Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin Saçmalığı

İnsanlar çeşitli nakit gereksinimleri için çoğu zaman finans sektöründe yer edinen bankaları tercih etmektedirler. Mevzuyla ilgili olarak her türlü nakit desteğini kredi kartı yada kredi ürünleri üstünden sunan bankalar bilhassa kredi ürünleri noktasında son aşama duyarlı olup istenilen şartların sağlanmaması durumunda ise kredi taleplerini reddetmektedirler.

Kredi taleplerine pozitif yönde cevap bulamayan banka müşterileri derhal alternatif yolları denemektedir. Bilhassa ipotek karşılığı kredi, kefil aracılığı ile kredi ve son dönemlerde kullanılan kredinizi biz çekelim siz ödeyin uygulamasıdır. İlk iki mevzuyla ilgili olarak çoğu zaman çeşitli bankalar kredi desteği sunarken, üçüncü yolun hemen hemen iyi mi bir uygulama olduğu mevzusunda bankalar tam informasyon sahibi değildir.

Kredinizi biz çekelim siz ödeyin diye kullanılan bu yeni yöntem aslına bakarsak bilindik ve bayağı bir işlemdir. Lakin risklerinin bulunması ve öteki uygulamalara gore yaptırımının fazla olmasıdır. Ne şekilde mi? Sizler herhangi bir ihtiyacınız için bankadan kredi talep etmektesiniz. Öğrenci yönelik olarak banka ya kredi limitinizin dolu olması ya da çeşitli sebeplerle talebi pozitif yönde görmemektedir. Durum bu şekilde olunca derhal belirli komisyon karşılığında başkasının sizin adına kredi çekmesini talep etmektesiniz. Aracı danışman olarak piyasada ün yapmış bu kişiler talep ettiğiniz krediyi istediğiniz bankadan çekip geri ödemesini sizlere bırakmaktadır. Bu işlem karşılığında yapacağınız anlaşmaya gore %10 ile %20 içinde bir komisyon almaktadırlar.

Kredinizi biz çekelim siz ödeyin saçmalığı olarak da malum fakat tamamen ikili ilişkiden meydana gelen itimat ve antak kalma ile başkası sizin adınıza kredi çekip ihtiyacınızın giderilmesi sağlanmaktadır. Durum bu şekilde olunca her türlü ihtiyacın karşılanması mümkün görülmekte olup istediğiniz ev, otomobil, dinlence, evlilik vb. ihtiyacınız olan şeyleri bu kredi ürünleri üstünden karşılayabilirsiniz. Dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir tek danışman olarak size destek olan şahıs ile anlaşmanın oldukça iyi yapılmasıdır. Aksi halde ileri de bir takı sıkıntıların yaşanması söz mevzusu olup en oldukça ziyanı da krediyi çeken kişinin çekmesidir.

Bundan önceki yazımız olan Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu 2021 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir