PTT Kart İşlemleri

Son zamanlarda insanoğlu artık günlük işlerinden dolayı bir fazlaca resmi işlemlerine ya da benzeri işlemlerine zaman bulamamaktadır. Bilhassa banka işlemleri için bir bankaya gittiğinizde fiş alarak saatlerce sıralarda beklemeniz gerekmekteydi. Bir de mesai saatleri haricinde işleminizi yaptıramayacağınız için ne olursa olsun mesai saatlerini de göz önünde bulundurmak zorundaydınız. Hal bu şekilde iken sizler de işlem gerçekleştirme mevzusunda oldukça vakit kaybetmekteydiniz. Sadece artık başta hizmet sektörü olmak suretiyle insanlara hizmet veren tüm sektörlerde oldukça gelişen ve hala hızını alamayıp gelişmekte olan teknoloji yardımıyla artık insanoğlu işlemlerini saatlerini vererek değil de bir kaçtık ile ya da birkaç dakika gerçekleştirmeleri mümkün hale gelmiştir. Bu durumdan en fazlaca bankacılık sektörü faydalanarak müşterilerine ayaklarına kadar bu hizmeti sunmaktadır. Artık uzun kuyruklarda sıra beklemenize gerek kalmadan bankada gerçekleştirmek istediğiniz her işlemi online olarak ya da sizlere en yakında bulunan ATM’lere giderek 7/24 gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bankalar hiçbir ücret almamaktadır. Bu sınırsız hizmeti veren ve Türkiye’nin en mühim kurumları içinde girebilmeyi başarmış olan PTT de vermektedir. PTTBank artık insanların neredeyse tüm gereksinimlerine hitap ederek halkın da güvenlikle birlikte bu işlemlerin süratli bir halde sağlanması için kolay ve ergonomik bir sistem geliştirmiştir. PTTBank da sizlere lazım olan havale, EFT, döviz işlemleri, ödemeler benzer biçimde işlemleri kolay ve ergonomik bir halde isterseniz oturduğunuz yerden online bir halde isterseniz de kolay ve ergonomik bir yöntem olan ATM’lerden gerçekleştirmenizi mümkün kılmıştır.

PTT Kart Nedir?

Ptt kart PttBank’ta hesabı olan tüm müşterilerin işlemlerini gerçekleştirebilmeleri adına bankanın vermiş olduğu bir karttır. Bu kart ile birlikte bir fazlaca işlemi kısa bir süre içinde gerçekleştirebilirsiniz. Ptt karta haiz olmak isteyen kişilerin ilk olarak posta çeki hesabı bulunmalıdır. Posta çeki hesabı açmak isteyen kişiler bulundukları ilde en yakın Ptt şubelerine giderek başvuruda bulunabilirler

Kimler Posta Çeki Hesabı Açtırabilir?

18 yaşını bitiren, mahkeme sonucu ile reşit olan ya da evlendirilmiş olduğu için rüşte eren T. C. vatandaşı ya da yabancı uyruklu gerçek ya da tüzel kişiler PTTBank İşlem Müdürlüğüne ya da PTT merkezlerine müracaat ederek PTT Kart işlemlerinden yaralanma fırsatını yakalayabilirler. Gerçek ve tüzel kişilerin bir ya da birden fazla hesap açmaları mümkündür. Posta çeki hesabı açmak isteyen kişilerin 5.00 TL tutarında ve adına Itimat Akçesi verilen bir meblağ ödemeleri gerekmektedir. Bu meblağ hesapta tutulur.  Hesabınızı kapattığınız takdirde hesabınıza yatırmış olduğunuz Itimat Akçesi size geri ödenecektir.

Ptt Kart İşlemleri Nedir?

PTTBank ile en fazlaca gereksinim duyduğunuz işlemlerden biri de PTT Kart işlemleridir. PTT kartınız ile ilgili tüm data ve bilgileri en tekrardan en eskiye kronolojik bir sırada görebilmeniz mümkün hale gelmiştir. Hesap hareketlerinizden tutun da hesap detaylarınıza kadar olan tüm PTT kart işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür. PTT kart işlemleri yardımıyla zaman kaybından kurtularak işlemlerini kolay ve ergonomik bir halde yerine getirebilirsiniz. PTT kart işlemlerini gerçekleştirebilmek için en yakın PTT ATM’sine gidebileceğiniz benzer biçimde online PTTBank hizmetinden de faydalanabilirsiniz. PTT kart işlemlerini online olarak yapabilmeniz için sizlerden hiçbir ücret talep edilmeyecektir.

İnternet Üstünden Kart İşlemleri Iyi mi Yapılır?

Bunun için öncelik ile PTTBank’tan İnternet Bankacılığını etken hale getirmeniz gerekmektedir. Bunun için ise satın alan hizmetlerinden destek alabilirsiniz. Daha sonrasında web bağlantısının bulunmuş olduğu herhangi bir akıllı cep telefonunda ya da bilgisayardan web erişimi sağlamanız gerekmektedir. Bunun peşinden PTT’nin kendine ilişik olan resmi internet sayfasını ziyaret edin. Burada açılacak olan sayfanın sağ üst köşesinde yer edinen online işlemlere tıklayın. Derhal altında açılacak olan sekmelerden İnternet Bankacılığı’na tıklayın. Ondan sonra yenilenerek açılacak olan sayfada karşınıza bir sekme açılacaktır. Bu sekmede sizden istenilen detayları uygun boşluklara eksiksiz bir halde doğru olduğundan güvenli olduktan sonrasında girin. Ve sonrasında giriş butonuna tıklayın. Ondan sonra istediğiniz Ptt kart işlemlerinden herhangi birini seçerek ihtiyacınız olan işlemi gerçekleştirin. Ptt kart işlemlerini gerçekleştirmek suretiyle girdiğiniz Ptt web sayfasından daha süratli bir halde buraya erişim sağlamak ve Ptt kart işlemlerinden herhangi birini gerçekleştirmek istiyorsanız yapmanız ihtiyaç duyulan ilk işlem PttBank’ın uygulamasını cep telefonlarınıza indirmek olacaktır. Bu şekilde erişiminizi daha da kolaylaştırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

PTT İnternet Bankacılığı Sayfasına Ulaşmak İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

PTT Kart İşlemleri İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir