Odeabank Kredisi ile Vatan Bilgisayar’dan Telefon Nasıl Alınır?

BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafınca geçtiğimiz süre içinde cep telefonları ile ilgili olarak ilk etapta bir taksit sınırlaması getirilmiş, sonrasında ise tamamen taksit yasaklanmıştı. Bu mevzuda bir çok şirket kendisine bakılırsa çözümler üretmeye çalışmış, bunlardan birisi de Vatan Bilgisayar olmuştur.

Vatan Bilgisayar‘ın Odeabank ile beraber yürüttüğü ortak emek verme neticesinde kredi tahsisinde bulunarak tüketicilere taksitle telefon alabilmeyi elde etmiştir. Şimdi siz kıymetli okurlarımız için bu yazımızda Vatan Bilgisayar’dan Odeabank Kredisi İle Telefon Nasıl Alınır? özetlemek gerekirse anlatmaya çalışacağız.

Odeabank Cep Telefonu Kredisi Iyi mi Çekilir?

Ilk olarak bu kredi ile cep telefonu alabileceğiniz tek adresin Vatan Bilgisayar bulunduğunu açıklayalım. Süreci de özetlemek gerekirse söyleyecek olursak; ilk etapta satın alacağınız cep telefonuna karar vermeniz, sonrasında Odeabank tarafınca sizin adınıza bir kredi tahsisi ve sonrasında Vatan Bilgisayara ödeme işleminin gerçekleştirilmesi şeklindedir. Belirlenen günlerde de kredi taksitlerinizi Odeabank ‘a yatırmanız gerekecektir.

Telefon Kredisine Iyi mi Müracaat Yapılır?

Aslına bakarsan bazı Vatan Bilgisayar şubelerinde bu mevzuda üzerinize oldukça fazla bir iş düşmüyor. Şundan dolayı Türkiye genelinde Vatan Bilgisayar ‘ın bazı şubelerinde Odeabank temsilcileri bulunmakta ve tüm süreci sizin adınıza yönetiyor. Sizin yapmanız ihtiyaç duyulan yalnız bir kaç imza atmak oluyor. Sadece taksitle cep telefonu satın almak istediğiniz Vatan Bilgisayar şubesinde bir Odeabank görevlisi yok ise;  bu durumda da değişik bir yol izlemeniz gerekecek. Bu durumda cep telefonunuzda göndereceğiniz bir SMS ile Vatan Bilgisayar cep telefonu kredi başvurunuzu başlatabilirsiniz. Atmanız ihtiyaç duyulan bildiri ise; VATAN bir boşluk TC KİMLİK NO bir boşluk CEP TELEFONU MEBLAĞI şeklinde olmalı ve bu mesajı da 8444 e göndermelisiniz. Kafa karıştırmamak adına bir de örnek bildiri yazacak olursak; “VATAN 12345678901 2500” şeklinde olacaktır.

İLGİLİ : https://www.finanspedia.com/odeabank-8444-sms-nakit-hazir-kredi-basvurusu.html

Vatan Bilgisayar‘dan Odeabank Telefon Kredisi Derhal Çıkar mı?

İlgili SMS ‘i doğru bir halde gönderdikten sonrasında kısa süre içinde Odeabank görevlileri tarafınca telefonla aranacak ve bununla beraber de kredinizin onaylanıp onaylanmadığı ile ilgili data verilecektir. Bu aşamadan sonrasında krediniz onaylandı ise; ödeme koşulları belirlenecektir. Onaylanmadı ise; daha düşük miktarlar için onay olup olamayacağını ilgili Odeabank banka görevlisine sorabilirsiniz.

Vade Süresi Ne Kadar Faiz Ne Kadar İşliyor?

Vatan Bilgisayar Odeabank cep telefonu kredisinde vade süresi azami olarak 48 aydır. Daha evvelinde 12 ay olarak uygulanan bu vade süresi daha sonradan gerekseme kredisi durumunda olduğundan 48 aya uzatılmıştır. 48 aydan daha çok taksit yapılması da mümkün değildir. Faiz oranlarının da oldukça uygun bulunduğunu söyleyebiliriz.

Krediniz Onaylandıktan Sonrasında Ne Olacak?

Odeabank tarafınca Vatan Bilgisayardan almak istediğiniz cep telefonu ile ilgili kredinizin onayı ile beraber; banka tarafınca size geri dönüş yapıldıktan sonrasında vade süresi, vs. şeklinde mevzuları da bitirdikten sonrasında yapmanız ihtiyaç duyulan iş; kimliğiniz ile beraber herhangi bir Vatan Bilgisayar şubesine gitmek ve istediğiniz telefonu almak olacaktır. Kredilendirme işlemi ile ilgili sonraki süreç Vatan Bilgisayar görevlileri tarafınca tamamlanacaktır.

Ödemeleri Vatan Bilgisayara Değil

Odeabank ‘tan çekeceğiniz cep telefonu kredisi ile Vatan Bilgisayardan cep telefonunuzu satın aldıktan sonrasında ödemelerinizi gene Odeabank ‘a yapmanız gerekmektedir. Bunun için Odeabank ATM ve şubelerini kullanabilirsiniz. Kredi numaranız ile aylık taksitlerinizi ödeyebilirsiniz. Kredi numaranız ve öteki mevzular için Odeabank alan kişi hizmetleri yetkilisinden data alabilirsiniz. Vatan Bilgisayar ‘dan kredi ile cep telefonu mevzusunda daha detaylı data için lütfen 444 8 444 nolu telefonu da çekinmeden arayabilirsiniz.

Bundan önceki yazımız olan Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir