Online Kredi Veren 10 Banka Önerisi

Banka kredileri nakit sıkıntısı çeken kişiler için nakit ihtiyacını karşılamak amacıyla başvurulan bir borçlanma yöntemidir. Bankalar kredi verecekleri müşterileri için çözümleme yaparlar. Müştekinin gelir ve giderini hesaplarlar. Gelirinden fazla borçlanmak isteyen satın alan bankadaki pozisyonu riskli olduğundan kredi talebi negatif sonuçlanır. Burada mühim olan gelirinizin belgelenebilir olmasıdır. Geliriniz aylık ödeme miktarının üç katı dahi olsa belgeleyemediğiniz müddetçe bankalardan kredi alamazsınız.

Bu durum yalnız tüketici kredileri için değil konut kredisi, taşıt kredisi, borç geçirme kredisi vb.. tüm kredi çeşitleri için geçerlidir. Bankalar kredi için başvuruda bulunan müşterinin risk durumunu gözden geçirirler ve sonucuna nazaran müşteriye kredi verirler. Bu hesaplamalar ve analizler bankalara nazaran farklılık göstermektedir.

Bankalar müşterilerinden kredi talepleri alırken bu talepleri değişik yollardan almaktadırlar. Alan kişi hizmetlerini arayarak, cep telefonundan SMS göndererek, web bankacılığını kullanarak yada şubeye giderek bankalardan kredi talebinde bulunabilirsiniz. Kredi taleplerinin en yaygın kullanılan biçimi SMS ile meydana getirilen kredi talebidir. SMS ile kredi talebinde bulunduktan sonrasında banka tarafınca size gönderilen ön onay cevabına nazaran kredi kullanabilirsiniz. Örnek verecek olursak kredi talebiniz banka tarafınca ön onay alamazsa banka şubesine gitmezsiniz. Kredi talebiniz ön onay aldığında banka şubesine gidersiniz. Bu da gereksiz yere zaman kaybı yaşamanızı engellemiş olur. İnternet bankacılığından meydana getirilen kredi talepleri de aynı şekildedir. İnternet bankacılığından yaptığınız talep banka tarafınca incelenir ve ön onay sonucu size talebinize nazaran mail yada SMS olarak gönderilir.

Banka müşterileri için zamandan tutum sağlamış olduğu için günümüzde daha oldukca tercih edilen ve bu yüzden gittikçe yaygınlaşan öteki bir kredi türü de online kredidir. Online kredide satın alan bankaya web, sms yada satın alan hizmetleri aracılığı ile başvurur. Müracaat sonucu pozitif yönde ise banka satın alan ile irtibata geçer ve kredi miktarı belirlendikten sonrasında banka kargo aracılığı ile müşteriye sözleşme gönderir. Alan kişi sözleşmeyi imzalayıp gelen kargo görevlisine geri verir. Sözleşme bankaya ulaşmış olduğu andan itibaren kredi tutarı müşterinin talep etmiş olduğu bir hesaba yada o banka tarafınca satın alan için açılmış olan vadesiz mevduat hesabına yatırılır. Bu şekilde çalışan ve müşterilerine zamandan tutum elde eden bankalar aşağıdaki gibidir.

Finansbank

Bank Pozitif

Aktifbank

Denizbank

Enpara.com

Güvence Bankası

Akbank

Yapı Kredi Bankası

A Bank

İş Bankası

Bundan önceki yazımız olan Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu 2021 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir