PTT Kredi Kartı ile Online HGS Bakiye Yükleme

PTT kredi kartını kullanarak internetten HGS yükleme işlemi, sistem üstünden yapılacak kredi kartı ödemeleri yardımıyla mümkün olabilmektedir. HGS kullanıcısı vasıta sahiplerinin bakiye yetersizliği sebebiyle ceza almaması için meydana getirilen düzenleme yardımıyla kişiler, otomatik ödeme talimatı da verebilmektedir. Online HGS ödeme işlemi otomatik ödeme talimatı, PTT şubeleri vasıtasıyla verilebilmektedir. Bu ödeme talimatı yardımıyla kişiler, bakiye yetersizliğinden meydana gelen yönetimsel para cezalarından kurtulmuş olur.

PTT HGS Otomatik Ödeme İşlemleri

HGS otomatik ödeme talimatı, PTT şubelerinden hiçbir ücret ödemeden verilebilmektedir. Bu talimatlar yardımıyla yapacağınız seyahatlerde HGS kısmına girdiğinizde mesele yaşamazsınız. HGS içinde para olmadığında şoförlere yönetimsel para cezası uygulanmaktadır. Eve trafik cezası benzer biçimde zarflarda gelen para cezası bildirisi, ödenmediği takdirde borç katlanarak artar. PTT şubelerinin veznelerinden alınacak numara ile vasıta sahibi tarafınca otomatik ödeme talimatı verilebilmektedir. Sadece bu yönerge, bir tek PTT’den alınacak HGS ürünleri için geçerlidir. bankalardan alınacak HGS’ler, otomatik ödeme talimatına doğal olarak tutulmaz.

Online HGS Ödeme İşlemi Nerelerden  Yapılır?

İnternetten HGS ödemesi yapılabilecek yer, PTT web sitesidir. Bu yükleme işlemi ,bir tek PTT’den ve PTT anlaşmalı kurumlardan alınmış HGS ürünlerini kapsar. PTT internet sayfası üstünden yapılacak işlemlerde ise kişiler, bir tek PTT şubelerinden alınmış HGS ürünlerine para yatırabilir. Bunun haricinde herhangi bir bankadan alınmış HGS ürünü için para yatırılması söz mevzusu değildir. Her iki yol için de kredi kartları ile HGS yükleme işlemi yapılabilmektedir.

E-Devlet Üstünden Online HGS Ödeme Yapılır Mı?

E- devlet üstünden HGS  ödeme işlemi yapılamamaktadır. HGS ödemelerinin web üstünden yapılabilmesi için e- devlet sistemi aktive edilmemiştir. Sadece vasıta detayları ve üstüne vasıta beyanı bu sistem üstünden görülebilmektedir. Bunun yanında e- devlet sistemine kredi kartı numarası benzer biçimde bilgilerin girişi mümkün olmadığından, bu tür yükleme ve ödeme işlemleri e- devlet sisteminden yapılamaz.

Online HGS Ödeme İşleminin Yapılmış Şartları

İnternetten HGS yüklemesi yapma şartları şu şekilde sıralanabilir:

Sponsorlu Bağlantılar

  • HGS ödemesini kredi kartı ile yapabilmek için e-ptt alışveriş merkez uygulamasından HGS satın alınmış olması gerekmektedir.
  • Yalnız PTT anlaşmalı bayilerden yapılmış HGS paketleri üstünden ödem alınmaktadır. Banka destekli paket ödemeleri için online ödeme seçeneği yoktur.
  • PTT internet adresinden meydana getirilen yükleme işlemlerinde düzeltme ya da geri alma benzer biçimde seçenekler bulunmamaktadır. Bu yüzden dikkatli hareket edilmelidir.
  • Yükleme esnasında sistem, ürün numarasını soracaktır. Ürün numarasını yanlış girmeniz halinde ödeme başka bir HGS ürünü üstüne yapılır. Bunun olmaması için HGS ürününüz üstünde bulunan numaraları dikkatli girmeniz gerekmektedir.

Online HGS Bakiye Ödeme İşlemi Iyi mi Yapılır?

İnternetten HGS ödeme işlemi, PTT kredi kartı ile yapılabilmektedir. Bunun için PTT internet sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. Internet sayfası üstünden yapacağınız girişin peşinden bir sorgulama ekranı ile karşılaşacaksınız. Bunun için sağ üst bölümde bulunan giriş işlemleri menüsüne tıklamanız gerekmektedir. Giriş işlemleri ile yapacağınız girişte üzerinize olan HGS ürünlerini görebilirsiniz.

HGS yükleme işlemi için yapmanız ihtiyaç duyulan, kişisel giriş yaparak PTT web adresini kendi üzerinizdeki detayları görüntüleyebilecek duruma getirmektir. Bunun için giriş aşamasında plaka numarasını, T.C. kimlik numarasını, vasıta geçişlik numarasını ve vergi numarasını girmek gerekmektedir. bu girişlerin peşinden üzerinize olan HGS ürünleri denetim edilir. Ürünlerde bakiye yetersizliğine bağlı yönetimsel ceza mevcutsa, o da ekranda görülür. Bu sorgulamanın peşinden vasıta üstüne alınmış tüm HGS ürünleri görülebilmektedir. Bu HGS ürünlerinin hangisine yükleme yapacağınızı ekrandan seçmeniz gerekecektir.

Ekranda kayıtlı HGS etiketleri üstünden yüklemek istediğiniz miktarı seçmeniz gerekecektir. Seçeceğiniz miktarın, var ise cezanızdan yüksek olması gerekmektedir. Yapacağınız seçimin peşinden ekrana kredi kartı bilgilerinizi isteyen bir sorgulama formu gelecektir. Bu formu doldururken güvenli bir bilgisayar kullandığınızdan ve bilgilerinizin çalınmadığından güvenli olmanız gerekmektedir.

Ekrana gelecek kredi kartı sorgulama formu, kredi kartınızın kart numarasını, son kullanma tarihini isteyecektir. Kart bilgilerinizi internetten alışveriş yapıyormuş benzer biçimde vermeniz gerekmektedir. bu işlemde sizden istenen bilgilerin sonrasında bilgisayardan yada kullandığınız aygıttan tamamen silindiğine güvenli olmanız gerekmektedir. ödemenin peşinden ekranda yapmak istediğiniz ödeme işleminin gerçekleştiğine dair bir uyarı bulunacaktır. Bu uyarıyı görüyorsanız, ödeme işleminiz tamamlanmış anlamına gelir. HGS sorgulama işlemi yaparak ödeme işleminizin tamamlandığından güvenli olabilirsiniz.

PTT Mobil Uygulamasından Online HGS Ödeme

PTT mobil üstünden yapılacak online ödeme işlemleri, sistem üstünde kayıtlı bilgileriniz yardımıyla daha kolay olacaktır. Sistem, kendi cep telefonunuza yüklü olmasından dolayı, hem de internet sayfasına gore daha güvenlidir. Bu şekilde yapılacak online HGS ödeme işlemlerinde daha azca komisyon alınmaktadır. Bunun yanında aracınız ile ilgili yönetimsel para cezalarını ve öteki cezaları da bu sistem üstünden görüntüleyebilirsiniz. Sistem, vasıta yada öteki işlemler için kullanılabilirken, PTT kredi kartınızda ya da hesap kartınızda kalan tutarın görüntülenmesi açısından da kolaylık sağlamaktadır.

PTT Mobil Uygulamasından Online HGS Ödeme İşlemi Iyi mi Yapılır?

PTT mobil üstünden yapılacak HGS ödemeleri, ilk olarak sisteme giriş yapmanızı gerektirecektir. Sistemden güvenli çıkış yaptıysanız, şifrenizi girerek mobil uygulamaya tıklamanız gerekmektedir. Sonrasında uygulama ekranının sağ üst köşesinde bulunan seçenekler menüsüne girmelisiniz. Menüde ödeme işlemi kısmı yer almıştır. ödeme işlemlerine girmeniz gerekir.Buradan mobil HGS seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. peşinden meblağ belirlemelisiniz. Belirleyeceğiniz meblağ, sistem tarafınca otomatik yatırılmaktadır. Meblağ belirlerken mobil uygulamanın keseceği komisyonu da göz önünde bulundurmalısınız. Arkasından seçeceğiniz tutara karşılık hesabınızdan alınacak meblağ ekranda yazacaktır.

Bunun için ekranda size gönderilen forma kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Girdiğiniz kredi kartı detayları ışığında hesabınızdan para alım işlemi yapılacak, mobil uygulama yardımıyla HGS sisteminize yüklenecektir. Eğer işlemi daha ilkin yapmışsanız, kayıtlı HGS kartınıza direkt olarak yükleme yapılmasını seçenekler arasından işaretleyebilirsiniz. Sadece işlemi ilk kez yapıyorsanız, sistem size HGS kart bilgilerinizi sorabilir. Bu durumda ekrana gelecek, kredi kartı informasyon formuna benzer HGS informasyon formunu, HGS kart bilgilerinizi kullanarak doldurmanız gerekecektir. Bu sayede HGS informasyon verme işlemini yalnız 1 kez yaparak, bilgilerinizi devamlı olarak kart dolumunda kullanabilirsiniz. işlemlerinizi yaptıktan sonrasında sistemden güvenli çıkış yapabilirsiniz. Bu sayede sisteminiz açık kaldığından ortaya çıkacak problemleri önlemiş olmuş olursunuz.

PTT Kredi Kartında Online HGS Ödemelerinde Ne Kadar Komisyon Alınır?

Online HGS ödemelerinde alınacak komisyon tutarı, mobil uygulamadan ya da web sitesinden yapılacak yüklemelere gore değişim göstermektedir. Yapılacak online HGS ödemelerinde alınan komisyonlar, şu şekilde sıralanabilir:

  • 10 TL HGS yüklemesi yapacaksanız, ödemeniz ihtiyaç duyulan komisyon PTT mobil uygulamasından 1 TL, PTT internet adresinden 2 TL olarak belirlenmiştir.
  • 25 TL HGS yüklemesi yapacaksanız, ödemeniz ihtiyaç duyulan komisyon PTT mobil uygulamasından 1 TL, PTT internet adresinden 2 TL olarak belirlenmiştir.
  • 50 TL HGS yüklemesi yapacaksanız, ödemeniz ihtiyaç duyulan komisyon PTT mobil uygulamasından 2 TL, PTT internet adresinden 3 TL olarak belirlenmiştir.
  • 100 TL HGS yüklemesi yapacaksanız, ödemeniz ihtiyaç duyulan komisyon PTT mobil uygulamasından 2 TL, PTT internet adresinden 3 TL olarak belirlenmiştir.

500 TL HGS yüklemesi yapacaksanız, online HGS yüklemesinde ödemeniz ihtiyaç duyulan komisyon PTT mobil uygulamasından 2 TL, PTT internet adresinden 5 TL olarak belirlenmiştir.

PTT Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır ?

PTT İhtiyaç Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT Kargo Barkod Numarası Sorgulama ve Takibi

tıkla sorunu sor

PTT Kredi Kartı ile Online HGS Bakiye Yükleme İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir