Kredi Kartı 2021 Güncel Faiz Oranları

Kredi kartı faiz oranları bankalara nazaran değişmektedir. Ziraat Bankası faiz oranı en düşük bankadır. Sizler için kredi kartlarının faiz oranlarını karşılaştırdık. Yapılacak olan alışverişlerde akdi faiz oranı uygulanacaktır. Zamanında ödeme yapılmadığında ise gecikme faizi uygulanır. Bankaların web sitelerinden ücretler bölümünden kredi kartı aidatlarını ve güncel akdi faizlerini görebilirsiniz.

Ziraat Bankası A.Ş.

Ziraat Bankası pek oldukça kredi kartı ürünü olan bir bankadır. Klasik satın alan kredi akdi faiz oranı yüzde 1,90′ dır. Kart ile yapılacak olan nakit ön ödeme ya da taksitli ön ödeme çekimlerinde de bu oran kullanılmaktadır. Taksitli avanslar 2 aydan 9 aya kadar taksitlendirilmektedir. Gold Card, Platinium, Parasız kart, business şeklinde kredi kartlarının akdi faiz oranları yüzde 2,25‘ tir. Gecikme faizleri yüzde 2,75 olarak uygulanmaktadır. Bu kartlar ile yapılacak olan nakit ya da taksitli avanslarda da gene akdi faiz uygulanacaktır.

ziraat-bankası-kredi kartı
Ziraat Bankası kredi kartı

Ziraat Bankası her daim en uygun faiz oranlarını sunan bankalar içinde yer almıştır. Ziraat Bankası son dönemde banka kartı ile kredi kartı ürünlerini birleştirmiştir. Bankart combo’ nun ön yüzünde kredi kartı detayları, arka yüzünde ise banka kartı detayları yer almıştır. Güncel kampanyalar ile ilgili informasyon almak için tıklayınız.

Kredi Kartı İsmi Faiz Oranı (Aylık Yüzde)
Bankkart Combo 1,90
Business kart 2,25
Gold satın alan kredi kartı 2,25
Gold personel kredi kartı 2,25
Genç kart 2,25
Platin satın alan kredi kartı 2,25
Maximum gold kredi kartı 2,25
Maksimum kobi kredi kartı 2,25
Parasız kredi kartı 2,25

Halkbank

Halkbank kredi kartlarının akdi faiz oranları yüzde 2,25‘ tir. Ekstrelerinizi geciktirmeniz durumunda yüzde 2,75 oranında faiz ödersiniz. Kredi kartlarınız ile nakit ön ödeme ya da taksitli ön ödeme da çekebilirsiniz. Bu durumda uygulanacak faiz oranı da alışveriş faiz oranı olacaktır.

Paraf Card 2,25
Paraf Gold 2,25
Paraf Platinum 2,25
Parafly 2,25
Prafly Platinium 2,25
Paraf Free 2,25
Paraf Sanal 2,25

İNG Bank

İNG Bank’ ın da pek oldukça kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Kartların akdi faiz oranı 2,25, gecikme faiz oranı ise yüzde 2,75′ dir. Taksitli ya da nakit ön ödeme çekimlerinde uygulanacak olan faiz oranı akdi faiz oranı olmaktadır. Bonus, Bonus Business, Bonus Platinum, Bonus Plus, Bonys Standart ve Premium kredi kartlarının birbirinden değişik avantajlarından yararlanabilirsiniz. Kart ve ek kart ücretlerini görmek için tıklayınız.

ing-bank
İNG Bank

Vakıfbank

Vakıfbank da müşterilerine kredi kartı hizmeti sunan bankalar içinde yer almıştır. Gecikme faiz oranı yüzde 2,75 olarak belirlenmiştir. Ek olarak kredi kartlarınız ile nakit ön ödeme ya da taksitli ön ödeme da çekebilirsiniz. Aşağıdaki tabloda Vakıfbank’ ın kredi kartı ürünleri ve faiz oranları gösterilmektedir.

Kart İsmi Faiz Oranı (Aylık yüzde)
Vakıfbank Worldcard 2.25
Yandaş kartlar 2.25
MilPlus 2.25
Platinium 2.25
Rail Miles 2.25
Like Card 2.25
Ortak Markalı kartlar 2.25
Tercih Kart 2.25
Ekspress Card 2.25
Sanal Card 2.25
Business Card 2.25
Ziraat Kart 2.25

Türk Iktisat Bankası

Türk Iktisat Bankası’ nın da pek oldukça kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Kartların alışveriş faiz oranı yüzde 2,25 olarak belirlenmiştir. Gecikme faiz oranı yüzde 2,75′ tir. Kartınız ile taksit ön ödeme ya da nakit ön ödeme çekmeniz durumunda uygulanacak olan faiz oranı alışveriş faiz oranı olacaktır. Kartların senelik aidatları birbirinden farklıdır. İsterseniz kredi kartınıza ek olarak bir kart da çıkarabilirsiniz. Ek kartlara uygulanan faiz oranları da alışveriş faiz oranı ile aynı olmaktadır.

Kredi Kartı Faiz Oranı
TEB Bonus Card 2.25
The She Card 2.25
TEB Yıldız Priority Card 2.25
Cepteteb Kredi Kartı 2.25
TEB Platinum Card 2.25
TEB Hekim Platinum Card 2.25
Mütevazı Kart 2.25
TEB Hususi World Elite Card 2.25

Akbank

Akbank’ ın da pek oldukça kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Öteki bankalar şeklinde bu kartların faiz oranları da yüzde 2,25 olarak belirlenmiştir. Kartınız ile taksitli ön ödeme ya da nakit ön ödeme çektiğinizde alışveriş faiz oranı üstünden bir hesaplama yapılacaktır. Kartların senelik ücretleri birbirinden değişik olacaktır. Gecikme faizi Akbank’ta da yüzde 2,75′ tir.

Kart İsmi Faiz Oranı (Yüzde Aylık)
Neo 2.25
Axess 2.25
Wings 2.25
Free 2.25
Exi26 2.25

QNB Finansbank

Finansbank’ ın da pek oldukça kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Card Finans, Card Finans Gold, Card Finans Premium, Card Finans Air, Troy, Xtra, talebe, Card Finans Fix ve yandaş kartları bulunmaktadır. Bu kartların akdi faiz oranları yüzde 2,25 olarak belirlenmiştir. Kartlarınız ile yapacağınız taksitli ya da nakit ön ödeme çekimlerinde de bu akdi faiz oranı uygulanmaktadır. Gecikme faiz oranı yüzde 2,75 olarak belirlenmiştir. Kredi kartınız ile günün her saatinde çekebileceğiniz taksitli avansın vadesi 6 ay, 9 ay ve 12 ay olabilmektedir. Card finans başvurusu yaparak güncel kampanyalardan da yararlanabilirsiniz.

qnb-finansbank
QNB Finansbank

Şekerbank

Şekerbank’ ın kredi kartı ürünleri Şeker Kart ve Şeker Bonus’ tur. Kredi kartlarının akdi faiz oranları yüzde 2,25 olarak belirlenmiştir. Ekstrenizi geciktirmeniz durumunda uygulanacak olan gecikme faizi oranı yüzde 2,75 olarak belirlenmiştir. Kredi kartlarınız ile nakit ön ödeme çekmeniz durumunda uygulanacak olan faiz oranı gene akdi faiz oranı olacaktır. Kredi kartı başvurusu yapmak içi tıklayınız.

Güvence Bankası

Güvence Bankası da müşterilerine kredi kartı hizmeti sunan bankalar içinde yer almıştır. Gecikme faizi oranı yüzde 2,75 olarak belirlenmiştir. Kartınız ile yapacağınız nakit ön ödeme ya da taksitli ön ödeme çekimlerinizde yüzde 2,25 faiz oranı uygulanacaktır. Güvence Bankası’ nın kredi kartı ürünleri ve akdi faiz oranları aşağıdaki tabloda gösterilmektedir.

Kredi Kartı Adı Faiz Oranları(Aylık yüzde)
American Express 2.25
Bonus Card 2.25
Flexi Card 2.25
Miles Smiles 2.25
Money Card 2.25

Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası’ nın da pek oldukça kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Bu kartlara uygulanan akdi faiz oranları yüzde 2,25 olarak belirlenmiştir. Gecikme faiz oranları ise yüzde 2,75‘ tir. Nakit ön ödeme çekmeniz durumunda da uygulanacak faiz oranı gene alışveriş faiz oranı olacaktır.

Kredi Kartı Faiz Oranları (Aylık faiz)
Maximum Card 2,25
Maximum premier card 2,25
Gold card 2,25
Platinum card 2,25
İş’te üniversiteli 2,25
Maximum aidatsız kart 2,25
Maximiles card 2,25
Maximiles select 2,25
Mercedes card 2,25

Bu kredi kartlarının senelik aidatları birbirine nazaran değişmektedir. Ek olarak aslolan kartlarınıza ek olarak kart da çıkarabilirsiniz. Ek kartlarınızın limitlerini kendiniz belirlersiniz. Kredi kartı çıkarırken bankalara gelir belgesi sunulmaktadır. Maaşa göre kredi kartı limitleri belirlenmektedir. Bankaya gelir belgesi sunmanız durumunda ilk yıl kart limitiniz maaşınızın iki katı olacaktır. Sonraki yıllarda ise gene banka tarafınca uygun görülmesi durumunda gelir durumunun 4 katı kadar limit verilmektedir.

türkiye-iş-bankası
Türkiye İş Bankası

Bankanın müşterilerine sunmuş olduğu güncel kampanyaları görmek için tıklayınız.

Yapı Kredi Bankası

Kart İsmi Akdi Faiz Oranı (Aylık %)
Adios 2,5
Adios Premium 2,5
Crystal 2,5
Opet Worldcard 2,5
Play 2,5
World Business Card 2,5
World Gold 2,5
World Platinium 2,5

Yapı Kredi Bankası’ nın kredi kartları ve alışveriş faiz oranları yukarıdaki tabloda gösterilmektedir. Ekstrelerinizi geciktirmeniz durumunda yüzde 2,75 gecikme faizi ödersiniz. Kartların senelik ödenti tutarları birbirinden farklıdır. Kredi kartlarının en mühim pozitif yanları nakit ya da taksitli ön ödeme çekebilirsiniz. Taksitli ön ödeme vadeleri 5 ay ila 12 ay içinde değişmektedir. Ön ödeme çekimlerinde alışveriş faiz oranı kullanılmaktadır.

World card güncel kampanya detaylarını öğrenmek için tıklayınız.

Denizbank

Denizbank da müşterilerine pek oldukça kredi kartı hizmeti sunan bankalar içinde yer almıştır. Denizbank Bonus Business, Bonus Card, Şarj Card, Emekli Bonus Card, Kredi Kart, Miles More Kredi Kartı, Privatek Kredi Kartı, Sea Miles Kredi Kartı şeklinde ürünleri vardır. Bu kredi kartların akdi faiz oranları öteki bankalar ile aynıdır. Yüzde 2,25 akdi faiz oranı ve yüzde 2,75 gecikme faizi bulunmaktadır. Klasik kartların senelik aidatları 98 TL’ dir. İsterseniz ek kart da çıkarabilirsiniz. Çiftçi kredi kartı ürünlerini de inceleyerek güncel kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

Kartlarınız ile nakit ön ödeme ya da taksitli ön ödeme da çekebilirsiniz. 4 aydan 12 aya kadar taksitli ön ödeme kullanabilirsiniz. Bu işlemler için gene akdi faiz oranında ödeme yaparsınız.

Bankaların kredi kartları ürünleri çeşitlilik arz etse de akdi faiz oranları görüldüğü şeklinde Ziraat Bankası haricinde tüm bankalarda aynıdır. Sadece bu kartların kampanya ve avantajları birbirinden farklıdır. Bu kredi kartlarından bir tanesine haiz olarak sizde alışverişlerinizi taksitlendirebilir ve puan kazanarak parasız alışveriş yapabilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir