Ödenmeyen Kredili Mevduat Hesabına (Ek Hesaplar) İcra Gelir mi?

Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Kredili mevduat hesabı bankaların vadesiz hesaplara tanımlamış olduğu bir kredi türüdür. Çoğu zaman bankalar maaş müşterilerine, kredi çeken müşterilerine oluşturulan vadesiz hesaplara tanımladıkları 250-5000 TL aralığında sunmuş oldukları bir nevi kredi olarak değerlendirilebilir.

Kredili mevduat hesabı bir fazlaca banka tarafınca sunulan bir hizmet olmakla beraber her ne kadar değişik adlarda olsalar da aslına bakarsak özellik ve verdiği hizmetler tamamen aynıdır. Mesela Maaş Kartınıza bankanız tarafınca tanımlanan 1000 TL limiti arzu ettiğiniz zaman kullanabilirsiniz. ister hepsini tek seferde çekebilir, kısmen kullanabilir, havalenizi, EFT’nizi bu hesaptan yapmanız mümkündür. Gene ek hesapta bulunan paranızdan kredinizi kredi kartınızı ödeyebilirsiniz.

KMH Hesabına İcra Gelir mi?

Peki Bu ek hesapların ödenmesi durumunda ne olur, yasal takibe düşer mi? ek hesaplara icra gelir mi? şeklinde soruları ban banak izah etmeye çalışalım.

Ilk olarak temel kuralları izah edelim Ek hesaplar dan kullanılan paralar genel anlamda son ödeme zamanı ayın 17 şeklinde belirlenir, şu demek oluyor ki kullanırsınız ayın 15 inde maaşınız yatar ve hesabınız sıfırlanır banka bir tek faiz tutarını öğrenim eder ve kalan tutarı yeniden kullanırsınız. Diyelim ki para yatırmadınız ve faiz ödeme günü geçti o süre ek hesap tan para çekme olanağı da ortadan kalkar.

İş Bankası Ek Hesap Ödenmez ise İcra gelir mi?

İş bankası tarafında sağlana ek hesap ödenmemesi durumunda ilk ay kullanıma kapatılır, 2 ay banka tarafınca ihtarname gönderilir ve borcun kapatılması için devamlı bankadan telefon alırsınız, gene ödenmez ise 90. sonrasında ek hesap borcunuz hukuk bürosuna devredilir ve ve ortalama 110 gün sonrasında size icra müdürlüğünde icra gelir.

Yapı Kredi Ödenmeyen Esnek Hesap Borcuna İcra Gelir mi?

Yapı Kredi bankası da müşterileri esnek hesap adı altında kredili mevduat hesap hizmeti sunmaktadır esnek hesap borcunuzu ödemez iseniz size icra eninde sonunda kesinlikle gelir.

Denizbank Ödenmeyen Kurtaran Hesap Borcuna İcra Iyi mi gelir?

Deniz banka kurtaran hesap ve kredili mevduat hesapları ile sunmuş olduğu hizmeti gene bildiğimiz ve yukarıda izah ettiğimiz mantıkla kullanılır, ödenmemesi durumuna tarafınıza icra gelmesi kaçınılmazdır.

Güvence Bankası Ödenmeyen Ön ödeme Hesap İcra Gelir mi?

Ön ödeme hesap banka tarafınca sunulan kredi mevduat hesabıdır sağlamış olduğu kolaylıklar ile beraber ödenmemesi durumunda gene yasal takip ile beraber netice olarak tarafınıza icra gelir.

Vakıfbank Kredili Bankomat borcuna İcra Gelir mi?

mevzuya ilişkin yukarıda da izah edilmiş olduğu şeklinde bildiğimiz ek hesap netice olarak ödenmemesi durumunda icra yaptırımı ile karşılaşmanız pek ala mümkün.

QNB Finansbank ek Hesap Borcuna İcra Gelir mi?

QNB Finansbank tarafında  sunulan kredili mevduat hesabı olan ve ek hesap olarak adlandırılan bu hesap ödenmemesi durumunda banka öğrenim için tarafınıza icra gönderir.

Ödenmeyen Akbank Artı Para Borcuna İcra Gelir mi?

Artı para banka tarafınca sunulan ve anlık ihtiyaçlara yanıt veren bir hizmet olmakla beraber ödenmemesi durumunda banka öğrenim için tarafınıza icra yollar.

Bundan önceki yazımız olan 2021’da Asgari Ücret Ne Kadar Oldu? başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir