Kredi Kartı Pazarlama İşi Veren Bankalar?

​Kredi Kartı Pazarlama

Bu yazımızda sizlere Kredi Kartı Pazarlama İşi Veren Bankalar mevzusunda informasyon vereceğiz. Sadece onun öncesinde günümüzde kredi kartı kullanımının bankacılık sektörüne etkisiyle ilgili birkaç informasyon vermek yararlı olacaktır. Bilinmiş olduğu şeklinde kredi kartı çıkmış olduğu günden beri insan hayatında mühim bir yer edinmiştir. Haliyle insanoğlu derhal her gün kredi kartlarını kullanmak suretiyle alışveriş işlemlerini gerçekleştirmektedirler. Öyleki ki son zamanlarda kredi kartı kullanımı bazı kısıtlamalara ve önlemelere karşın gene de yaygın bir halde devam etmektedir. İşte bu şeklinde nedenlerden dolayı bankacılık sektörü için kredi kartı hizmeti sunma oldukça mühim bir hal almaktadır. Ve bankalar kredi kartlarını en iyi iyi mi pazarlayabileceklerini düşünmektedirler. Bundan dolayı kredi kartı pazarlayabilecek eleman gereksinimleri ortaya çıkmaya adım atmıştır. Bu aşamada karşımıza ‘Direk Satış’ terimi çıkmaktadır. Peki nedir bu Direk Satış?

Direk Satış Ne Anlama Gelmektedir?

Direk Satış ifadesi bankalarca satış için en fazla kullanılan yöntem olarak ifade edilebilir. Bu sayede kredi kartı ve kredi kartı tabanlı banka ürünleri Satın alan Hizmetleri’nin ulaşamadığı yada bir halde atlamış olduğu satın alan topluluğuna pazarlama yapabilmesine olanak elde eden sistemdir. Bu sistemler satış işlemi yapılmaktadır. Günümüzde bankaların satış hedeflerini gerçekleştirmeden bu yöntemin oranı %20 ila %45 şeklinde büyük oranlara ulaştığını söylemek pekala mümkündür. Kredi Kartı Pazarlama İşi Veren Bankalar yardımıyla bu mevzuda büyük bir emek verme alanı oluşmuştur.

Direk Satışın Pozitif yanları – Dezavantajı

Kredi Kartı Pazarlama İşi Veren Bankalar mevzusuyla ilintili olan Direk Satış’ın bazı artıları ve eksileri mevcuttur. Bu mevzuda çalışan kimselerin esnek emek verme saatleri olması, yüksek kazançlar elde edebilmeleri, prestij, toplumsal çevre edinme, prim üstünden SSK harcı, hususi sıhhat sigortası, bonus ve ikramiyeler artıları olurken eksileri ise devasa yükseklikte derecede satış baskısı, emek verme ortamının (sıcak, soğuk, yağmur, balçık ve kar şeklinde) değişken olması, bazı ayak hastalıkları, haftanın belli bir günü il dışına çıkma durumları ve fiziki yorgunluklar mühim görülen dezavantajlar içinde sayılabilir. Bankaların derhal hepsi bu satış yöntemine başvurmaktadırlar. Eğer siz de bu mevzuda istekliyseniz çalışmak istediğiniz bankaya müracaat yapabilirsiniz.

Bundan önceki yazımız olan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer? Düşer? 2021 [Çözüldü.] başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir