Kredi Kartsız Cep Telefonu Alma Yöntemleri

Bilinmiş olduğu benzer biçimde artık cep telefonuna banka kredi kartlarına taksit imkanı kalktı. Böylelikle artık istediğimiz telefonu rahat bir halde taksitlerle ödeme imkanımız elimizden alındır. Bu durum bir fazlaca kişiyi negatif olarak etkiledi. Hem alıcı hem de satıcı bu durumdan memnun olmamaktadır. Kredi kartsız cep telefonu alma şekilleri yardımıyla kredi kartı olmadan da taksitli cep telefonu da alabiliriz. Peki bu iyi mi mümkün oluyor?

Kredi kartlarına taksit kısıtlaması ulaşmadan önce de kredi kartsız taksitli alışveriş imkanı sunan firmalar mevcuttu. Bu firmalardan en fazlaca bilineni Evkur’dur. Evkur kredi kartsız alışveriş sloganı ile müşterilerine taksitli alışveriş sunmaktadır. Bu sayede kredi kartınız olmadan da ürünleri taksili olarak alabilirsiniz. Kredi kartı taksit sınırlaması ile de bir fazlaca kişinin tercih sebebi olmaktadır.

Evkur’un öncülüğü ile öteki ufak telekomünikasyon firmaları da kredi kartsız taksit imkanları sunmaya başladı. Cep telefonu bayileri kredi kartı olmadan da taksitli cep telefonu satmaktadır. Bu benzer biçimde firmalar kredi kartı yerine kişilere senet imzalatmaktadır. Belirtilen vade üstünden imzalanan senetler ile cep telefonu almanız mümkündür. Sadece bu tür firmalardan alışveriş yaparken bir hususa dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu husus vade farkıdır. Kredi kartsız taksitli cep telefonu satan firmalar oldukça yüksek oranlarda vade farkı koymaktadır. Bu vade farkı sonucunda %40’lara varan artışlar görülmektedir.  Bu yüzden kredi kartsız cep telefonu alırken vade farkı ile yüklü miktarlar ödeyeceğinizi göz önünde bulundurarak alışverişinizi yapmalısınız.

Bundan önceki yazımız olan En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilirim? başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir