Kredi Kartından Nakit Avans Çekme Güncel Faizleri 2021

Kredi kartlarının bir özelliği olarak artık nakit ön ödeme çekilebiliyor. Sadece faiz oranları ile beraber bir hesaplama yaptığımızda bu uygulama fazlaca maliyetli oluyor. Karttan nakit çekilerek, geri ödeme taksitlendirilebiliyor. Vakıfbank, İş Bankası benzer biçimde bankaların kredi kartlarında da nakit ön ödeme özelliği bulunuyor. Doğrusu kart, hem kredi kartı olarak kullanılırken öteki taraftan da kredi çekmeye olanak sağlıyor. Güvence Bankası, Yapı Kredi ve Ziraat Bankası benzer biçimde bankalar taksitli nakit ön ödeme imkanı sağlarken belirli oranlarda faiz uygulaması yapmaktadır. Nakit ön ödeme ve taksitli nakit ön ödeme ekstrelere değişik bir halde yansıyacaktır. Sizler için taksitli ve nakit avansın ne işe yaradığını, hangi bankalardan nakit ön ödeme çekilebileceğini, nakit avansın geri iyi mi ödeneceğini ve güncel faiz oranlarını araştırdık.

Meydana getirilen bir düzenleme ile beraber nakit ön ödeme işlemlerinden 14 gün içinde vazgeçilebilmektedir. Taksitli nakit avansta borçların hepsini kapatabilirsiniz ya da vadesi gelmemiş bir taksiti erken ödeyebilirsiniz. Bu durumda banka tarafınca indirim uygulanması söz mevzusu olacaktır. Vakıfbank hesaplama aracı ile vade ve meblağ belirleyerek geri ödeme planını görebilirsiniz.

Doğal olarak nakit ön ödeme çekmek yerine, kart limitlerinizi de artırabilirsiniz. Banka bu talebinizi kabul etmezse de ikinci kredi kartı ürününe haiz olabilir ya da ek kart alabilirsiniz. Aynı bankadan birden fazla kredi kartı alabilir, avanslarınızı buralardan çekebilirsiniz.

Yaptığımız incelemeler sonucu Yapı Kredi dışındaki tüm bankaların nakit çekim faiz oranlarının %2, 25 olduğu bilgisine ulaştık. Yapı kredi faiz oranı ise  %2,02′ dir.

Nakit avansı kredi kartı ürününe haiz olduğunuz bankaların ATM’ lerinden kullanabilirsiniz. Faiz oranı alışveriş faiz oranı olmakla beraber, taksitlendirme yaptığınızda fazlaca fazla işlem tutarı ve ek maliyet ödemek durumunda kalırsınız. Eğer ihtiyacınız fazlaca acilse ve kısa vadede geri ödeme yapacaksanız bir tek işlem tutarı ve faiz ödeyeceğinizden nakit ön ödeme kullanabilirsiniz. Doğrusu doğru zamanda doğru hamleyi yapmak gerekiyor. Uzun solukta geri ödeme yapacaksanız nakit ön ödeme değil, gerekseme kredi kullanınız.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir