak ve bu proje ile müracaat yapmak, proje kabul gördükten sonrasında açılış onayı alıp, vergi dairesinden işyeri açılış bildirimi yapmak gereklidir. Bu işten sonrasında e-kobi kaydı ve danışman atanması, harcamaların yapılarak faturalandırılması aşaması gelmektedir.

İş Planı Örnekleri;

Daha ilkin hazırlanan bir besin üretim atölyesinin projesini pişmeden köfte projesine çevirebilirsiniz. Bu kapsamda hazırlanan Kosgeb çiğköfte iş planı örneğini indirebilirsiniz.

Bayilik yada franchising alacak pişmeden köfteciler için KOSGEB çiğköfte bayilik proje örneğini bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Bu proje de bir besin satış dükkanına aittir. Aynı kategoride olduğundan indirilip düzenlenebilir.

Mühim bir husus ise KOSGEB çiğköfte üretimi, perakende satışı yada öteki sektörlere hizmet verirken, faturalandırılan giderler içersinde hizmetler için ödeme yapmamaktadır. Mesela bayi aldığınız şirket yada öteki tedarikçiler size hazır bayi kurulumu şeklinde hizmet faturası keserlerse destek alamayabilirsiniz. Bu kapsamda, faturalarınızı dolap, masa, iskemle, bilgisayar şeklinde kestirmenizi, firmanın ödemelerini bankadan eft yada havale ile yaparak bu ödemeler için kaşeli ve imzalı ödeme belgesi almanız gerekmektedir. Kosgeb bu belgelerin her birini talep etmektedir. 2021 senesinde da pişmeden köfteci açmak için Kosgeb desteklerine başvurabilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir