PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor mu? 2021

PTT emekli kredisi veriyor. Sadece kredi alabilmek için emeklilerin maaşlarını PTT’ ye taşıması gerekiyor. Ek olarak Vakıfbank ile PTT’ nin ortaklaşa verdiği bir emekli gerekseme kredisi de bulunuyor. Sizler için örnek kredi hesaplamaları yaptık. PTT faizsiz kredi veriyor mu diye merak eden emekli okurlarımıza ne yazık ki evet yanıtını veremeyeceğiz. Sadece anlaşmalı olunan bankalar ile uygun faiz oranı ve vadelerde kredi verilmektedir.

Vakıfbank PTT Emekli İhtiyaç Kredisi

Emeklilere hususi ürünleri bulunan  finansal kurumlardan bir tanesi de PTT’ dir. Toplumsal Güvenlik Kurumu’ ndan emekli olanların kredi başvurusu yapabilmeleri için maaşlarını PTT’ den almaları gerekmektedir. Kredi talebi ise Vakıfbank ve PTT aracılığı ile yapılabilir. Müracaat formu haricinde herhangi bir evrak talep edilmemektedir. Hakkınızda meydana getirilen olan soruşturma sonrası kredi verilmeye uygun görülürseniz 20 bin TL’ ye kadar olan kredinizi 36 ay vadeli olarak kullanabilirsiniz. Banka faiz oranlarını ve öteki maliyetleri kampanya bitene kadar değişiklik yapma hakkına haizdir.

Siz de PTT’ den emekli maaşı alıyorsanız hiçbir evraka gerek kalmadan kredi başvurusu yapabilir ya da maaş transferi yaparak kredi çekebilirsiniz. Başvuruların kabul edilebilmesi için aranan yaş şartı maksimum 80 yaştır. Vade süresinden bahsettik. Fakat yaşı 80′ e yaklaşanların kredi vadesi yaşlarına nazaran belirlenecektir. Doğrusu 78 yaşındaki bir şahıs maksimum 2 yıl vadeli olarak kredi alabilecektir. Kredi faiz oranı yüzde 2,5′ dur. 70 75 ve 80 yaş üstündeki yaşlılara kredi veren bankaları inceleyerek de bu bankalardan uygun faiz oranları ile kredi alabilirsiniz.

vakıfbank-ptt-ihtiyaç-kredisi
Vakıfbank PTT gerekseme kredisi

Denizbank PTT İhtiyaç Kredisi

Denizbank PTT ile anlaşmalı olan bir bankadır. Kredi faizsiz değildir sadece tahsis tutarı yoktur. Sadece PTT’ ye kredi başvurusunda bulunmak için maaşınızı buradan alıyor olmanız gerekmektedir. Eğer değişik bir bankadan alıyorsanız maaş transferi yapabilirsiniz.

Kredinin Özellikleri

 • Vade 60 ay olarak belirlenmiştir.
 • Başvuruda bulunmak için kimlik belgesi ile başvurmak yeterlidir.
 • Kredi tahsis tutarı talep edilmemektedir.
 • Kredinin alt limiti 3 bin TL’ dir.
 • Azami olarak 36 bin TL kredi kullanılabilir.
 • Yaş sınırı ise 80‘ dir. Vade miktarı yaşa nazaran belirlenecektir.
 • Kredi tutarı ya da ek maliyetler kişiye nazaran değişim gösterebilecektir.

Kredi başvuruları PTT’ den, yapılandırma işlemleri ise Denizbank’ tan yapılacaktır. Kredinin faiz oranı yüzde 3,8 olmaktadır.  Aşağıdaki tabloda örnek kredi hesaplaması yer verilmiştir.

denizbank-emekli-ihtiyaç-kredisi
Denizbank emekli gerekseme kredisi

Kredi detaylarını öğrenmek için tıklayınız.

İNG Bank Kredi Postam

PTT ile anlaşmalı olan bankalardan bir tanesi de İNG’ dir. PTT çalışanları ve emekliler için kredi tutarı 45 bin TL’ dir. Kullanılacak minimum kredi tutarı ise 2 bin 500 TL’ dir. 36 aya varan vadeler ile kullanacağınız krediniz için T.C. kimlik belgesi ile müracaat yapabilirsiniz. İNG bank kredi postam kampanyasından yararlanabilmek için emekli müşterilerin maaşlarını PTT’ den almaları gerekmektedir.

 • Faiz oranları 3 bin TL’ye kadar olan krediler için yüzde %2,74
 • 10 bin TL’ ye kadar olan krediler için yüzde 2,49
 • 10 bin TL ile 20 bin TL olan kredilerde yüzde 2,39
 • 20 bin TL üstü kredilerde ise yüzde 2,24 olarak belirlenmiştir.  Emeklilik kredisi veren bankalar hakkında detaylı data alarak kredilerinizi bu bankalar üstünden çekebilirsiniz.
ing-ptt-kredi-postam
İNG PTT Bank kredi postam

Kredi alacakların yaşam sigortası yapmaları mecburi tutulmuştur. Kredi limitinin binde 5′ i tahsis tutarı olarak talep edilmektedir. Kredi başvurusu PTT şubeleri tarafınca kabul edilmektedir. Emekli müşteriler için belirlenen yaş sınırı 75′ tir. Eğer kredi talebinde bulunan kişi 72 yaşlarında ise maksimum 3 yıl vadeli olarak kredi kullanabilecektir.  Ek olarak bankalar emeklilere aidatsız kredi kartı da veriyor. Acil finansman ihtiyaçlarınız için kredi kartı da alabilirsiniz.

Çekilecek olan

kredi (TL)

 9 Ay Vadede 12 Ay Vadede 18 Ay Vadede 24 Ay Vadede 36 Ay Vadede
5.000 TL  642 TL 502 TL 363 TL 295 TL 229 TL
10.000 TL 1.284 TL 1.004 TL 726 TL 590 TL 457 TL
20.000 TL 2.553 TL 1.993 TL 1.438 TL 1.164 TL 898 TL
40.000 TL  5.063 TL 3.944 TL 2.832 TL 2.283 TL 1.748 TL

Kredi bilgileri için tıklayınız.

PTT’ den TEB Jet Kredi

TEB Jet Kredi kampanyasından PTT çalışanı ve maaşlarını PTT’ den alan emekli müşteriler yararlanabilmektedir. PTT’ ye T.C. kimlik belgeniz ile giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi faizsiz değildir. Sadece herhangi bir tahsis tutarı talep edilmemektedir.

 • Maksimum kredi tutarı 40 bin TL‘ dir. 2500 TL’ den başlayarak 40 bin TL’ ye kadar kredi kullanabilirsiniz.
 • 3 aydan 60 aya varan vadeler ile kredi alabilirsiniz.
PTT-den-TEB-Jet-Kredi
PTT’ den TEB Jet Kredi
 • Yaş şartı 70 olarak belirlenmiştir. Mesela 68 yaşındaki bir şahıs maksimum 2 yıl vadeli olarak kredi kullanabilmektedir.
 • Kredi detaylarını incelemek için tıklayınız. Başvurular PTT’ ye yapılmaktadır.

Burgan Bank PTT İhtiyaç Kredisi

PTT’ nin anlaşmalı olduğu bankalardan bir tanesi de Burgan Bank’ tır. Burgan Bank gerekseme kredisi 36 ay vadeli olarak kullandırılmaktadır. Maksimum kredi tutarı 55 bin TL olmaktadır. Başvurular PTT şubelerinden kabul edilmektedir. Emeklilerin bu krediden yararlanabilmesi için emekli maaşlarını PTT’ den almaları gerekmektedir. Faiz oranları ise aşağıdaki gibidir;

 • 3 bin TL ile 9 bin 999 TL arasındaki kredileriniz için tüm vadelerde geçerli olan faiz oranı %2,86
 • 10 bin TL ile 19.999 bin TL içinde olan kredileriniz için tüm vadelerde geçerli olan faiz oranı %2,47
 • 20 bini aşan ve 55 bin TL’ ye kadar olan kredileriniz için tüm vadelerde geçerli olan faiz oranı %2,35‘ tir.
 • Vade en fazla 60 aydır.
 • Tahsis tutarı çekilen kredi tutarının binde 5′ i olmaktadır.
 • Kredinin azami tutarı 55 bin TL, asgari tutarı ise 3 bin TL‘ dir.
 • Krediden yararlanmak için yaş sınırı 73‘ tür. Doğrusu 69 yaşlarında olanlar 60 ay vadeli kredi kullanamayacaktır. Maksimum 48 ay vadeli kredi kullanabilecektir.

Örnek maliyet tablosu ve kredi hesaplaması için tıklayınız.

burganbank-ptt-ihtiyaç-kredisi
Burganbank PTT gerekseme kredisi

Aktifbank PTT’ den Emekli Kredisi

Emeklilerin acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması için PTT ile Aktifbank anlaşmalı olarak iş koşturmacasındadır. Üstelik kredi başvurularında herhangi bir kefil ya da güvence göstermenize gerek kalmamıştır. Tek koşul emekli maaşının PTT şubelerinden alınmasıdır. Kredi başvuruları PTT aracılığı ile kabul edilmektedir. Kredi üst limiti 60 bin TL’ dir. Faiz oranı %2.69′ dur. 

Kredi tahsis tutarı 50 TL’ dir. 10 bin TL’ lik kredinizi aylık 379,16 TL taksitle 60 ay vadeli olarak kullanabilirsiniz. Kredi detaylarını incelemek için tıklayınız.

Emekliye Faizsiz Kredi

Emeklilere 2021 senesinde ne yazık ki faizsiz kredi verilmiyor. Aslına bakarsanız enflasyon oranlarının yükselmesi ile fiyatlar aldı başını gitti. Emekli maaşlarının oranları da belli. Vatandaşlar çareyi bankaların kredi ya da kredi kartı ürünlerine başvurmakta buluyor. PTT’ nin kredilerine başvurmak için maaş transferi yapabilirsiniz. Sadece faiz oranları oldukça yüksek görünüyor. Emeklilere kredi veren bankalardan ziyade bankaların gelir durumu ve kredi skoru yüksek müşterilerine verdiği gerekseme kredisi ürünlerine başvurabilirsiniz. Ek olarak acil finansman ihtiyaçlarınız için aynı gün isimsiz çıkan kredi kartlarına başvurular ve bu kartlardan nakit avans çekebilirsiniz.

Şekerbank, Burganbank, Vakıfbank şeklinde bankaların emekli kredisi ürünlerine başvurmanız için maaşlarınızı PTT şubelerine taşımanız gerekiyor. Meydana getirilen araştırma sonrası kredi notunuz ve gelir düzeyiniz kafi görülür ise kredi başvurunuz pozitif yönde neticelenecektir. Kredi başvurusunda bulunmak için kimlik belgeniz ile size en yakın PTT şubelerine gidebilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir