Metro Kargom Nerede Nasıl Takip Edebilirim?

Kargo ve lojistik sektöründe son dönemde yaşanmış olan ciddi gelişme ile beraber; sektöre giriş icra eden oyuncu sayısı her geçen artmaktadır. Bu şirketlerden birisi de Metro Kargo ‘dur. Daha oldukca şehirlerarası ulaşım ve yolcu sevkiyatı yapmış olduğu Metro Gezim markasıyla adını duyduğumuz Metro markası, hali hazırda Metro Tüm ortaklık çatısı altında faaliyetlerini yürütmekte olup, gezim sektörünün yanı sıra petrolcülük, elektrik, maden, kargo vs. şeklinde holdingin 10  tane iştiraki daha bulunmaktadır.

Son dönemde kargo işine de giren Metro Tüm ortaklık; Metro Kargo markasıyla sektörde her geçen gün üst sıralara tırmanmaya devam etmektedir.  Metro Gezim ile yolcu nakliyesinde kazanmış olduğu tecrübeyi kargo nakliyesinde de hayata geçirmiş ve sektörde kısa sürede zirveye oynayan firmalar arasına girmiştir.

Metro Kargo; dönemin getirmiş olduğu teknolojik yeniliklere de hızla adapte olmuş, bir tıkla anında müşterilerine kargolarının  akıbeti hakkında informasyon sağlama imkanı sunmaktadır. Metro Kargom nerede nasıl takip edebilirim diyenlerin yapması ihtiyaç duyulan www.metrokargo.com adresinden derhal sol taraftaki bölümden Kargo Sorgulama kısmına girmek olacaktır. Gene bunun bir öteki bağlantı olarak http://www.metrokargo.com/Home/Index/1 adresi de kullanılabilir. Kargo Sorgulama kısmına girdikten sonrasında bizlerden takip numarası, ATF numarası ya da irsaliye numarası istenecektir. Bu üç kalemden birisi ile sorgulama işlemini gerçekleştirebiliriz. Sorgula dedikten sonrasında açılacak ekranda kargomuzun halen nerede olduğu, son olarak nerede işlem görmüş olduğu, tahmini teslim zamanı şeklinde mevzularda detaylı bir şekilde informasyon verildiğini göreceğiz.

Ek olarak her geçen teknolojik alt yapısını geliştirmeye ve iyileştirmeye devam eden Metro Kargo; son dönemde hayata geçirdiği Kargo Park projesiyle;  kargoculuk adına tüm işlemlerinizi cep telefonunuz, tabletiniz ya da bilgisayarınızdan yapma imkanı sağlamaktadır. Kargo takip edeni, ödeme seyretme, gönderi raporu yapma ya da isterseniz kendi barkodunuzu hazırlama şeklinde işlemleri yapmanız olanak sağlamaktadır. Kargo işlemlerinin daha kurumsal ve ustalaşmış yapılması adına, Kargo Park da her geçen gün geliştirilmeye devam etmektedir.

Gene Metro Kargo ‘nun interneti olan www.metrokargo.com üstünden yapılabilen işlemlerin sayısı da artış gösterirken; şu an için online işlemler bölümünde; göndermeyi düşündüğünüz kargonun tahmini teslimat süresini öğrenme, göndermek istediğiniz kargonun fiyatını hesaplama ya da direkt olarak kargo gönderme işlemleri yapabilirsiniz.

Metro Kargo alan kişi hizmetleri telefon numarası olan 444 90 55 nolu telefonu arayarak her türlü talep, tavsiye ve şikayetlerinizi özgürce bildirebilirsiniz. Mevzusunda uzman alan kişi temsilcileri problemlerinizi çözmek adına sizlere destek olacaktır. Gene Metro Kargo ‘nun web sitesi olan www.metrokargo.com adresinden yazışma kısmına tıklayarak açılacak yazışma formu vasıtası ile de şirket yetkilileri ile irtibata geçebiliriz. Direkt olarak yazışma formuna ulaşmak isteyenler http://www.metrokargo.com/Content/PageContent/8 adresini kullanabilirler. Burada yazışma bilgilerinizi yazdıktan sonrasında ileti bölümünde talep tavsiye ya da şikayetlerinizi belirtebilirsiniz. En kısa sürede tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

Bundan önceki yazımız olan Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir