Kuveyt Türk Katılım Bankası 100 Bin TL 120 Ay Vadeli Konut Kredisi

Ev sahibi olmak isteyen yurttaşlarımızın bazıları, işin içinde faiz olduğu sebebi öne sürülerek kredi vakasına girmeyi pek arzu etmemektedir. Bu kesime de hitap eden değişik alternatif yollar bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafınca hayata geçirilen konut finansmanı kampanyasıdır. Kuveyt Türk Katılım Bankası ‘nın konut finansmanında; banka sizin beğendiğiniz evi sizin adınıza satın almakta, hemen sonra da size belli kar oranları ile size taksitle satmaktadır. Kuveyt Türk ‘ün konut finansmanı için belirlemiş olduğu kar oranı ise % 0,99 ‘dur.

Bu yazımızda sizlere Kuveyt Türk Katılım Bankası 100 bin TL 120 ay vadeli konut kredisi ile ilgili hazırlamış olduğumuz örnek bir ödeme tablosu paylaşmaya çalışacağız.

Kuveyt Türk Katılım Bankası 120 ay vadeli 100 bin TL ‘lik Konut Finansmanı  Ödeme Tablosu

Kâr oranı 0,99 olan Kuveyt Türk Konut finansmanında senelik toplam maliyet ise % 14,98 ‘i buluyor. Aylık taksitler ise 1.427 TL ‘ye geliyor. Konut finansmanı ile ilgili sayıları da sıralama halinde size arz edelim.

Rakamlarla 100 Bin TL 120 Ay Vadeli Konut Finansmanı

Kar Oranı : % 0,99

Aylık Geri Ödeme Miktarı : 1.427  TL

Ödenecek Toplam Finansman Miktarı : 172.707 TL

Senelik Maliyet : % 14,98

Kâr Ödemesi Toplamı : 71.333 TL

Kuveyt Türk Konut Finansmanı İçin Öteki Harcamalar

Konut finansmanında ödenecek kâr oranının yanı sıra başka bazı harcamalar da bulunmaktadır. Derhal bu tarz şeyleri da listeleyelim.

Finansman Bedeli : 500 TL ( % 0,05 oranında )

İpotek Tutarı : 243 TL (konut özelliklerine bakılırsa değişebilir )

Eksper Harcaması : 631 TL ( konut özelliklerine bakılırsa değişebilir )

Toplam Harcama Ödemesi : 1.413 TL

Konut Finansmanı Başvurusu İçin Lüzumlu Belgeler

Kuveyt Türk Katılım Bankası ‘ndan konut finansmanı kullanmayı düşünen tüketicilerin; konut finansmanı müracaat formu ( bankada verilecek ), gelir belgesi, nüfus cüzdanı, ikamet belgesi ( son 2 aya ilişkin satmaca ya da kredi kartı ekstresi de kabul ediliyor ) belgelerini hazırlamaları gerekmektedir. Banka lüzumlu görür ve isterse ilave belgeler talep edebiliyor.

Sigorta Harcamaları

Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finansmanı kullanacak tüketicilere DASK sigortası yapmayı koşul koşuyor. Finansman kullanacak kişinin talep etmesi halinde Konut Sigortası da yapıyor.

Öteki Hususlar

Kuveyt Türk ‘te konut finansman oranı % 75 ile sınırı olan. Bu % 75 ‘lik sayı için baz alınan kıymet ise eksperler tarafınca tespit edilecek ekspertiz kıymeti. Banka kefil talep etmiyor. Gene de lüzumlu görmesi kefil isteme hakkı bulunuyor. Eğer banka kefil isterse, konut finansmanı kullanmak için lüzumlu olan belgeleri kefilin de bankaya ibraz etmesi isteniyor. Satın alınan konut üstüne de ipotek koyuyor. İpotek varken konutun satışı da mümkün olmuyor.

Bundan önceki yazımız olan Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir