Peşinatsız Konut Kredisi 2021 Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Konut alımları için yurttaşlarımız bankalardan kredi alıyor. Sadece bankalar konutun ekspertiz değerinin %80’i kadar kredi veriyor. Peşinatı olmayanlar konut kredisinin tamamı alabilir miyim diye merak ediyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank şeklinde bankalar peşinatsız kredi veriyor. Bu bankalardan kredi alabilir ve evin ekspertiz değerinin tamamına kredi alabilirsiniz. Sadece bu kredilerden yararlanmak için belirli şartlara haiz olmak gerekiyor.

2021 Senesinde Sermayesiz Konut Kredileri

Kenarında birikmişi olmayan ve hiçbir nakit parası olmayan kişilere kira ödemek yerine kendi evlerinin taksitlerini kira öder şeklinde ödemeleri ve bu sayede de ev sahibi olmaları için lüzumlu olan şartları ve 2021 yılı için lüzumlu olan kredi faiz oranları bu yazımızda sizler ile paylaşıyoruz. Sizler de iyi mi hiçbir birikiminiz olmadan Peşinatsız Konut Kredisi 2021 Iyi mi Alınır? Şartları Nedir? Öğrenebileceksiniz.

Asla Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Geçtiğimiz yıllarda konut alacak vatandaşlara bankalar son aşama kibar davranarak ev sahibi olmalarını sağlayabiliyorlardı. 2011 yılından önceleri bankalar ev alacak olan vatandaşlara %100 kısmını karşılayarak ev almalarını sağlıyordu. Sadece 2010 senesinin sonlarına doğru ve 2011 başlarından yürürlüğe giren kanun ile konut kredisi kullanacak olan kişiler daire miktarının %75’i oranında kredi kullanma imkanı sunuldu. Bu oran son düzenleme  ile %80 ‘ e çıkarıldı. Aynı şekilde iş yeri almak isteyen vatandaşlara ise %50 oranında olanak sağlandı. Bu durumda hiçbir birikimi olmayan ve ev almak isteyenler ise ev almak için bankaların yolunu tuttular. Peşinatsız olarak ev sahibi olmak isteyenler buradan ulaşabilirler.

Hiç Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar 2021
Asla Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar 2021

Peşinat Olmadan Ev Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Hususi sermayeli birçok banka günümüzde hiçbir peşinat istemeden ev kredisi vermekte ve kısaca sizin elinizde asla paranız olmasa dahi bir bankaya giderek ev alacağınızı söylemeniz lüzumlu belgeleri tamamlamanız durumunda banka sizlere ev kredisinin tamamını veriyor. Ev kredisinde peşinatsız ev sahibi olmak için kredi veren bankalar hususi ve kurumsal bankalar kredinin tamamını vermekte bu bankalar Finansbank, Odeabank, Akbank, Güvence bankası siz peşinatsız ev kredisi kullanmak isteyen kişiler için %100 oranında kredi şartları nedir? Ve iyi mi alınır? İnceleyelim.

Peşinat Olmadan Ev Kredisi Kullanmanın Şartları Nedir?

Ev kredisi kullanmak için hiçbir peşinat istemeden kredi alabilmek için kredi veren bankanın birinci şartı olarak ipotek olarak bir daire olması gerekmektedir. Kredi için kullanılacak olana evin yada dairenin kredi kullanacak olan şahsın üstüne olması koşul değildir. Herhangi bir arkadaşının yada babanızın üstüne olması kafi banka ipotek koyarak bu evin üstüne sizlere ev kredi imkanı sağlamaktadır. Sistem gereği kredi kullanılacak olan eve %80 oranında kredi çıkacağı için geri kalan %20’lik kredi oranı ise ipotek olarak gösterdiğiniz evin üstüne tüketici kredisi olarak çekilecek ve hiçbir peşinat kullanmadan ev sahibi olabilecekler. Ev kirası ödemek yerine kira öder şeklinde kendi eviniz olabilecekler. Daha detaylı olarak anlatmak gerekir ise 100 TL değerinde bir ev almak istiyorsanız bankalar kanunen bu eve %80 kadarını ödeme yapmaktalar kısaca 80 TL ödeme gerçekleştiriyorlar. Geriye kalan 20 TL ise gerekseme kredisi kullanarak ipotek ettiğiniz ev yada gayrimenkul üstünden kredi kullandırılıyor ve evinizi asla peşinat ödemeden alabiliyorsunuz. Esnaf kefalet kredisi veren bankalara da başvurabilirsiniz.

Yüzde Yüz Geri Ödemeli Ev Kredisi İpotek Usulü Iyi mi Alınabilir?

Eğer sizler ev alırken kendinize bir ipotek olarak evini gösterecek yakınınızı yada akrabanızı bulamadınız kısaca yukarıda bulunan şartları yerine getiremediniz ise sizlere banka bir aracılığı ile bir kolaylık sağlanabilir. Bu iyi mi olur banka alınacak eve çıkacak krediyi saptamak için ekspertiz raporu düzenlemesi için SPK kurumuna bağlı bir elemanı gönderir. Bu raporda ekspertiz raporu yüksek çıkarsa banka sizlere evin kıymeti kadar para ödemiş olur ve sizler gene hiçbir peşinat ödemeden ev alabilme olanağına haiz olabilirsiniz. Doğrusu anlatılmak istenen tam anlamı ile şu; alınacak evin kıymetini belirlemek için ev karşılık tespitine gelen ekspertiz 100 TL değerinde bulunan eve 130 TL fiyat biçerse banka da size istediğiniz 100 TL miktarında krediyi ödemiş olur ki bu durumda sizler tam kredi kullanmış olmuş olursunuz.

Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Alınır Şartları Nelerdir
Peşinatsız Konut Kredisi Iyi mi Alınır Şartları Nedir

Size Ne Kadar Ev Kredisi Çıkar, Geri Ödemeler Iyi mi Hesaplanıyor?

Kredi ile ev alacak olan vatandaşların en oldukca merak ettikleri mevzular içinde banka kredisinin kendisine ne kadar çıkacağı ve bu kredilerin aylık ödemeleri ne kadar olacağı hakkında bilgiler merak mevzusudur. Ev kredisi kullanacak olan kişiler öncelik olarak kredi notları denetim edilir ve bu notlara gore bir değerlendirme yapılır kısaca bordro ile krediyi ödeyecek gücü var mı diye bakılır. Ek olarak bu denetim sonrası kişinin bankalarda olan kredi notu ehemmiyet taşır. Doğrusu sizler bankalardan daha önceler de kredi kullanmış ve ödememişseniz yada bankalardan eksi bakiye diye tabir edilen alt hesap ödemelerini geciktirmiş iseniz bunun yanında kredi kartları ile ilgili olarak kara listede yer alıyorsanız kredi çıkması güç yada sizin için bu durum eksi puan olarak görünür. Alacağınız evin bulunmuş olduğu il ve ilçe mühim yer meblağ ve evin durumu da kredinin miktarını etkisinde bırakır.

Kredi alınacak olan tamamen bitmiş ise inşaat aşamasında değil ise bankalar bu durumu artı puan olarak değerlendirmektedirler. Fakat gene de tüm bu unsurlar içinde en mühim kriter kredi kullanacak olan şahsın aylık gelir durumudur. Kişinin aylık geliri üstünden yapılacak olan kredi limit hesaplaması %35-40 oranında kredi imkanı bankalar tarafınca sağlanmaktadır. Konut kredisi harcamaları hakkında detaylı informasyon edinebilirsiniz.  Kredi ile ev almak istiyorsanız ev kredisi harcamaları ve toplam ödemeniz ihtiyaç duyulan tutarı internet sitemizden takip edebilirsiniz. Ziraat Bankası 0,98 faizli konut kredisi kampanyası ile ilgili informasyon alabilir ve konut alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Peşinatsız Konut Kredisi 2021 Iyi mi Alınır? Şartları Nedir? mevzularına açıklık getirdik. Sizde 2021 da verilecek olan, ipotekli faizsiz esnaf yüzde yüzüne konut kredisi için derhal en düşük faizli kredi veren banka şubelerine başvurabilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir