Kredi Kartım Nerede? Online Banka Kurye Sorgulama (GÜNCEL)

Kredi kartı başvurusu kabul edilenlerin kartları 15 gün içinde ikametgah adreslerine gönderilmektedir. Sadece acil kart ihtiyacı olanlar kartlarının nerede bulunduğunu merak etmektedir. İş Bankası, Akbank, Denizbank, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası benzer biçimde daha pek oldukça bankanın kurye takip ya da sorgulama sayfaları bulunmaktadır. Bankaların kargo ve kurye adreslerine girerek kredi kartınızın nerede bulunduğunu ve ne vakit adresinize teslim edileceğini öğrenebilirsiniz. Sizler için bu bankaların sayfalarını araştırdık. Bakalım kartınız neredeymiş?

Kredi Kartı Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Lüzumlu evraklar ile banka şubelerine müracaat yaptığınızda, bir süre hakkınızda soruşturma yapılır. Meydana getirilen araştırma sonrasında kredi notu yüksek olan, kredi geçmişleri temiz olan şahısların başvuruları kabul edilir. Müracaat için bankalara gelir belgesi sunulması gerekmektedir. Aslına bakarsanız kredi kartı limitleri aylık gelirin 2 katı kadar olabilmektedir. Banka başvurunuzu kabul ederse kredi kartınızın adrese mi teslim edileceği yoksa banka şubesinden mi alacağınız sorulmaktadır. Bu soruya vereceğiniz yanıt şu açıdan önemlidir. Kredi kartının teslimat zamanı seçeneğe gore farklılık gösterecektir. Acil ihtiyaçlarınız için isimsiz kredi kartı da alabilirsiniz.

kredi-kartı-başvurusu
Kredi kartı başvurusu

Eğer ikametgah adresinize kartınızın gönderilmesini isterseniz kart kuryeler aracılığı ile gönderileceğinden elinize yetişmesi 15 günü bulmaktadır. Sadece banka şubesinden teslim alacağınızı bildirirseniz 1 hafta içinde kredi kartınızı teslim alabilirsiniz. Kartın eve gelmesini talep edenler için bankalar tarafınca kredi kartı müracaat takip sayfaları oluşturulmuştur. Bu sayfalarda formlar yer almıştır. İlgili alanları doldurarak kredi kartınızın nerede bulunduğunu ve adresinize ne vakit teslim edileceğini sorgulayabilirsiniz. Kredi kartı kurye tarafınca getirildiğinde bildirdiğiniz adreste olmanız gerekiyor. Değişik bir kişiye kart teslimatı yapılamamaktadır. Meydana getirilen sözleşme gereği kartın, kart hamili haricinde bir kişiye teslim edilmesi yasaktır.

Kredi kartının adrese geç gelmesi banka ile ilgili bir durum değildir. Antak kalma sağlanan kargo şirketleri toplu gönderim yaparlar. Bu sebeple bir süre beklemeniz gerekebilir. Eğer işiniz acil ise kartınızı şubeden alabileceğinizi görevlilere bildiriniz.

Güvence Bankası Kredi Kartı Müracaat Takip edeni

Güvence Bankası’ nın herhangi bir kredi kartı ürününe müracaat icra eden müşteriler başvurularının hangi aşamada olduklarını merak ediyorlarsa sayfada yer edinen biçim üstünden sorgulama işlemi gerçekleştirebilirler. Başvurulan ürün, biçim numarası, telefon numarası, doğum zamanı ve doğrulama kodunun girilmesi gerekmektedir.

garanti-bankası-başvuru-sorgulama
Müracaat takip formu

Bu formdan Bonus Card, Miles & Smiles, American Express, Flexi ve Money kartların sorguları yapılabilmektedir. Güvence Bankası kredi kartı başvuru takibi yapmak için tıklayınız.

Akbank Başvurum Nerede?

Akbank’ ın sorgulama sayfası yardımıyla kredi ve kredi kartı başvurunuzun ne durumda bulunduğunu takip edebilirsiniz. “Başvurum nerede?” seçeneği üstünden detaylı bir şekilde takip yapmak mümkündür. Başvuruların hangi aşamada bulunduğunu öğrenmek için satın alan hizmetlerini aramanıza ya da banka şubelerine gitmenize gerek kalmamıştır. Akbank direkt ile de başvurunuzun hangi aşamada bulunduğunu takip edebilirsiniz.

Axess, Wings ve Free kartlar için takip yapılabilmektedir. Başvurusu kabul edilen banka müşterileri kurye detaylarını da kolaylıkla öğrenebilir. Satın alan / T.C. kimlik no ve şifrenizi girerek müracaat takip edeni yapmak için tıklayınız.

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Müracaat Takip

Bireysel kredi kartı başvurusu onaylanan İş Bankası müşterileri için banka tarafınca sorgulama sayfası yapılmıştır. Bu sayfa üstünden kartların kurye sorgusu yapılabilir. Sorgulama yapabilmek için aşağıdaki iki seçenekten birini seçmek gerekir;

  1. Kimlik no ve tel no ile sorgulama
  2. Referans no ile sorgulama 

İki seçenek aynı anda kullanılamıyor. İlk seçeneği tercih edenler telefon numaraları ve kimlik numaralarını forma ekleyecekler, ek olarak sayfanın alt kısmında bulunan doğrulama kodunu gireceklerdir. Referans numarası ile sorgulama yapmak isteyen banka müşterileri de buraya referans no’ larını girip doğrulama kodunu da yazarak sorgulama yapabileceklerdir. Kredi kartı başvuru takibi yapabilir ve kartınızın nerede bulunduğunu öğrenebilirsiniz.

TEB Başvurum Nerede?

Türk Iktisat Bankası da kredi kartı talep eden müşterileri için sorgulama sayfası yapmıştır. Sayfada 3 aşama vardır. 1. aşama bilgiler, 2.aşama ürün seçimi, 3. aşama ise durumdur. İlk olarak cep telefonu, T.C. kimlik no ve doğrulama kodu girilmelidir. Ondan sonra müracaat yaptığınız kredi kartını seçmeniz gerekiyor. Bu detayları doldurduktan sonrasında müracaat durumunuz gösterilecektir.

teb-başvurum-nerede
TEB başvurum nerede?

Finansbank Kart Müracaat Durumu

Finansbank da sorgulama için ayrı bir sayfa oluşturulan bankalar içinde yer almıştır. Bireysel kredi kartlarının (Card Finans) kuryeye teslim edildikten sonraki durumlarını sorgulayabilirsiniz. Sorgulama sayfasında doldurulması mecburi alanlar yer almıştır. Ad, Soyad, T.C. kimlik no, cep telefon no ve güvenlik kodu alanları doldurulmalıdır. Kredi kartı takibi yapabilir ve başvurduğunuz tüm kredi kartlarının ne durumda bulunduğunu öğrenebilirsiniz. (Sayfa pop-up olarak açıldığı için eğer bilgisayardan görüntüleme yapıyorsanız onay vermelisiniz.) Ek olarak T.C. kimlik numaranızı 2273 e göndererek kredi kartı başvurusu yapabilir ya da müracaat durumunuzu öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi Müracaat Durumumu Iyi mi Öğrenebilirim?

Yapı Kredi’ nin de sorgulama sayfası bulunmaktadır. Bu akıllı takip özelliği yardımıyla kredi ve kredi kartlarınızın müracaat durumlarını öğrenebilirsiniz. Başvurusu pozitif sonuçlananlar ise kartlarının nerede bulunduğunu takip edebilir. SMS ile sorgulama özelliği de bulunmaktadır. Başvuruda bulunduğunuz kart tipi boşluk TCKN yazarak 4407‘ ye kısa bildiri gönderebilirsiniz. Sorgulama yapılacak kredi kartları World, Opet, Gold, Platinum, FBGold, Adios, Fb, Kocailem, Adiosprm, Play, Crystal, Taskitci ‘ dir.

Bankanın başvuru sorgulama sayfasına girdiğinizde T.C. kimlik numarası, cep telefonu numarası ve güvenlik kodu ile beraber takip yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Başvuru Durumumu Nasıl Öğrenebilirim?
Yapı Kredi Müracaat Durumumu Iyi mi Öğrenebilirim?

Halkbank Kartım Nerede?

Halkbank’ ın ayrı bir sorgulama sayfası bulunmamaktadır. Sadece banka şubelerinden ya da satın alan hizmetlerinden (0850 222 0 400) mevzu ile ilgili detaylı data alabilirsiniz. Aktif İleti A.Ş‘ den de kartınızın nerede bulunduğunu sorgulayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Takip edeni

Ziraat Bankası, banka ve kredi kartını Combo Card adı ile birleştirmiştir. Bu karta haiz olmak isteyen banka müşterileri, müracaat durumlarının ne işe yaradığını bankanın sorgulama sayfasından öğrenebilirler. Başvuruları onaylanan banka müşterileri ise kartlarının ne vakit geleceğini buradan öğrenebilirler. Ek olarak bankanın anlaşmalı olduğu kuryenet adresinden de takip işlemi yapılabilmektedir.

Vakıfbank Kredi Kartım Nerede?

Vakıfbank’ ın kredi kartı takip sayfası bulunmamaktadır. Sadece mobil bankacılık (0850 222 93 93) aracılığı ile ya da banka şubelerine giderek müracaat durumunuzu sorgulayabilirsiniz. Bankanın anlaşmalı olduğu kurye şirketi kuryenet’ tir. Şirket üstünden de sorgulama yapabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartım Nerede?
Vakıfbank Kredi Kartım Nerede?

Şekerbank

Şekerbank’ ın başvuru durumu sorgulama sayfası mevcuttur. Sadece başvuruları kabul edilen banka müşterileri için kartın nerede bulunduğunun takip edeni Şekerbank şubelerinden ya da 0850 222 78 78 numarasından yapılabilmektedir. Şekerbank da kuryenet ile anlaşmalıdır. Bu şirketten de kart sorgulaması yapabilirsiniz.

Denizbank Kredi Kartı Teslimatı

Banka tarafınca başvuruları kabul edilen müşterilerin kredi kartları 1. dereceden yakınlara teslim edilebilmektedir. Adres değişikliği yaptıysanız bu durumu en kısa süre içinde banka şubesine bildirmeniz gerekmektedir. Sadece müracaat takip edeni için bankanın herhangi bir sayfası mevcut değildir. 0850 222 93 93 numarasını arayarak satın alan hizmetlerinden ya da banka şubelerinden detaylı data alabilirsiniz. Ek olarak bankanın anlaşmalı olduğu kuryenet şirketi üstünden de detaylı data alınabilir.

denizbank-kredi-kartı-teslimatıdenizbank-kredi-kartı-teslimatı
Denizbank kredi kartı teslimatı

Odeabank Müracaat ve Kurye Sorgulama

Bankanın müracaat ve kurye sorgulama sayfası bulunmaktadır. Bu sayfaya T.C. kimlik no, cep tel no ve güvenlik kodu yazılarak takip işlemi yapılabilmektedir. Sisteme kayıtlı olan cep telefonuna bir doğrulama kodu gönderilecektir. Sorgulama yapmak için tıklayınız.

Pek oldukça bankanın sorgulama ve kurye takip sayfası bulunmaktadır. Sadece ayrı bir sorgu sayfası olmayan bankaların anlaşmalı olduğu kurye şirketlerinden detaylı data alınabilmektedir. Banka şubelerine giderek ya da satın alan hizmetlerini arayarak da kartınızın nerede bulunduğunu ve tarafınıza ne vakit ulaşacağını öğrenebilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir