Market Bakkal Büfe Bayiliği Veren 3 Firma ve Şartları

Market, bakkal, büfe mi açmak istiyorsanız? Örnek olarak Carrefourre şeklinde bir yer!  Besin sektörüne süratli bir giriş yapmak istiyorsanız bölge bayiliği veren firmalardan destek alabilirsiniz. Parasız bayilik sunan ve isim bedeli talep etmeyen pek oldukca şirket da bulunmaktadır. Ayırca toptan besin satışı yapmak isteyenler için de franchise hizmeti sunulmaktadır. Bayilik veren marketleri, bakliyat firmalarını ve besin firmalarını sizler için araştırdık. Parasız bayilik veren firmalar da bulunmakta olup sermayesi olmayan kişilere firmalar bayilik imkanı sağlamaktadır. Parasız bayiliklerin yanı sıra 20 bin TL’ye bayilik veren firmalar da bulunmaktadır. Bu firmaların şartlarını yerine getirmeniz ve bayilik bedellerini ödemeniz durumunda işinizin sahibi olabilirsiniz.

Bayilik Iyi mi Alınır?

Bilhassa besin sektörü devamlı revaçta olan bir sektör. Bundan dolayı sektörde bulunmanız size ciddi manada kar elde edecektir. Bilhassa perakende sektöründe ciddi manada para vardır. Devletimizde artık bir marka haline gelmiş ve alışveriş için uğrak noktalarımızdan olmuş bazı marketler bayilik hizmeti sağlamaktadır. Çevremizde oldukca sayıda A-101 ve BİM şubeleri bulunmaktadır. Zira bu marketlerde pek oldukca ürünü uygun fiyata bulabiliyoruz. Doğal olarak bölgesel koşullara nazaran getirilecek olan ürünler de farklılık arz edecektir. Market bayiliği alabilmek için firmaların istediği bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar nerede ise benzer özellik göstermektedir.

 • Niyet mektubu yazarak bayilik talebinde bulunmak
 • Rakip marketlerin bulunmuş olduğu alanlara yakın olmak
 • Yatırım yapmak için lüzumlu olan ana para
 • Sektörde 2-3 yıla varan deneyim
 • Dükkan yeri ve kiralanmış ise kira kontratı

Doğal olarak bir de büfeler var. Lütfen büfe deyip geçmeyiniz. Ufak metrekarelerine bakmadan sahiplerine büyük paralar kazandırıyorlar. Eğer daha evvel büfe bayiliği veren firmaları ya da devren satılık büfeleri incelediyseniz ne demek istediğimi oldukca iyi anlayacaksınız. Zira fiyatlar uçuk seviyelerde. Market açmak için de yasal prosedürler gerekiyor. Sadece büfe açmanın daha katı şartları bulunduğunu düşünüyorum. Zira büfeler bina altlarında olamıyor. İşlek bir caddede olmak ise eğer olmazsa olmaz kuralımız.

Her insanın küçücük gereksinimleri için devamlı olarak gittiği ve ahbap olduğu bir büfe vardır. Gazete alırken ya da bir şişe su alırken bile çeşit çeşit muhabbetler dönebilir. Eğer lüzumlu olan şartları taşıyor iseniz derhal bayilik veren firmalara talepte bulunabilirsiniz. Bayilik almak devamlı avantajlı olmaktadır. Bir market açarak ürünlerinizi satın alan çevresine kanıtlamanız uzun süre alabilirken, zincir haline gelmiş marketlerin isimlerinden yararlanarak sektöre süratli bir giriş yapabilirsiniz. Cafe bistro bayiliği de alabilirsiniz.

Ekomini Bayiliği

Ekomini ; Bim , A 101 ve Şok kadar oldukca şubesi olmasa da tanınmış marketlerden bir tanesidir. 70 ilde toplamda 508 tane şubesi bulunmaktadır. Firmanın talep etmiş olduğu şartları yerine getirerek siz de kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Bu şartlar aşağıdaki gibidir;

 • Konsepte uygun olmalı
 • Mağaza büyülüğü 30 metre kare ila 100 metre kare içinde olmalı
 • Bayilik aldıktan sonrasında anahtar teslim olarak verilecek.
 • Firmanın belirlemiş olduğu ürünler satılacak.
 • Girişimci tecim ehli olmalı
 • Bilgisayar kullanımı bilinmeli
 • Geç emek verme saatlerinin kabul edilmesi
 • Perakende mağazacılık mevzusunda bilginiz olmalıdır.
ekomini-bayiliği
Ekomini bayiliği

Ekomini bayiliği almanın pek oldukca pozitif yanları bulunuyor. Hem tüketiciler nezdinde hem de girişimci nezdinde franchise hizmeti ile pek oldukca yarar sağlanması hedefleniyor. Girişimciler bu sayede kendi işlerinin patronu oluyorlar. Bir market açtığınızda ürünlerin tedariği için oldukca fazla efor sarf ederken bayilik almak için herhangi bir çaba göstermenize gerek kalmıyor. Sıfırdan bir kurulum, dükkan rafları, soğutma dolapları vb. ile uğraşmadan yalnız lüzumlu olan tutarı yatırarak işletmenize anahtar teslim yolu ile kavuşabilirsiniz.

Ek olarak tüketiciler için en oldukca dikkat edilecek mevzu alıveriş merkezlerinin, marketlerin ya da bakkalların evlerine yakın olmasıdır. Pek oldukca bayilik açarak siz de tüketicilerin size kolayca ulaşabilmelerini sağlayabilirsiniz. Ek olarak geç saatlerde de müşteriler gerekseme duydukları ürünlere kolayca ulaşabilirler.

Müracaat icra eden aday ile bayilik sözleşmesi yapılmaktadır. Açılacak olan her bayinin vergi numaraları ve ticari unvanları farklılık arz etmektedir. Kar marjı bayi sahibine ilişkin olmaktadır. Şirket kar oranından herhangi hisse talep etmemektedir. Bayilik başvurusunda bulunan kişiye belirli tutarlarda kira desteği sağlanmaktadır. Ek olarak firmanın akademi bölümünde eğitimler de verilmektedir. Kira sözleşmelerinin imzalanmasının peşinden faaliyete başlayabilirsiniz.

Marmaris Büfe

Büfelerin gelir getirici olduklarından yukarıda azca oldukca söz etmiştik. Sıfırdan bir büfe oluşturmak ise oldukça zor ve maliyetli olacaktır. Devren satılık büfeler bu anlamda işinizi görebilir. Sadece buraların niçin devredildiğini bilmek gerekiyor. Eğer satın alan potansiyeli olmadığından dolayı satılıyor ise kar elde edeyim derken boşa yatırım yapmayın. Sektöre girerken iyi bir araştırma yapmak gerekiyor. Bayilik fikri bu açıdan bakıldığında oldukça mantıklı geliyor. Zira marka isimlerinden yararlanarak sektöre daha yeni giren biri olarak bile kendinizi kanıtlamış oluyorsunuz. Siz de ufacık bir dükkandan milyarlarca ciro elde etmek istemez misiniz? O süre doğru adrestesiniz.

Sahibinden.com’ daki büfe ilanlarını inceleyin. 20 metre kare dükkana 500 bin TL verilir mi dediğinizi duyar gibiyim.  Sadece buralardan kar elde etmek o şekilde kolay ki. Hatta ilanların yanlarında yer edinen ciro fiyatlarını görünce sizde bu işi oldukça seveceksiniz. Bayilik alma fikri size sıcak geldiyse tavsiyemiz Marmaris Büfe olacaktır. Bu büfe adını bir ihtimal birkaçınız duymuşsunuzdur. 50 senedir etkinlik gösteren marka kurumsal bir hal almıştır. Hatta birkaç konsepti dahi bulunmaktadır.

marmaris-büfe
Marmaris Büfe

Etiler’ de bulunan Express konseptinin büyüklüğü 20 – 50 metre kare içinde değişmektedir. Klasik şubelerin büyüklüklerinin ise 50 metre kareden fazla olması gerekiyor. Restoran sıfatı alabilecek büyüklük ise 100 metre karedir. Bu konsept de uygulanmaktadır. Firmanın yönetim kurulu başkanı 60′ dan daha çok şubelerinin bulunduğunu bildiriyor. Yatırım için talep edilen karşılık ise 300 bin TL ! Evet yanlış duymadınız. Doğal olarak bu fiyat konseptlere nazaran değişim gösterecektir. İş ortaklığı yolu ile siz de büfe açabilirsiniz.

Franchise giriş bedeli ise konseptlere nazaran aşağıdaki gibidir;

 • Express büfe bayilik : 55 bin TL
 • Klasik büfe bayilik : 90 bin TL
 • Consept büfe bayilik: 125 TL

Meydana getirilen yatırımın ise 3 yılda sıfırlanarak artık kar getirmeye başlamış olacağı öngörülüyor. Doğal olarak fiyatlar lokasyona nazaran farklılık arz edecektir. Bir de kar oranını konuşmamız gerekiyor. Şirket aylık cironun %3′ ü kadar bir karşılık talebinde bulunuyor. Katılım desteğinin sağlanabilmesi için ise gene ciro üstünden %2 oranında bir karşılık alınıyor. Doğal olarak bayilik alacak girişimcinin ticari bir ruha haiz olması da aranan şartlar arasındadır. Detaylı informasyon almak için tıklayınız.

Bakkal Açmak

Bakkal açarak ticari hayatınıza devam edebilirsiniz. Sadece size bazı açıklamalarda bulunmak istiyoruz. Bakkal diye tabir edilen bir meslek artık neredeyse sizlere yaşam diyebiliriz. Nerede o eski mahalle bakkalları diye iç geçiriyor olabiliriz sözgelişi şu anda. Elimize 1 lira geçince gidip bir şeyler aldığımız bakkal amcalardan artık yapıt yok. Azca kattan oluşan evlerin yerini rezidanslar, ağaçların yerini beton yığınları aldığından beri veresiye defterlerini de tarihin tozlu raflarına kaldırdık. Bayilik veren market ve bakkalların tam listesine ulaşabilirsiniz.

bakkal-açmak
Bakkal Açmak

Gene de bir bakkal açmak isterim diyorsanız ilk olarak işlek bir dükkan bulmak ile yola çıkmalısınız. Sonrasında sıra ürünlerin tedariğine geliyor. Toptancılar ile anlaşarak ürünleri ucuza mal edebilirsiniz. Sadece emin olun bana raflarınız tozlanacak. Tüketiciler için satın alma potansiyeli ile doğru orantılı olan mevzu ürüne erişme süresidir. Bakkallar ürün genişliği bakımından daha dar bir hareket alanı sunmaktadır. Fakat marketlerde aradığımız her şey elimizin altındadır. Bu sebeple gene size önerimiz bir market bayiliği almanız olacaktır.

Şok Market Bayiliği

Bim’ den bahsetmediniz dediğinizi duyar gibiyim. Fakat Bim bayilik vermiyor. Bir tek kiralık bir dükkan yeri gösterebiliyorsunuz. Sadece Şok market bayilik veren firmalar içinde yer verilmiştir. Yıldız Holding tarafınca satın alınmış olan firmadan bayilik alabilmeniz için bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Bu şartlar;

şok-market
Şok Market
 • Otopark problemi yaşanmaması
 • Girişinin yüksek olması
 • Mağaza içinde rutubet problemi yaşanmaması
 • 500 metre karelik bir alana haiz olunması
 • Deposunun minimum 100 metre kare olması
 • Yakınlarda aynı firmanın değişik bir şubesinin olmaması
 • İnsan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde olması gerekiyor.

Siz de market, büfe bayiliği alarak kar elde edebilirsiniz. Lüzumlu olan şartları taşıdığınızı düşünüyor iseniz, müracaat  yapmak için geç kalmayın.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir