MTV Ödemesi Alan Bankalar Hangisi?

Bilinmiş olduğu suretiyle Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), vergi dairelerinin yanı sıra bankalar üstünden de ödenebiliyor. Bu yazımızda MTV ödemesi alan bankalar hangisi onlardan bahsedeceğiz. MTV ödemeleri için vergi dairelerinden sonrasında bazı bankaların da tahsilat için yetkilendirilmesi, vatandaşlar açısından büyük bir kolaylığı da bununla beraber getirdi. Böylece MTV borcu olan şahıs, yetkili bankanın herhangi bir şubesine giderek ya da bu bankaların web bankacılığı üstünden ödemesini yapabiliyor.

MTV Ödemelerinde Banka Kolaylığı

MTV ödemelerinin bankalar vasıtasıyla da yapılabilmesiyle beraber bankalar adeta bir yarış içine girdiler. Bir takım kampanyalar ve fırsat seçenekleri ile vatandaşların MTV borçlarını kendi bankalarından ödemeleri için teşvik yarışına girdiler. Bazı bankalar MTV borcunu kendilerinden ödeyen müşterilerine parasız sıhhat taraması, vasıta temizliği ve bakım kiti, indirimli bakım kampanyaları ve periyodik bakım fırsatları, alış verişlerde kullanılabilecek para puanlar ve hatta taksitlendirme şeklinde birçok kampanya ve hediyeler bile sunuldu.

MTV borcunu ödemek için ilk olarak borcun ne kadar bulunduğunu bilmek gerekir. Bunun için ilgili vasıta sahipleri Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi internet sayfası üstünden lüzumlu detayları doğru ve eksiksiz bir halde girerek ne kadar MTV borcu olduklarını öğrenebilirler. Borç öğrenmenin yanı sıra ilgili adımları takip ederek kredi kartı yardımıyla MTV borcu da ödeyebilirler. Borç ödeme esnasında aracın plakası, tescil zamanı ve kişinin T.C kimlik numarası gerekmektedir. Bu bilgiler ve kredi kartı yardımıyla MTV vergisi ödenebilmektedir. Bankalar ve GİB üstünden MTV ödemesi kolaylığından bahsettikten sonrasında şimdi de MTV ödemesi alan bankalar hangisi onlara bir göz atalım

MTV Ödemesi Alan Bankalar

MTV ödemesi alan yetkili bankaların tam sıralaması Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi internet sayfasında yayınlanmaktadır. Buradaki bilgiye gore Gelir İdaresi Başkanlığı’nın web sitesinde yer edinen bilgilere gore, Akbank, Etken Yatırım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Alternatifbank, Anadolubank, Asya Katılım Bankası, Citibank, Denizbank, Burgan Bank, Fibabanka, Finansbank, HSBC, ING, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Odea Bank, Şekerbank, Ziraat Bankası, Tekstilbank, Turkishbank, Turkland Bank, Türk Iktisat Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Güvence Bankası, Halk Bankası, Türkiye İş Bankası, Vakıflar Bankası ile Yapı ve Kredi Bankası MTV ödemeleri yapılabilen bankalardır. İnternet üstünden MTV ödemesi alan bankalar hangisi sorusunun cevabı da; Akbank, Asya Katılım Bankası, Denizbank, Finansbank, HSBC, Ziraat Bankası, TEB, Güvence Bankası, Halk Bankası, İş Bankası, Vakıflar Bankası ile Yapı ve Kredi Bankası olmaktadır.

MTV Ödeme Anlaşmalı Bankalar‘ı linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Bundan önceki yazımız olan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer? Düşer? 2021 [Çözüldü.] başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir