Peşinatsız Ticari Araç Satan Galeriler

Peşinatsız taksitle otomobil almak ister misiniz? İstanbul, İzmir benzer biçimde büyük şehirlerimizde galeriler senetle otomobil satışı yapmaktadır. Asla peşinat ödemeden siz de vasıta sahibi olabilirsiniz. sahibinden.com’ dan vadeli vasıta satanların listesine de ulaşabilir ve satılık araçları inceleyebilirsiniz. Bazı galeriler ise aracın tamamına kredi kullandırmaktadır. Peşinat ödemeden siz de vasıta sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki firmalara ulaşmanız kafi olacaktır. İstanbul Tecim Merkezi (İSTOÇ)’ nde de senetle otomobil satılmaktadır.

Peşinatsız Taksitle Otomobil

Bankalar vasıta alımları için kredi vermektedir. Nerede ise her bankanın taşıt kredisi kampanyaları bulunmaktadır. Uygun faiz oranı ve vadeler ile kredi sunan bankaların taşıt kredi başvurularını kabul etmek için aramış olduğu bazı şartlar bulunmaktadır. Kredi başvurusunda bulunan kişinin hakkında soruşturma başlatılmaktadır. Pozitif cevap alabilmek için kredi notunuzun yüksek olması ve kredi geçmişinizi ifade eden sicilinizin temiz olması gerekmektedir. Taşıt alma isteği ile bankaya başvuranların başvurularının reddedilmesi durumunda çareyi senetle ya da peşinatsız olarak vasıta satışı meydana getiren galerilere başvurmakta bulmuştur. Maliyeden hacizli satılık araçlar listesini inceleyebilirsiniz.

Bir öteki husus banka kredilerinin aracın proforma bedelinin yüzde 70- yüzde 75′ i oranında üst limitli olmasıdır. Kalan yüzde 30′ luk kısım için ise peşinatınızın olması gerekmektedir. Bu peşinata haiz olmayanların bankalar da dertlerine ilaç olmamaktadır. Bundan dolayı faiz oranları yüksektir. Bu sebeple geri ödeme tutarları oldukça yüksek olacaktır. Vadeli, faizsiz hem de peşinatsız vasıta satan galeriler yurttaşlarımızın işini kolaylaştırmaktadır. Bu şekilde alacağınız ikinci el araçların ücretlerini aylık eşit taksitler halinde geri ödeyebilirsiniz. Bankalar tarafınca ihale usulü ile satılan icralık araçları inceleyebilir, ihaleye katılarak vasıta alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

peşinatsız-taksitle-araba
Peşinatsız taksitle otomobil

Senetle Otomobil Satışı Meydana getiren Galeriler

Senetle vasıta alımları da gene bu sistem dahilinde gerçekleşmektedir. Peşin finansmanı olmayanlar senet karşılığında araçlarını almaktadır. Sadece burada da dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir husus vardır. Galerilerin yeterince güvenilir olduğundan güvenli olmanız gerekiyor. Eğer antak kalma sonrası tek bir senet imzalarsanız, bu kişilerin fena niyetli olması durumunda zor durumda kalabilir ya da vasıta bedelini peşin ödemek durumunda kalabilirsiniz. Antak kalma koşullarında ne kadar vade olacağı söylenmiş ise senetlerin de o sayıda olması gerekmektedir. Vatanımızda bilhassa büyük şehirlerde bu şekilde vasıta satan pek oldukca galeri bulunmaktadır. Fiyat olarak ise peşin alınan araçlardan daha pahalı olacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Vasıta satışı meydana getiren yerlerin belirlediği vade ise 48 ay olmaktadır. Mesela 48 bin TL’ lik bir aracı aylık 1000 TL ödemeler ile alabilirsiniz. Senetle otomobil satışı bilhassa son yıllarda sıkça rastlanan bir uygulama olmaktadır. Kredi notu düşük olan şahıslar bu yöntemi bir velinimet olarak kabul etmektedir. Senetle hiçbir peşinat ödemeden vasıta alanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bankalar tarafınca istenen şartlara haiz olmayan kişilerin tercih etmiş olduğu bu yöntemler ile bütçenizi sıkmadan vasıta sahibi olabilirsiniz. Peşinatsız senetle vasıta satan pek oldukca galeri bulunuyor. Senetle para veren faktoring firmalardan data alarak da vasıta alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

WOWWO.COM

Senetle vasıta satışı meydana getiren firmalardan bir tanesidir. İstanbul’ da Topkapı, Bağcılar, Kartal’ da, Ankara, Antalya ve Bursa’ da showroom’ ları bulunmaktadır. Vasıta satışının yanı sıra şirket sigorta ve emlak işleri de yapmaktadır. 8 yaş ve üstü vasıta alımlarınızda sürem indirimi yapılmaktadır. 10 bin TL peşinat yatırmak kaydı ile aylık 1390 TL taksitle vasıta sahibi olabilirsiniz. Şirket, senetle vasıta alımlarını mümkün kılmaktadır. Senetle vasıta alımlarında uygulanacak vadeler 24 ay, 30 ay ve 36 ay olmaktadır. Üstelik kefil ya da güvence talep edilmemektedir. Ticari araçlar da uygun fiyatlar ile satılmaktadır. Sadece her vasıta için değişen tutarlarda peşinat verilmesi gerekmektedir.

Wowwo politikası gereği araçların yüzde 35 tutarını peşin, kalan tutarı ise vadeli senetle satmaktadır. Sadece ilanlara gore yatırılacak olan peşinat oranlarının değişmiş olduğu görülmektedir. Araçları incelemek için tıklayınız.

İstoç Ticari Vasıta

İstanbul’ un Bağcılar semtinde bulunan bir tecim sitesidir. Uzun adı İstanbul Toptancılar Çarşısı‘ dır. İstanbul’ un öteki ilçelerinde bulunan esnaflar buraya taşınmıştır. Buralarda aranan tüm ürünlere rastlanabilir. Ek olarak vasıta satışları da yapılmaktadır. Bir otomobil pazarı olarak düşünebilirsiniz. Ek olarak İskoç’ un web sayfasında kefilsiz ya da peşinatsız olarak senetle vasıta satışı meydana getiren tüm firmaların ilanları mevcuttur. Senetle alımlarda 36 aya kadar taksit imkanı bulunmaktadır. Sarıkaya Otomotiv, Sürmene Otomotiv, Polat Otomotiv, Galeri 24, Akyüz Otomativ vb. firmaların ticari araçlarını İstoç’ dan inceleyebilirsiniz.

Mesela Citroen Berlingo 2016 model 98 bin’ de olan vasıta 65 bin 500 TL’ ye satılmaktadır. 48 ay vadeli olarak alacağınız araca kredi çıkması mümkündür. Öteki araçları incelemek için tıklayınız.

istoç-ticari-araç
İstoç ticari vasıta

Sahibinden Vadeli Vasıta Satanlar

Sahibinden.com aranılan her şeyin bulunmuş olduğu büyük bir portaldır. Sitede vadeli ve senetli vasıta satışları da yapılmaktadır. Genel olarak ilanları incelediğimizde araçların yüzde 50 peşinat ile satılmış olduğu görülmektedir. Kalan yüzde 50′ lik meblağ için ise 36 ay vade imkanı sunulmaktadır. Sayfada peşinatsız olarak satılan ticari araçlara ilişkin 3 ilan bulunmaktadır. Sadece vadeli olarak vasıta satışı meydana getiren oldukca fazla galeri ve kişi bulunmaktadır. Vadeli vasıta ilanlarına da buradan ulaşabilirsiniz. Sahibinden.com haricinde vadeli olarak vasıta satışı meydana getirilen galerilerin ilanlarına yer veren pek oldukca sayfa bulunmaktadır. Burada yer edinen ilanları da inceleyebilirsiniz.

Peşinatsız Senetle Otomobil Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vasıta marka ve modeline karar verdikten sonrasında bahsettiğimiz siteler ve galeriler yardımı ile almak istediğiniz aracı belirleyiniz. Doğal olarak vasıta alımı ciddi paralar gerektirdiği için yalnızca web üstünden araştırma yapmak size yetmeyecektir. Aslına bakarsan web üstünde yer edinen ilanların doğrulup oranı da düşük olmaktadır. Zor durumda kalmamak adına bu araçları yakından incelemeniz gerekiyor. Vasıta sahiplerinden alacağınız randevular ile yerinden araştırma yapabilirsiniz. Galeriler kendi politikalarına gore peşinat oranları belirlemektedir. Peşinat verilmemesi oldukca ender mümkün olmaktadır. Genel anlamda takas usulünde araçlar için peşinat talep edilmiyor.

peşinatsız-senetle-araba-alırken-nelere-dikkat-edilmelidir
Peşinatsız senetle otomobil alırken dikkat edilmesi gerekenler

Doğal olarak vasıta alımı yapacağınız galerilerin güven arz etmesi ilk kuraldır. Kurumsal markaların da senetle vasıta satışı yaptıkları görülmektedir. Belirli bir oranda peşinat yatırmak daima daha güvenli olmaktadır. Kalan borcunuzu yazılı olduğu belgeyi noter huzurunda imzalayın. Toplu ödeme yapmak istediğinizde firmanın belirli oranlarda indirim yapmasını isteyin. Peşinat tutarının ve vadenin düşük olmasına dikkat edin. Senetlerin banka kanalı ile ödendiğine ve sonrasında satıcı firmadan senetlerin tek tek alınıyor olmasına itina gösterin. Faturanın satış tutarının tamamı için kesildiğinden güvenli olun. Alacağınız aracın da piyasa fiyatından oldukca oldukça yüksek olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Firmanın tecim kanunlarına uygun satış yaptığından da güvenli olmalısınız. Bazı bankalar 2.el araçların tamamına kredi vermektedir. Bu bankalardan kredi alarak da taşıt alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Sadece istediğiniz araca bu yöntemle haiz olamıyor ya da bu sistemi güvenli bulmuyorsanız ailenizden tertipli gelire haiz olan bir kişinin daha kredi çekmesi durumunda iki tane tüketici kredisini birleştirerek vasıta alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Peşinatsız Kredi İle Ticari Vasıta Almak

Vasıta alımlarında kefilsiz ya da herhangi bir koşul olmaksızın kredi verilmektedir. Mesela Buraklar Otomotiv’ den 2015 model Fiat Doblo Fremio Plus aracınız almanız durumunda anlaşmalı olunan finans şirketleri tarafınca kredi imkanı sağlanmaktadır. Bu firmalar genel olarak Koç Finans, İNG Finans ve LJ Finans şirketleri olmaktadır. Aracın fiyatı 61 bin 500 TL’ dir. Tamamı için kredi çekilebilmektedir. Bu sebeple herhangi bir peşinat ödemenize gerek kalmaz. Ek olarak kredi kartına 9 taksit yapılmaktadır.

Banka kredileri ile uğraşmak istemiyorsanız peşinatsız senetle vasıta alma imkanı sunan galerilerden detaylı data alabilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir