Kurban Bayramına Özel Kredi Veren Bankalar

Her yıl olduğu şeklinde 2017 senesinde da Kurban Bayramı’na yönelik bankalar tarafınca hususi krediler hazırlanmış durumdadır. Kişilerin bayram süresince yapacakları tüm harcamalarında kolaylık sağlamaları adına geliştirilen kredi paketlerinde, bu kolaylığın yanı sıra düşük faiz oranlarından da faydalanılmış olacaktır. Hazırlanan bayram kredisi paketlerine baktığımız süre birçok bankanın geleneksel adını verdiği de dikkat çekmektedir.

Şuan bayram harcamalarına yönelik kredi hizmeti sunan ve birçok değişik yoldan da başvuruları kabul eden bankaları aşağıdaki şeklinde sıralayabiliriz.

 1. QNB Finansbank
 2. Vakıfbank
 3. Ziraat Bankası
 4. Denizbank
 5. Halkbank
 6. Akbank
 7. Türkiye İş Bankası
 8. Türk Iktisat Bankası (TEB)
 9. Odeabank
 10. Güvence Bankası

Kısa bir süre için başvuruların alınacağı bu kredi paketinde, kişilerin sağlayacağı avantajlar ise yalnızca düşük faiz oranlarından yana olmayacaktır. Alınacak olan bu kredi paketlerinin birçoğunda 3 aya kadar kredi erteleme, kredi tahsis tutarı ödenmemesi ya da daha süratli bir sürede kredi teslimatı şeklinde avantajlardan da faydalanılacaktır.

Akbank Kurban Bayramı Kredisi 2017

Akbank, bayramda sevdikleri ile bir arada olmak isteyen ve 10 günlük bayram tatilinde kısa da olsa bir dinlence yapmak isteyen kişiler için %1,23’ten süregelen faiz oranları ile kredi hizmeti sunmaktadır. Akbank müşterisi olun ya da olmayın bu kredi paketinden faydalanabilirsiniz. Müracaat işlemleri için ise nüfus cüzdanı, gelir belgesi, adres belgeleri ile beraber Akbank şubelerine müracaat yapmanız gerekmektedir. 50 bin TL’ye kadar kredi başvurusu yapabileceksiniz. Ek olarak, banka tarafınca kredi notu ile risk raporu sorgulaması yapılacak, çıkan sonuca gore de sizden ek güvence ya da belge talebi olabilecektir.

%1,23’ten süregelen faiz oranları ile kullanılacak kredi paketinde, borcunuzu 3 ay ertelemeli ve 48 aya kadar da vadelendirebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Geleneksel Bayram Kredisi

Her yıl bayramlarda çocuklar kadar büyüklerin de yüzünün gülmesi adına hususi kredi paketi hazırlayan Türkiye İş Bankası, aynı hizmetini 2017 senesinde Kurban Bayramı’nda da sizlere sunuyor. 5 bin TL ile 50 bin TL içinde başvuruların yapılabildiği kredi paketi için örnek hesaplamamız da aşağıdaki şeklinde olacaktır.

 • Müracaat Miktarı: 5 bin TL
 • Kredi Faiz Oranı: %0,95
 • Vade Zamanı: 12 Ay
 • Kredi Tahsis Tutarı: 25 TL
 • Aylık Kredi Taksiti: 448,18 TL
 • Kredi Toplam Maliyeti: 5.378,20 TL

Görüldüğü şeklinde 5 bin TL’lik bir kredi başvurusu yapıldığında 12 ay için yalnızca 378,20 TL’lik faiz ödenmiş olacaktır. %0,95 olarak ele aldığımız faiz oranı ise, mevcut kredi paketi için başlangıç faizidir. Eğer yüksek meblağ ve uzun vade süresi ile müracaat yapmış olursanız buradaki faiz oranı birazcık daha yüksek olabilir.

Vakıfbank Geleneksel Bayram Kredisi 2017

Bayram kredisi için tercih edilen bir öteki banka da Vakıfbank’tır. %1,20’den süregelen faiz oranları ile sizlere kredi hizmeti sunan banka, hem 3 aya kadar erteleme imkanını hem de 48 aya kadar borç ödeme süresi belirlemenizi sağlamaktadır. Bankanın 2017 yılına hususi olarak hazırladığı bu kredi paketi için örnek hesaplamamız da aşağıdaki gibidir.

 • Müracaat Miktarı: 20 bin TL
 • Kredi Bade Süresi: 48 Ay
 • Kredi Tahsis Tutarı: 100 TL
 • Kredi Faiz Oranı: %1,20
 • Aylık Kredi Taksiti: 580,01 TL

Aylık 580,01 TL ödeyerek bayram süresince rahat etmek isteyenler, Vakıfbank şubelerine giderek kredi başvurularını tamamlayabilirler. Banka şubesinde gelir belgesi, nüfus cüzdanı ve ikametgah belgeniz ile kısa sürede başvurunuzu tamamlayabilir ve 48 saat içinde de onaylanan kredinizi teslim alabilirsiniz.

Bundan önceki yazımız olan Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli Konut Kredisi %0,99 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir