OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) Veren 7 Banka Önerisi

OGS kısaca otomatik geçiş sistemi vatanımızda paralı yollarda kullanılan para ödeme sisteminden birisidir. Bu sistemin en mühim özelliği gişelerde ödeme için durulmaması sebebiyle hem trafik sorununa hem de vatandaşların süre yitirilmesine niçin olmamaktadır.

Araçlarda bulunan etiketleri geçiş esnasında gişelerde yer edinen antenlerin algılaması ile etikete bağlı bulunan hesaptan ya da kredi kartından otomatikman ödeme yapılmaktadır. Bankalar güvence kapsamında olan ve gene güvence kapsamında arızalanan Otomatik Geçiş Sistemi cihazlarını parasız yenilemektedirler. Güvence kapsamı dışı yada güvence kapsamında olup ta güvence süresi biten cihazları tüketicilerin tekrardan almaları gerekmektedir.

Otomatik geçiş sistemi aleti tutarları bankalar tarafınca belirlenmektedir.

Bu fiyatlar alacağınız bankaya bakılırsa 40-60 TL içinde değişmektedir. Cihazların güvence sürelerini de gene bankalar belirlemektedir. Ziraat Bankası ve Güvence Bankası Otomatik Geçiş Sistemi elektronik etiketleri için 3 yıl, Türkiye İş Bankası Otomatik Geçiş Sistemi elektronik etiketleri için 4 yıl, Vakıfbank ve Denizbank Otomatik Geçiş Sistemi elektronik etiketleri için 5 yıl güvence vermektedir.

OGS hesabında geçiş ücretini karşılayacak kredi bulundurulması zorunludur. Bu yüzden OGS hesaplarına Kredi Kartlarından otomatik ödeme talimatı verilmesi son aşama önemlidir. Aksi durumda OGS hesap bakiyesinin devamlı olarak takip edilmesi gerekmektedir. OGS hesabında geçiş için kafi bakiye bulunmadığı durumda sıfır bakiyenin altındaki hesaplar  banka tarafın iptal edilip Kara Listeye alınmaktadır.

OGS Veren 7 Banka Önerisi

OGS sisteminden yararlanmak için anlaşmalı bankalara başvurmak gerekmektedir. Anlaşmalı bankalar ve müracaat şekilleri aşağıda belirtilmiştir;

Ziraat Bankası;

444 00 00- 0850 220 00 00 numaralı satın alan hizmetlerini arayarak, OGS Web’ den yada Ziraat İnternet Şubesinden müracaat yapabilirsiniz.

Vakıfbank;

Yetkili şubeye başvurarak OGS etiketinizi temin edebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası;

İnternet şubesinde; Müracaat-Ürünler-OGS sekmesini tıklayarak, bankamatiklerde ise başvurular menüsünden OGS sekmesini seçerek OGS başvurusu yapabilirsiniz.

Denizbank;

Denizbank şubelerinden, Açık deniz web bankacılığından ya da 444 0 800’ü arayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Güvence Bankası;

İnternet şubesinden, 444 0 333 Alo Güvence satın alan hizmetlerinden ya da Güvence şubelerinden müracaat yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası;

İnternet şubesinden, satın alan hizmetlerinden, mobil şubeden yada banka şubelerinden müracaat yapabilirsiniz.

Akbank;

Akbank şubelerinden yada Akbank Direkt İnternet şubesinden müracaat yapabilirsiniz.

Bundan önceki yazımız olan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer? Düşer? 2020 [Çözüldü.] başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir