KOSGEB İş Kurma Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB İş Kurma Kredisi

Yeni iş açanlar yada işini büyütmek isteyenler için KOSGEB tüm iş yerlerine destek olmak için kredi vermektedir. KOSGEB girişimcileri desteklemek ve iş yerlerine tam destek sağlamak için belirli şartlar dahilinde kredi vermektedir. Yeni iş oluşturmak isteyenler içinde işi olmayan olan gençlere , ev hanımlarına ve emekli olmuş kişilere bilhassa destek vermeyi amaç edinmiştir. Bilhassa yeni iş oluşturmak isteyenler KOSGEB iş kurma kredisi nasıl alınır sorusunun yanıtını bulmaya çalışmaktadırlar.

KOSGEB Girişimcilik Sertifikası

KOSGEB’ten kredi almanın ilk şartı KOSGEB Girişimcilik Eğitim sertifikasını almaktan geçmektedir. Eğitim esnasında tüm resmi işlemlerin iyi mi yapıldığı, iyi mi tür bir iş yeri açmak istediğinize nazaran maliyet raporları ve fizibilite raporları hazırlanmaktadır.

KOSGEB iş kurma kredisi nasıl alınır?

Sorusunda en mühim detay projenizin hazır olmasıdır. Hali hazır da bir projeniz var ise iş oluşturmak için ve KOSGEB girişimcilik eğitimini almış iseniz KOSGEB ‘ e bağışlama kredi için başvuruda bulunabilirsiniz. Yeni iş kuracaklara geri ödemesiz kredi verilirken işini genişletmek isteyenlere destek olmak adına belirli vadelerde geri ödemeli krediler verilmektedir. KOSGEB ‘ ten 10.000 TL ‘den 70.000 TL ‘ye kadar geri ödemesiz yada 70.000 TL ‘den daha yüksek sayıları ise geri ödemeli fakat 0 faizli ödem imkanı sunmaktadır.

KOSGEB iş kurma kredisi iyi mi alınır da kimler bu krediye başvurabilirler. Bu kişiler yeni iş oluşturmak isteyen girişimciler, 250‘ye kadar çalışanı bulunan işletmeler , Sivil cemiyet kuruluşları , Belediyeler , Zanaatkarlar , Ziraatçi ve üretici olanlarla Sanayiciler  KOSGEB kredisine başvurabilirler. Kredi almak için yapacağınız işin hiçbir önemi bulunmamaktadır. Yeter ki oluşturmak istediğiniz işi zamanında ve doğru bir halde hayata geçirin.

Bundan önceki yazımız olan 10.000 TL 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir