Odeabank 8444 SMS Kredi Başvurusu

Devletimizde hemen hemen yeni bankalar içinde olan Odeabank artık SMS ile kredi başvurusu hizmetini müşterilerine sunuyor. Bu sayede asla zaman kaybetmeden, işinizden izin alıp bankaya gitmeden bir tek telefonunuz ile bir kısa ileti atarak kredi başvurusunda bulunabileceksiniz. Bunun için tek yapmanız ihtiyaç duyulan Odeabank 8444 SMS Kredi başvurusu servisini kullanmak. GSM operatörünüzden bağımsız olarak bu servis tamamen parasızdır ve hiçbir şekilde SMS tutarı alınmamaktadır.

Odeabank’tan SMS ile kredi başvurusu iyi mi yapılır?

Bu süreçte yapılacak olan tüm başvurular bir ön değerlendirme sürecine girecektir. Bu müracaat sonucunda direkt onay gelme ihtimali olduğu şeklinde bankanın müşteriden ek belgeler istemesi sebebiyle bankaya gitme ihtimaliniz de bulunmaktadır. Bunun bilgisini de verdikten sonrasında işin teknik kısmına geçelim.

Telefonunuzun yeni ileti kısmına girdikten sonrasında ileti içeriğine KREDIM yazın ve bir boşluk bırakın. Sonrasında TC kimlik numaranızı aralarında asla boşluk olmadan 11 hane olacak şekilde yazınız. Sonrasında ise başka hiçbir şey eklemeden mesajın gideceği telefon numarası kısmına 8444 yazarak mesajı gönderin. Odeabank SMS kredi müracaat süreci bu kadardır, ek bir işlem yapmanız gerekmez.

Odeabank 10.000 liralık bir kredi için ne kadar geri ödeme ister?

48 aylık bir vade talep ettiğinizi düşünürsek aylık ödemeleriniz 300 lira ile 400 lira içinde değişecektir. Geri ödemelerin içinde bu denli değişik olmasının sebebi ise müşterinin kredi notu ve sicili olarak karşımıza çıkıyor. Kredi kartı borçlarınızı ödemelerini düzenli yapıyor ve daha ilkin çektiğiniz kredileri de günü gününe ödemişseniz kredi siciliniz temiz çıkacak ve gene aynı şekilde kredi notunuz da yüksek olacaktır.

Kredi notu yüksek olan Odeabank müşterileri daha yüksek oranlarda ve daha düşük faizler ile kredi imkanlarından faydalanabilirler. Kredi notu düşük ve sicili kabarık olan müşterilerin SMS ile kredi müracaatları genel anlamda kabul edilmemekte yada kefil gösterilmesi için bu müşterileri banka şubeye çağrı etmektedir.

Odeabank kredi faiz oranlarını SMS ile iyi mi öğrenebilirim?

Odeabank SMS hizmetleri ile güncel kredi faiz oranlarını öğrenmek oldukça ergonomik. Bu serviste bankanın sizden talep etmiş olduğu 2 data var; Lira yada USD bilgisi ve faiz oranını öğrenmek istediğiniz ay.

Bu detayları ise KREDI yazdıktan sonrasında ilave ederek gene 8444’e kısa ileti olarak göndermeniz gerekiyor.

Kredi oranlarını öğrenmek için ÖRNEK SMS: KREDI TL HAZİRAN

Yukarıdaki SMS ile Odeabank size Mayıs 2021 için güncel faiz oranlarını lira cinsinden yollayacaktır. Kredinizi dolar üstünden almayı düşünüyorsanız TL yerine USD yazmalısınız.

Odeabanks 8444 SMS kredi başvurum onaylanırsa, miktar hesabıma yatar mı?

Yazımızın başlarında belirtmiş olduğum şeklinde SMS hizmeti aslına bakarsak bir ön başvurudur ve sizin bankaya oldukça sık gelmiş olarak zaman kaybetmemeniz için oluşturulmuş bir ek hizmettir. Bu müracaat sonucunda banka sicilinizi kredi için uygun görürse sizi şubeye çağrı ederek bir ekip belgeler talep edecektir. Düzgüsel şartlarda bu belgeler adresinizi kanıtlayan bir satmaca ve kimlik ile sınırlıdır.

Banka başvurunuzu pozitif yada negatif da bulmamış olabilir. Bu şeklinde durumlarda ise gelir belgesi, tapu, kefil şeklinde talepleri olabilir.

Odeabank SMS hizmeti ile başka ne şeklinde hizmetlerden faydalanabilirim?

Odeabank SMS hizmeti ile geniş bir yelpazede müşterilerine hizmet veriyor. Kredi kartı ekstreniz, şube adresleri, güncel tahvil detayları ve öteki bir oldukça bankacılık hizmetini saniyeler içinde öğrenebilirsiniz. Gene aynı şekilde kredi başvurusu yapmak yada öteki detayları öğrenebilmek için SMS yerine 444 8 444 numarasından telefon bankacılığı hizmetinden de 7/24 faydalanabilirsiniz.

Bundan önceki yazımız olan Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli Konut Kredisi %0,99 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir