Kritik Hastalıklar Sigortası

Sigorta yaptırmak günümüz koşullarında en mühim gereksinimlerden biridir. Ufak ödemeler ile sigortalı olmak, olabilecek tehlikeli sonuç hastalıklarda tedavi için ödenecek masraflardan fazlaca daha zekice bir girişim olur. Günlük yaşam şartlarına bakıldığında, yaşanmış olan stresler, kent yaşamının olumsuzlukları, endüstriyel beslenme alışkanlıkları birçok riskli hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Ve yaşayan hepimiz potansiyel kanser, şeker hastalığı, kalp hastalıkları riski taşımaktadır. Bu yüzden tehlikeli sonuç hastalıklar kapsamına giren hastalıklar için kendimizi güvence alabilmek adına tehlikeli sonuç hastalıklar sigortası yaptırılır.

Tehlikeli sonuç Hastalıklar Sigortası Hangi Hastalıkları Kapsar

Tehlikeli sonuç hastalıklar sigortası kanser, körlük, böbrek yetmezliği, karaciğer ve kalp yetmezliği sonucu gereksinim olan organ nakline ilişkin harcamalar için güvence verir. Hususi sıhhat sigortalarına bakılırsa tehlikeli sonuç hastalıklar sigortası daha kısa sürelidir. Bekleme süresi 90 gün olup, poliçe devamlı yenilendiği taktirde ise bekleme süresi uygulanmaz. Genel sıhhat sigortası tüm hastalıkları, kaza, yaralanma ve sakatlanma riskine karşı meydana getirilen güvence güvencesidir.

Tehlikeli sonuç sıhhat sigortası ise Sıhhat sigortaları içinde bir tek tehlikeli sonuç rahatsızlıklarını içeren sigorta türüdür. Ve belli hastalıkları kapsadığı için primleri de oldukça düşüktür. Ek olarak tehlikeli sonuç hastalık sigortası 18-50 yaş arasındakilere yapılır. Mevcud bir poliçe ise her yıl yeniden yenilebilir. Primleri sabittir ve öteki sıhhat sigortaları benzer biçimde yaşa bakılırsa değişim göstermez.

Tehlikeli sonuç Hastalıklar Sigortasında Vergi İndirimi

Tehlikeli sonuç Hastalıklar Sigortasından yararlanan kişilerin sıhhat primleri vergiden düşer. Maaşlı çalışanların maaş bordrosunda aylık hususi sigorta primi ödeme yapmış olduğu aydaki brüt maaşının%15 ini, aylık asgari ücretini aşmayacak bir halde gelir vergisinden düşülür. Gelir vergisine doğal olan mükellefler ise beyan edilen senelik gelirlerinin %15 ini, senelik asgari ücret rakamını aşmayacak şekilde gelir vergisinden indirilir.

tıkla sorunu sor

Tehlikeli sonuç Hastalıklar Sigortası İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir